• Informacje na temat:

  dramat polski

Artykuły na temat: dramat polski
 • Jan Komasa wyreżyseruje dramat "Anniversary"

  Polski reżyser, którego "Boże Ciało" zostało nominowane do Oscara, rusza na podbój Hollywood. Jak podaje portal "Variety", anglojęzycznym debiutem Jana Komasy będzie określany mianem "dramatu o społecznej apokalipsie" film "Anniversary".

 • Dramat prowadzącej "Hotelu Paradise". Klaudia El Dursi uwięziona na Bali

  .... El Dursi jakiś czas temu zamieściła na InstaStories dramatyczną relację, w której załamana mówiła o swojej tęsknocie za dziećmi. Przez zamknięcie granic i odwołanie lotów została z nimi rozdzielona(...), jak razem ze mną wróci do Polski, niż miałaby sama podróżować w takich wątpliwych warunkach" - stwierdziła El Dursi. Przeczytaj artykuł na stronie RMF! Maria Staroń...

 • "Szczęśliwego Nowego Jorku": Przebojowa komedia i egzystencjalny dramat

  ...i siedemdziesiątych. Zaorski był w tej grupie najmłodszy. Szybko jednak ujawnił swój talent i swobodę poruszania się w różnych tematach i gatunkach, od groteski przez moralitet, kameralny dramat psychologiczny po klasyczne kino akcji - krótką sylwetkę reżysera znajdujemy w Internetowej Bazie Filmu Polskiego. Zaorski przenosił na ekran dzieła pisarzy tak różnych, jak Edward Redliński ("Awans...

 • Kraśko: Każdy dramat porusza

  W tym roku rozegrało się tyle dramatycznych wydarzeń, że sezon ogórkowy nie byłby wcale zły - przekonuje Piotr Kraśko. Dziennikarz pojechał relacjonować wizytę prezydenta w Katyniu, a był świadkiem tragedii pod Smoleńskiem. Napisał o tym książkę.

 • "Dramat" Rozenek: "Butów nie zmieszczę"

  W środę wyemitowano pierwszy odcinek nowego programu TVN opartego na holendersko-belgijskim formacie, którego polski tytuł brzmi "Azja Express". Zaproszenie Małgorzaty Rozenek do udziału(...) z wyemitowanego wczoraj odcinka przejdą chyba do historii... Internauci nie mają litości i zalali media społecznościowe prześmiewczymi wpisami i cytatami z "polskiej Victorii Beckham". Obecnie hashtag...

 • Polski dramat z nagrodą w Nowym Jorku

  ..."Operacja Reszka" w reżyserii Ewy Pytki - dramat dokumentalny Teatru TV o jednej z najbardziej bezwzględnych i tajemniczych operacji MSW w historii wywiadu PRL - zdobył Specjalną Nagrodę Jury w Nowym Jorku w konkursie History Makers Awards 2011.

 • "W imię...": Intymny dramat księdza

  Dystrybutor "W imię..." zaprezentował zwiastun najnowszego filmu Małgośki Szumowskiej, w którym Andrzej Chyra wciela się w postać księdza uwikłanego w intymny dramat.

 • Brytyjski dramat triumfował w Moskwie

  Dramat "Junkhearts" brytyjskiej reżyserki Tinge Krishnan zdobył złotą statuetkę św. Jerzego dla najlepszego filmu na zakończonym w sobotę, 30 czerwca, 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie.

 • Weekend w kinie: Dramat i groza

  Cztery filmy weszły na ekrany polskich kin w piątek, 1 listopada. To rodzimy dramat "Dziura w głowie", "Nieplanowane" - podejmująca trudny temat aborcji adaptacja bestsellerowej książki, oraz - to zapewne efekt Halloween - aż dwa horrory: "Itsy Bitsy" i "0.0 MHz Częstotliwość opętania".

 • "Bokser": Dramat celebryty

  ..."Bokser" to kolejny obraz z cyklu "prawdziwe historie" stacji TVN., tym razem inspirowany dramatycznymi wydarzeniami z życia Przemysława Salety, który widzowie będą mogli zobaczyć w Wielkanoc.

Zdjęcia na temat: dramat polski
Wideo na temat: dramat polski
 • "Git"

  "Git" to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami polski dramat sensacyjny, odkrywający brudny świat więziennych porachunków. Jak mówi reżyser, Kamil Szymański, pomysł zrodził się z krótkiego artykułu w jednej z łódzkich gazet. Historia dotyczyła więźnia, który zabił swojego kolegę z celi na jego własną prośbę. Premiera kinowa 13 listopada 2015.

 • "Barwy szczęścia": Katarzyna Glinka o trudnych chwilach Kasi Górki

  Już wkrótce widzowie będą świadkami prawdziwego dramatu! Nowy szef Szymon Jabłoński (Maciej Marczewski) zgwałci Kasię (Katarzyna Glinka), po czym zagrozi jej, że jeśli komukolwiek o tym powie, zostanie oskarżona o cudzołóstwo! Po powrocie do Polski Kasia nie zdradzi Sadowskiemu, dlaczego tak nagle zdecydowała się wrócić do Polski. Zatai przed ukochanym, że została zgwałcona... Czy w życiu

 • "Na dobre i na złe": Piotr Głowacki o filmie, teatrze i serialach

  dramatem rozgrywającym się w okresie II wojny światowej. Major bezpieczeństwa państwowego Wasilij Zarubin otrzymuje od Stalina zadanie zwerbowania pośród polskich oficerów osadzonych w Kozielsku(...) jednym z najbardziej charakterystycznych i utalentowanych polskich aktorów. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, teatrach i serialach. Ma na swoim koncie m.in. nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę

Dyskusje na temat: dramat polski