• Informacje na temat:

  dzieci getta warszawskiego

Artykuły na temat: dzieci getta warszawskiego
 • Roman Polański: Dziecko Holokaustu

  ..."Przychodzę tu jako ocalony" - oświadczył Roman Polański publiczności zgromadzonej w audytorium Memorial de la Shoah w Paryżu. Spotkanie pt. "Roman Polański - dziecko w Krakowie" odbyło się w ramach wystawy "Dzieci Holokaustu".

 • Mieszane reakcje na film o Sendlerowej

  Film o Irenie Sendlerowej - Polce, która uratowała 2500 dzieci żydowskich z getta warszawskiego, doczekał się bardzo pozytywnej recenzji w "Wall Street Journal". Dla równowagi "New York Times" nie szczędzi filmowi Johna Kenta Harrisona krytycznych uwag.

 • Film o Sendlerowej jesienią

  Światowa premiera amerykańskiego filmu fabularnego "The Courageous Heart of Irena Sendler" - "Odważne serce Ireny Sendler", o Polce, która uratowała 2 500 dzieci żydowskich z getta w Warszawie, odbędzie się 19 kwietnia w telewizji CBS o g. 21.

 • Film o Marku Edelmanie

  ...w czasie II wojny światowej stacją kolejową na terenie łódzkiej zamkniętej dzielnicy żydowskiej. W 1944 r. rozpoczęła się likwidacja getta w Łodzi. Ostatni transport łódzkich Żydów ze stacji Radegast...

 • Jessica Chastain: Bohaterstwo to część waszej narodowej tożsamości

  Laureatka Złotego Globu, dwukrotnie nominowana do Oscara gra główną rolę w filmie "Azyl", który 24 marca trafi do naszych kin. Jessica Chastain wciela się w postać Antoniny Żabińskiej, żony dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem Janem w czasie niemieckiej okupacji ukrywała na terenie Ogrodu Zoologicznego setki Żydów. Ryzykując życie - osobiście wydostawali ich z getta.

 • Polański zrobi film w Polsce

  Polański przygotowuje scenariusz wspólnie z Ronaldem Harwood'em. "The Pianist" będzie pierwszym filmem Polańskiego zrealizowanym w Polsce od czasu, kiedy artysta zdecydował się na emigrację. Sam reżyser jako dziecko cudem przeżył likwidację getta w Krakowie, można zatem oczekiwać, że "The Pianist" będzie obrazem bardzo osobistym. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku w Polsce i w studio...

 • Gwiazdy w mediach społecznościowych w kwietniu

  ....   Najczęściej dyskutowane zdjęcie - Magdalena Cielecka W przeciwieństwie do komplementowanego Stuhra, z falą nienawiści musiała się zmierzyć jego koleżanka z warszawskiego Nowego Teatru(...) Powstania Warszawskiego też będzie Pani całym sercem z poległymi?" - pytali komentujący. Ostaszewska nie odpowiadała jednak na zaczepki "hejterów".

 • Ocalić od zapomnienia

  ...: Poszukiwania rozpoczęłam, kiedy zbierałam nagrania dotyczące losów dzieci żydowskich w czasie Zagłady. To było związane z filmem "Children of the Night", który robiłam dla amerykańskiego producenta. Interesował...

 • Bohater "Biegnij chłopcze, biegnij": To bardzo prawdziwy film

  Jako ośmioletni chłopiec Friedman musiał walczyć o własne życie. Razem z rodzicami i rodzeństwem trafił do warszawskiego getta. Jego ojcu udało się wyjść na aryjską stronę, szukał kryjówki dla całej(...). Urodził się w Warszawie jako Jerzy Henryk Orłowski, podczas okupacji wraz z matką i bratem trafił do warszawskiego getta. Gdy matka Orleva została zamordowana, ciotka wysłała chłopców na polską...

 • Film o Sendlerowej we wrześniu

  ...16 września zaplanowano polską premierę filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej" w reżyserii Johna Kenta Harrisona, który także napisał scenariusz. Premiera odbędzie się równocześnie w Rzeszowie i Warszawie.