• Informacje na temat:

  dzień nauczyciela

Artykuły na temat: dzień nauczyciela
 • Michał Żebrowski o strajku nauczycieli? Manipulacja TVP!

  Michał Żebrowski jest zbulwersowany manipulacją, jakiej dopuściła się w stosunku do jego osoby Telewizja Polska. Aktor zamieścił w tej sprawie oświadczenie w mediach społecznościowych. Co się stało?

 • Nauczyciel produkujący narkotyki

  ...nastolatkowi (Aron Paul) propozycję, której nie da się odrzucić... Od tej pory będą razem produkować narkotyki. Walter zaczyna prowadzić podwójne życie. W dzień jest przykładnym ojcem, a w nocy...

 • Policjanci, nauczyciele, rodzice

  "22 Jump Street" - sequel jednego z najzabawniejszych filmów roku 2012, japoński dramat "Jak ojciec i syn", opowiadający o noworodkach pomylonych w szpitalu, historyczny "Michael Kohlhaas", komediowy romans "Wypisz, wymaluj... miłość" oraz dokument "Tomasz Ossoliński. Before the show", to pięć produkcji, które w piątek, 13 czerwca, zadebiutują na ekranach polskich kin.

 • Dawid Podsiadło wspiera strajki nauczycieli. Ponad 2 tys. komentarzy

  Głos w sprawie strajku nauczycieli postanowił zabrać Dawid Podsiadło - jego wypowiedź odbiła się szerokim echem, a pod wpisem pojawiło się ponad 2,4 tys. komentarzy, w tym jego byłej nauczycielki.

 • Był nauczycielem i mistrzem

  To jedna z największych strat, jakie polskie kino poniosło w mijającym roku. 7 stycznia 2011 w wieku 60 lat odszedł Krzysztof Kolberger. Artysta od 20 lat zmagał się z chorobą nowotworową.

 • Harry Potter bez nauczyciela

  Zoë Wanamaker, która w filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny" zagrała Madam Hooch, nauczycielkę latania na miotłach w Hogwarcie, sędziującą podczas szkolnych rozgrywek quidditcha, nie wystąpi w drugiej części opowieści. Będzie jedyną osobą z oryginalnej obsady, która nie pojawi się w kontynuacji.

 • Zblazowany arystokrata, zapomniany aktor, niewidomy nauczyciel

  ...problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając...

 • Andrzej Chyra dołącza do grona filmowych nauczycieli

  ...23 stycznia na ekrany kin powróci Andrzej Chyra. W "Carte Blanche", filmie równie poruszającym co prawdziwym, wciela się w nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.

 • "Dzień czekolady": Metamorfoza Magdaleny Cieleckiej

  Już 31 maja na ekrany polskich kin wejdzie film familijny "Dzień czekolady". Nagrodzony w Cannes scenariusz do tego obrazu, tak bardzo zaciekawił Magdalenę Cielecką, że zgodziła się na odważną metamorfozę, wcielając się w postać mężczyzny. Co takiego spodobało jej się w tym projekcie?

 • Shirley MacLaine: Co kilka dni spotyka kosmitów

  Trudno powiedzieć, czy Shirley MacLaine większą sławę przyniosły filmy, w których grała, opowieści o odwiedzinach przybyszów z innych planet, czy rozliczne romanse.

Zdjęcia na temat: dzień nauczyciela
Wideo na temat: dzień nauczyciela
 • Mucha: Nie popieram strajku nauczycieli...

  Anna Mucha wypowiedziała się na temat strajku nauczycieli! (Dzień dobry TVN/x-news)

 • Kożuchowska popiera strajk nauczycieli: Powinni zarabiać godnie

  Małgorzata Kożuchowska popiera strajk nauczycieli. Uważa, że osoby, które piastują tak odpowiedzialne stanowisko, powinny zarabiać godnie. "Mam nadzieję, że dogadają się i będą mieli takie warunki, które nie urągają ich godności" - mówi aktorka. (Dzien dobry TVN/x-news)

 • Tak mieszka Piotr Kędzierski

  Piotr Kędzierski w "Dzień dobry TVN" pochwalił się swoim nowym apartamentem znajdującym się w XIX-wiecznej kamienicy w centrum Warszawy, w której mieszkał m.in. słynny nauczyciel języka esperanto Antoni Grabowski. Jak wygląda to eleganckie mieszkanie? Dziennikarz opowiedział o swojej koncepcji wystroju wnętrz i stylu życia. Dlaczego potrzebuje mieć dużą garderobę? (Dzień dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: dzień nauczyciela
 • Re: Zarobki serialowych gwiazd. Kto dostaje najwięcej?

  Każdego z tych 'aktorów", zarabiających po 5, 8, czy 15mtysięcy za dzień, bez problemu można zastąpić każdym innym i większość oglądających te drętwe seriale nawet tego nie zauważy, a więc wartość społeczna ich tzw. "pracy" jest znaczni, znacznie niższa! Nikim jednak nie da się zastąpić chirurga o "złotych rękach" i wiedzy, skutecznego nauczyciela, czy nawet dobrego szewca, krawca, albo

 • Re: "Szkoła": Prawdziwe oblicze polskiej edukacji

  do tych drugich mogliby sie uczyć od serialowych kolegów. Niestety na co dzień nauczyciele nie posiadają tyle empatii. To co mnie najbardziej przeraża to obojętność i brak reakcji. Udawanie, że się nie widzi problemu w sytuacji gdy uczeń potrzebuje pomocy czyni nauczyciela odpowiedzialnym za to co sie wydarzyło. Mam na mysli przede wszystkim przemoc fizyczną i psychiczną miedzy uczniami.

 • Re: Maraton z "MacGyverem"

  z Wszechmogącym, Zmartwychwstałym Zbawicielem - co owocuje w zaufaniu, posłuszeństwu. Nie chodzi o pustą w środku, martwą religijną wiarę bez bycia uczniem Chrystusa na co dzień. Polecam czytać Biblię i prosić Nauczyciela o zrozumienie i siły do wprowadzenia w życie.