• Informacje na temat:

  dziewczyna anime

Artykuły na temat: dziewczyna anime
 • Anime według braci Wachowskich

  Bracia Andy i Larry Wachowscy, twórcy kultowego "Matrixa" , przygotowują się do realizacji filmowej wersji klasycznej anime. W filmie "Speed Racer" główną rolę zagra Emile Hirsch ( "Dziewczyna z sąsiedztwa" ).

 • Dziesiątka festiwalu Etiuda&Anima 2018

  20 listopada rozpocznie się w Krakowie 25. edycja festiwalu Etiuda&Anima. Podczas sześciu festiwalowych dni na widzów czekają liczne projekcje filmowe oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

 • Recenzja Justyna Steczkowska "Anima": Justyna Mistrzowska

  To najprawdopodobniej będzie najbardziej niedoceniona płyta tego roku. Choć trzymam mocno kciuki, by "Animę" zauważyli nie tylko wierni fani "starej Steczkowskiej".

 • "Lucy" : Jestem Boginią

  ..."Nikita" + "Akira" = "Lucy". W swoim najnowszym filmie Luc Besson łączy fascynację twardymi dziewczynami z wątkami z klasycznego cyberpunkowego anime Katsuhiro Otomo. Efektem jest nie do końca udana, ale wybuchowa mieszanka überpulpowej sensacji z psuedofilozoficznym s-f.

 • Susan Sarandon u Wachowskich

  Susan Sarandon ( "Zatańcz ze mną" ) i John Goodman ( "Big Lebowski" ) wystąpią w filmie "Speed Racer", nad którym pracują bracia Wachowscy. Produkcja ma być kinową wersją klasycznej japońskiej anime.

 • Whitewashing w Hollywood

  ...​31 marca 2017 roku swą światową premierę miał "Ghost in the Shell", amerykańska adaptacja mangi Masamune Shirowa. Przed twórcami stało nie lada wyzwanie. Zarówno manga, jak i oparte na niej anime z 1995 roku w reżyserii Mamoru Oshiiego mają status kultowych. Tymczasem krytyka pojawiła się jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, gdy okazało się, że w główną bohaterkę, cyborga Major, wcieli się Scarlett...

 • Rob Cohen po japońsku

  Nakręcony przez Yasuomi Umetsu "Kite" (1998) cieszy się opinią kultowej anime . Jego bohaterka, Sawa, straciła w dzieciństwie rodziców. Przygarnięta przez złowieszczego detektywa, zostaje wyszkoloną zabójczynią na usługach swojego opiekuna. Morduje ludzi do chwili, gdy nadarza jej się okazja do dezercji. Teraz przyszedł czas na amerykański remake tej krwawej historii. Rob Cohen wyreżyseruje...

 • "Koreańska fala" zalała świat

  ...nowego, show-biznes przecież działa tak od dawien dawna. Z tym zastrzeżeniem, że przerysowani w swym image'u wykonawcy k-pop odzwierciedlają w realu bohaterów filmów anime. Na przykład raper G-Dragon(...) koreańskiego piękna ustalonego w kreskówkach anime. Żywcem z anime wyjęci BIGBANG w "Fantastic Baby": Sprawdź tekst "Fantastic Baby" BIGBANG w serwisie Teksciory.pl! Dodaj własne tłumaczenie! Nic zatem...

 • Babymetal "Metal Galaxy": W tym szaleństwie tkwi metoda

  ...seans anime niż temu, co prezentowane było na poprzednich płytach. Nieco poprawia to anglojęzyczne (!) "Elevator Girl", w którym podwójnej stopy i gitar jest całkiem sporo przy jednoczesnym...

 • 120 projekcji podczas Sopot Film Festival

  8 filmów fabularnych oraz 20 krótkich metraży i animacji rywalizować będzie w dwóch konkursach na rozpoczynającym się w sobotę, 12 lipca, Sopot Film Festival. Podczas 14. edycji tej imprezy odbędą się też liczne pozakonkursowe pokazy. Ogółem zaplanowano 120 projekcji.