• Informacje na temat:

  dzisiejsza zagadka

Artykuły na temat: dzisiejsza zagadka
 • Radosław Piwowarski: Kobiety mnie od zawsze fascynowały

  Pokolenie dojrzewające w latach 80. i 90. przeglądało się w jego filmach kinowych. Dzisiejsi młodzi znają go głównie z popularnych seriali telewizyjnych i pracy edukacyjnej. Reżyser i scenarzysta Radosław Piwowarski obchodzi 20 lutego swoje 70. urodziny.

 • "Math core to przecież tylko dwa słowa"

  Płyta roku? Bezczelne objawienie skrywanego geniuszu? Narodziny nowego wizjonera w rodzinie Relapse, o którego za chwilę będą się bić giganci fonografii? Co by nie powiedzieć, jedno jest pewne - kanadyjski The End sprawił, jak dotychczas największą niespodziankę 2007 roku. Tak samo nieprzewidywalni, a jednak bardziej ułożeni. Wciąż ekstremalni, choć znacznie subtelniejsi. Tyleż samo matematyczni, co wyzwoleni ze wszelkich schematów. O wyjaśnienia i rozwiązanie zagadki drugiego albumu...

 • Przewodnik rockowy: Roger Daltrey z The Who ma 70 lat

  70 lat temu, 1 marca 1944 roku urodził się Roger Daltrey z grupy The Who. To on jest bohaterem dzisiejszego odcinka "Przewodnika rockowego".

 • Oscary: "Avatar" wielkim przegranym

  "The Hurt Locker - W pułapce wojny" otrzymał aż 6 statuetek i zdystansował "Avatara" i "Bękarty wojny" podczas dzisiejszej gali rozdania Oscarów. Wojenny dramat został nagrodzony m.in. w kategorii najlepszy film, za najlepszą reżyserię (Kathryn Bigelow) i najlepszy scenariusz oryginalny (Mark Boal).

 • Oscary: "The Hurt Locker" triumfuje

  "The Hurt Locker" otrzymał aż 6 statuetek i zdystansował "Avatara" i "Bękarty wojny" podczas dzisiejszej gali rozdania Oscarów. Wojenny obraz został nagrodzony m.in. za najlepszy film, najlepszą reżyserię (Kathryn Bigelow) i najlepszy scenariusz oryginalny (Mark Boal).

 • Nile: Album coraz bliżej

  Jedna z największych gwiazd dzisiejszej sceny deathmetalowej, amerykańska grupa Nile, skończyła już proces pisania i aranżowania kompozycji, które znajdą się na długo oczekiwanym następcy albumu "In Their Darkened Shrines" (premiera w 2002 roku). Czwarta płyta brutalnego kwartetu z Południowej Karoliny powinna zostać nagrana pod koniec stycznia 2005 roku.

 • Anna Korcz: Jestem bardzo samokrytyczna

  ...zagadka - mówi Anna Korcz. 51-letnia aktorka nie boi się upływającego czasu i nie patrzy z niepokojem w kalendarz. Stara się żyć tu i teraz. Poza obowiązkami zawodowymi znajduje również czas na drobne...

 • "Komisja morderstw" od września w TVP2

  ...sekt z lat 80., a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi. Za wszystkimi zagadkami, zawsze kryje się jednak człowiek, ze swoimi, słabościami, ułomnościami...

 • Narrenwind z drugim albumem "Ja, Dago"

  ...tytuły: 1. "Władza" 2. "Żądza czynów" 3. "Ja piastun" 4. "Zagadka" 5. "Tyrfing" 6. "Ród olbrzymów" 7. "Dolina śmierci" 8. "Krew i ziemia".

 • Pieczyński i Buczkowska w serialu "Komisja morderstw"

  ...., a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi. Za wszystkimi zagadkami, zawsze kryje się jednak człowiek, ze swoimi, słabościami, ułomnościami, pożądaniem, obłędem czy...