• Informacje na temat:

  dziwny jest ten świat

Artykuły na temat: dziwny jest ten świat
 • ​Krzysztof Cugowski śpiewa "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena: Jednorazowe wykonanie

  Krzysztof Cugowski po raz pierwszy zaśpiewał na koncercie piosnkę "Dziwny jest ten świat" z repertuaru Czesława Niemena. Nagranie zyskało popularność. "Sam jestem zaskoczony, ale to bardzo fajne uczucie" - powiedział były wokalista Budki Suflera.

 • Edyta Górniak i "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena w Londynie. Kreacja robi wrażenie

  W legendarnej Royal Albert Hall w Londynie odbył się specjalny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jedną z gwiazd była Edyta Górniak, która wykonała m.in. "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena.

 • Dziwny jest ten świat - Boska Komedia 2018: Co w programie?

  Dziwny jest ten świat - to motto łączące spektakle 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Zobaczymy 13 przedstawień konkursowych (INFERNO), 8 w sekcji PARADISO oraz 5 w PURGATORIO. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 8-16 grudnia w Krakowie.

 • Iron Maiden: Dziwny jest ten świat

  Jak już wielokrotnie informowaliśmy legendarna "Dziewica" nagrywała nowy album w londyńskim studiu "Sarm West", z pomocą producenta Kevina Shirley'a. To on odpowiadał za brzmienie ostatnich dwóch płyt "Brave New World" (2000) i "Dance Of Death" (2003). Pierwszym singlem jest utwór "The Reincarnation of Benjamin Breeg", zapowiadany jako "bardzo złożona, rozbudowana, 7-minutowa kompozycja...

 • "Dziwny jest ten świat" w ukraińskim "The Voice"

  Ormianka Hasmik Sirojan zrobiła furorę w ukraińskiej wersji "The Voice", śpiewając piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

 • "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena największym przebojem

  Internauci w głosowaniu w serwisie RMFon uznali utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena największym polskim przebojem wszech czasów.

 • J. Radek: Dziwny jest ten klip

  Tylko na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do piosenki "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Janusza Radka.

 • Edyta Bartosiewicz "Ten moment": Świat nie bierze dziś jeńców

  ..."Świat nie bierze dziś jeńców / Rozstrzela na miejscu" - zauważa Edyta Bartosiewicz. Te słowa w ostatnich dniach, w obliczu sytuacji społeczności afroamerykańskiej brzmią szczególne mocno. Bartosiewicz na nowym albumie udało się kilka razy trafić celnie (mniej lub bardziej świadomie) uwagami o codzienności, ale czy to wystarczy, by nie przejść obok jej nowego wydawnictwa obojętnie?

 • "Metalowy świat jest nam obcy"

  ...wszystkiego. Jesteście chyba bardziej związani ze sceną progresywną niż metalową. Prawda? Trudno powiedzieć... ale chyba masz rację. Scena stricte metalowa to świat dla nas raczej obcy. Nie(...) wiem, co jest nie tak z „Keep My Head”. Czyżby był zbyt komercyjny? A może ludziom nie podoba się użyty w nim automat perkusyjny? Możesz mi powiedzieć? Chyba chodzi o pierwszy z podanych przez ciebie...

 • 95 lat temu urodził się Jarema Stępowski

  .... Był laureatem drugiej - za "Szemrane tango" (1969) - i siódmej - za "Księżyc frajer" (1970) - Złotej Płyty w historii polskiej muzyki. Pierwszą, w 1968 r. otrzymał Czesław Niemen - za "Dziwny jest ten(...) okropni ludzie?", usłyszała odpowiedź - także w języku Moliera: "To jest społeczeństwo, madame!". Jednym z kontrahentów Stępowskiego był bowiem Jan Gałecki, przewodniczący paryskiego związku zawodowego...

Zdjęcia na temat: dziwny jest ten świat
Wideo na temat: dziwny jest ten świat
Dyskusje na temat: dziwny jest ten świat