• Informacje na temat:

  emil karewicz krzyżacy

Artykuły na temat: emil karewicz krzyżacy
 • Emil Karewicz: Najbardziej kochał aktorstwo i żonę

  ..."Jestem profesjonalistą, który może zagrać i kwiatek, i mleko, i złego, i dobrego człowieka" - mówił Emil Karewicz. Ale choć podczas swej długiej kariery wcielił się w ponad stu bohaterów, najlepiej(...) - Karewicz grał perfekcyjnie. Podobno zapragnął zostać aktorem, gdy w jego rodzinnym domu przestało się układać. "Moi rodzice prawie w ogóle się nie śmiali. A między nimi krążył mały klaun, czyli ja...

 • Nie żyje Emil Karewicz

  Emil Karewicz, pamiętny porucznik "Mądry" z "Kanału", Jagiełło z "Krzyżaków" czy Brunner ze "Stawki większej niż życie", nie żyje. Aktor zmarł w środę, 18 marca, nad ranem w szpitalu. Miał 97 lat.

 • Pogrzeb Emila Karewicza. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora

  ...- Był zwycięzcą; spełnionym artystą w zawodzie i szczęśliwym człowiekiem w życiu prywatnym - mówił b. prezes ZASP Krzysztof Kumor podczas pogrzebu aktora Emila Karewicza. Odtwórca m.in. ról Jagiełły w "Krzyżakach" i Hermanna Brunnera w "Stawce większej niż życie" spoczął we wtorek na stołecznych Powązkach Wojskowych.

 • Emil Karewicz: Skrywał wiele tajemnic

  Podziwiali go wszyscy, on jednak skrywał wiele tajemnic. Wybitny polski aktor Emil Karewicz, który zmarł 18 marca, uwielbiał grać na pianinie, komponował piosenki i jeździł konno, ale nie tylko.

 • Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał państwowy charakter

  Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał państwowy charakter - poinformował na Facebooku syn zmarłego aktora. Karewicz spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach. Nadal nieznana jest jednak data uroczystości.

 • Emil Karewicz: Z powodu Brunnera nigdy nie spotkał mnie żaden afront

  Emil Karewicz to aktor znany z ról w takich produkcjach, jak "Kanał", "Baza ludzi umarłych", "Hubal", "Krzyżacy" czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". Choć ma w dorobku wybitne kreacje filmowe i teatralne, w pamięci wielu widzów pozostaje Brunnerem z serialu "Stawka większa niż życie".

 • Znamy datę pogrzebu Emila Karewicza. Świecki charakter uroczystości

  Dopiero trzy miesiące po śmierci odbędzie się pogrzeb Emila Karewicza. Artysta zostanie pochowany 23 czerwca. Uroczystość będzie miała świecki charakter - poinformował syn aktora.

 • 95 lat Emila Karewicza

  Emil Karewicz, pamiętny Brunner ze "Stawki większej niż życie", Jagiełło z "Krzyżaków" czy porucznik "Mądry" z "Kanału", skończył 13 marca 95 lat!

 • "Krzyżacy" jak nowi

  ...600 koni. Zakupiono też najnowsze taśmy filmowe. Ta produkcja nie ustępowała wówczas filmom amerykańskim. Jej premiera odbyła się 1 września 1960 r. W obsadzie "Krzyżaków" znaleźli się m.in.: Emil Karewicz (jako Władysław II Jagiełło), Stanisław Jasiukiewicz (Ulrich von Jungingen), Leon Niemczyk (Fulko de Lorche), Andrzej Szalawski (Jurand ze Spychowa), Grażyna Staniszewska (Danusia), Urszula...

 • 90. urodziny Emila Karewicza

  Emil Karewicz, pamiętny Brunner ze "Stawki większej niż życie", Jagiełło z "Krzyżaków", porucznik "Mądry" z "Kanału", kończy w środę 90 lat. "Kostium jest jedynie opakowaniem aktora" - powiedział w jednym z wywiadów.

Dyskusje na temat: emil karewicz krzyżacy