• Informacje na temat:

  emilia krakowska

Artykuły na temat: emilia krakowska
 • 80. urodziny Emilii Krakowskiej

  Emilia Krakowska, aktorka filmowa, teatralna i estradowa, znana przede wszystkim z roli Jagny w ekranizacji powieści "Chłopi" Władysława Reymonta, 20 lutego obchodzi 80. urodziny.

 • Emilia Krakowska: Jagna sto razy

  Dlaczego została aktorką? Bo kiepsko malowała... Tak Emilia Krakowska tłumaczy wybór życiowej drogi.

 • Emilia Krakowska wspomina "Chłopów"

  Traktowałam tę powieść jako biblię naszych tradycji, obyczajów i kultury - mówi Emilia Krakowska, która w filmie "Chłopi", adaptacji prozy Władysława Reymonta, zagrała rolę Jagny. 13 listopada przypada 90. rocznica przyznania pisarzowi literackiej Nagrody Nobla.

 • Emilia Krakowska: Odnalazła miłość po 25 latach

  ...w Starobielsku przed jej narodzinami. Mama, Anastazja, była muzykiem, ale na życie zarabiała jako księgowa. - W czasie okupacji mieszkałyśmy w tragicznych warunkach - opowiada pani Emilia. - I choć(...) mnie córki, składam mamie ukłon i dziękuję za jej czas i poświęcenie. Jakim pani Emilia była dzieckiem? - Do matury bardzo chorowitym, szczególnie przed klasówkami. Na zawołanie mdlałam, miałam torsje...

 • Emilia Krakowska: Każdy wiek ma swój urok

  Artystka, matka, aktorka Wajdy. Nazywa się Krakowska, urodziła się w Poznaniu, a mieszka w Warszawie. Barwna, ciepła, kochająca życia. W piątek, 20 lutego, Emilia Krakowska obchodzi 75. urodziny.

 • Emilia Krakowska: Za dwa złote nie będzie się mnie nagą oglądało

  Rodowita poznanianka, dama, znakomita aktorka dramatyczna i komediowa. Emilia Krakowska, znana m.in. z roli Jagny w „Chłopach” i Maliny w „Brzezinie”, wiele zawdzięcza edukacji panienki z dobrego domu. Dziś gra w „Barwach szczęścia”.

 • Krakowski Festiwal Filmowy dla najmłodszych

  Od kilku lat stałym elementem programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest sekcja dedykowana najmłodszym kinomanom, Kids&Youth - kino dla młodych. W tym roku nie zabraknie premierowych filmów fabularnych i kultowych animacji.

 • Polskie filmy w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  Wapniewska (PL), 2019, A, 7ʼ   KONKURS POLSKI: Filmy dokumentalne: 19.91, reż./dir. Emilia Śniegoska (PL), 2019, D, 25ʼ Cienie imperium / Shadows of the Empire, reż./dir. Karol Starnawski (PL...

 • Witold Sadowy: Najstarszy polski aktor

  ...7 stycznia 1920 Witold Sadowy obchodził 100. urodziny! Z tej okazji w Teatrze Ateneum odbyła się Wielka Gala Urodzinowa, na której oprócz szanownego jubilata przybyło wiele gwiazd, a w tym Barbara Krafftówna, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, Emilia Krakowska, Grażyna Wolszczak czy Bronisław Komorowski z małżonką .

 • Aleksandra Woźniak w "Plebanii"

  Do historii polskiego serialu jako najsłynniejsza Jagna przejdzie zapewne Emilia Krakowska ("Chłopi"). Aleksandra Woźniak żartuje, że w przeciwieństwie do reymontowskiej zmysłowej i namiętnej bohaterki jej Jagna z "Plebanii" należy raczej do tych nieśmiałych kobiet.

Zdjęcia na temat: emilia krakowska
 • Gwiazdy na Wielkim Teście o Telewizji
Dyskusje na temat: emilia krakowska