• Informacje na temat:

  empatia

Artykuły na temat: empatia
 • Karolina Gruszka: Wszystkim nam przyda się empatia

  Jako dziewięciolatka debiutowała w telewizyjnym programie "Dyskoteka Pana Jacka". Od tego czasu zdążyła wystąpić w wielu polskich i zagranicznych filmach. Karolina Gruszka zagrała m.in. tytułową rolę w filmowej biografii Marii Skłodowskiej-Curie. Widzowie znają również kreacje aktorki z takich produkcji, jak "Szczęście świata", "Pani z przedszkola", "Futro" czy "Francuski numer".

 • Elektroniczna empatia

  Lali Puna "Our Inventions", Morr / Isound

 • "Harry" Potter" kształtuje empatię

  Według artykułu zamieszczonego w "Journal of Applied Psychology", książki o Harrym Potterze sprawiają, że ich czytelnicy przychylniej odnoszą się do wszelakich mniejszości, chociażby imigrantów i homoseksualistów.

 • Reni Jusis: Odkąd zostałam rodzicem, poziom empatii we mnie zdecydowanie wzrósł

  Po dwóch latach od wydania płyty "Bang" Reni Jusis zaprezentowała nowy utwór "Tyyyle miłości", który zwiastuje jej kolejny album. W krótkiej rozmowie zdradziła nam m.in., skąd wzięła pomysł na singel, jakie będzie jej nowe wydawnictwo oraz jak to jest powrócić na scenę po kilkuletniej przerwie.

 • "Panny Wyklęte". Sztuka empatii (recenzja)

  Historia tzw. Żołnierzy Wyklętych po wielu latach zakłamania, przebija się wreszcie do świadomości Polaków, a ci którzy nazywani byli bandytami i zdrajcami, po latach otrzymują należny im szacunek.

 • Małgorzata Kożuchowska: Po pracy tylko rodzina

  Podoba jej się empatia i siła Moniki Boreckiej. – Ale jej sytuacja pokazuje, że nie można sobie napisać scenariusza na całe życie – mówi Małgorzata Kożuchowska o bohaterce serialu "Druga szansa".

 • "Sorry We Missed You": Lekcja życzliwości

  ...współpracę z Kenem Loachem. "To była lekcja życzliwości, szacunku do innych i traktowania ich tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Jego empatia jest naprawdę niesamowita. Ken to jedna...

 • Paul McCartney i Emma Stone razem. Zobacz teledysk "Who Cares"

  Teledysk "Who Cares" Paula McCartneya wspiera inicjatywę #WhCaresIDo - akcję mającą na celu propagowanie empatii oraz współczucia.

 • Berlinale: Te filmy walczą o Złotego Niedźwiedzia

  "Berlin Alexanderplatz" Burhana Qurbaniego, czyli mroczna odyseja luźno oparta na książce Alfreda Doeblina, jest jednym z filmów konkursu głównego 70. Berlinale. Z klimatem tej opowieści kontrastuje pełen ciepła, empatii i bezinteresownej miłości "The Roads Not Taken" Sally Potter.

 • Wolny, ale zajęty

  W duecie z Moniką Richardson czuje się jak ryba w wodzie. Zapewniają mu to - reporterski warsztat, swoboda i empatia. - Podstawą jest umiejętność słuchania i pokora - zdradza swój patent na sukces Tomasz Wolny.

Zdjęcia na temat: empatia
Wideo na temat: empatia
 • Kosmiczny Wykop Trailer

  : przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia.

 • Kasia Cichopek: Mam w sobie dużo empatii. Pomaganie to część mnie

  Kasia Cichopek podkreśla, że zawsze lubiła pomagać tym, którym wiedzie się gorzej. Teraz dodatkowo wykorzystuje do tego celu swoje umiejętności aktorskie i popularność. We wrześniu do sklepów trafi zabawka edukacyjna, mówiąca głosem aktorki, a część dochodów z jej sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne. – Zaczęłam pomagać na różne sposoby już w szkole podstawowej. Zawsze organizowałam zbiórki pieniędzy czy ubrań, pomagałam zwierzętom. Lubiłam pomagać i chcę pomagać. Mam w...

 • Mateusz Gessler: Trzeba pomagać innym

  Polskie dzieci są wrażliwe na potrzeby innych ludzi i angażują się w ich problemy - uważa Mateusz Gessler. Taką postawę należy kształtować od najmłodszych lat, ucząc jednocześnie, że najważniejsza jest pomoc wynikająca z empatii i emocji.