• Informacje na temat:

  encyklopedia

Artykuły na temat: encyklopedia
 • Nowa "Encyklopedia Kina"

  Oto wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników X Muzy. Nakładem wydawnictwa Biały Kruk, pod redakcją profesora Tadeusza Lubelskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukazała się "Encyklopedia Kina".

 • Encyklopedia o Harrym Potterze

  Autorka książek o Harrym Potterze nie postawiła jeszcze przysłowiowej kropki nad i. Planuje wydanie encyklopedii poświęconej słynnemu czarodziejowi.

 • Problemy z encyklopedią Pottera

  .... Mają oni wyrazić opinię, czy encyklopedia narusza prawa autorskie. "Mam nadzieję, że sobie odpuszczą" - mówi wydawca. Rowling twierdzi, że cała sytuacja mocno ją rozczarowała: Jestem zawiedziona, że...

 • Powstanie "Encyklopedia Harry'ego Pottera"?

  Choć jej pierwsza książka dla dorosłych ma się ukazać we wrześniu, JK Rowling nie jest jeszcze gotowa, żeby zupełnie opuścić świat literatury młodzieżowej. Pisarka wciąż pracuje nad od dawna zapowiadaną "encyklopedią Harryego Pottera".

 • Wygraj hiphopową encyklopedię!

  ..."Encyklopedia polskiego hip-hopu" jest pierwszym na naszym rynku wydawniczym wyczerpującym opracowaniem zupełnie pomijanej do niedawna w poważnych mediach bardzo młodej sceny muzycznej. Książka(...) "Encyklopedia polskiego hip-hopu" jest książką niezbędną dla wszystkich znawców tematu, jak i ich rodziców, zastanawiających się, co może się dziać i o czym się mówi na ławce przed blokiem. Książka...

 • Encyklopedia Filmu Religijnego

  Prawie 1700 haseł opisujących filmy, których tematyka związana jest z duchowością, zawiera Światowa Encyklopedia Filmu Religijnego. Książka ukazała się nakładem polskiego Wydawnictwa Biały Kruk i trafiła już do sprzedaży. W środę, 21 lutego, autorzy promowali ją w Warszawie.

 • Mamy dla Was "Encyklopedię Kina"

  Encyklopedia zawiera 5250 haseł osobowych i rzeczowych. Na 1104 stronach można znaleźć m.in. opisane sylwetki ponad 2000 reżyserów, ponad 2000 aktorów i scenarzystów, pojęcia, kierunki, zjawiska(...) encyklopedia powinna być właśnie książką do czytania, nie tylko do korygowania faktów" - mówi prof. Tadeusz Lubelski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod którego redakcją ukazała się "Encyklopedię Kina...

 • Encyklopedia polskiego hip hopu

  Do sklepów trafiła właśnie pierwsza encyklopedia polskiego hip hopu. Na 140 stronach znajduje się prawie sto haseł związanych z tą kulturą. Z książki można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat rodzimych raperów, grafficiarzy i break dancerów.

 • U2: Wkrótce nowa encyklopedia

  Fani irlandzkiej formacji U2 od dawna czekają na dokładną i wyczerpującą książkę o swych idolach. Ich marzenia zostaną wkrótce spełnione. Mark Chateron, autor m.in. biografii grupy Wishbone Ash, opisze historię kariery Bono i jego kolegów z zespołu.

 • "Encyklopedia hip hopu" już w sklepach

  Na półki księgarń trafiła właśnie "Encyklopedia hip hopu", autorstwa Andrzeja Budy. Wydawnictwo jest wyczerpującym kompendium wiedzy o kulturze i środowisku hiphopowym w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcia na temat: encyklopedia
Dyskusje na temat: encyklopedia