• Informacje na temat:

  ethan hawke reżyser

Artykuły na temat: ethan hawke reżyser
 • Ethan Hawke jako jeden z "Siedmiu wspaniałych"

  ...​Nową wersję klasycznego westernu z 1960 roku - "Siedmiu wspaniałych", którą w kinach oglądać będziemy od 23 września, nakręcił Antoine Fuqua ("Dzień próby", "Bez litości", "Do utraty sił"). U boku grającego główną rolę Denzela Washingtona wystąpił Ethan Hawke.

 • Ethan Hawke znowu za kamerą

  Ethan Hawke ( "Cedry pod śniegiem" , "Dzień próby" ) postanowił kolejny raz zasmakować reżyserskiego rzemiosła. Aktor i pisarz zaadaptuje na duży ekran własną, bestsellerową powieść pod tytułem "The Hottest State". Będzie to opowieść o parze młodych aktorów próbujących zrobić karierę w Nowym Jorku i zakochujących się w sobie.

 • Ethan Hawke: Spektakularne sukcesy i dotkliwe porażki

  ..."Gdy byłem młodszy, podziwiałem Warrena Beatty’ego, który mógł sobie pozwolić na jeden film co cztery lata. Myślałem, że mogę wszystko: prowadzić wytwórnię, napisać książkę, od czasu do czasu nakręcić film. Ale życie tak nie działa, może za wyjątkiem jednej czy dwóch osób w całym pokoleniu. Rzadko można pogodzić ze sobą te wszystkie rzeczy" - mówił Ethan Hawke w wywiadzie udzielonym w 2010 roku...

 • Ethan Hawke w polskiej produkcji

  Główne role w produkcji zagrają Ethan Hawke, Kristin Scott Thomas oraz bardzo obiecująca polska aktorka młodego pokolenia - Joanna Kulig. Film jest adaptacją amerykańskiej powieści Douglas'a Kennedy'ego, której akcja rozgrywa się w Paryżu. "Kobieta z piątej dzielnicy" to film utrzymany w konwencji thrillera psychologicznego. Jego główny bohater, Harry Ricks (Ethan Hawke), to człowiek, który...

 • Złowrogi Ethan Hawke

  Coś złowieszczego wisi w powietrzu. Na fali entuzjastycznych recenzji i oklasków zebranych na festiwalach do kin nadciąga nowy horror Scotta Derricksona, twórcy głośnych "Egzorcyzmów Emily Rose". W "Sinister", bo właśnie o tym filmie mowa, główną rolę gra sam Ethan Hawke.

 • Delpy i Hawke: To film naszego życia

  Na finał trylogii romantycznej z Julie Delpy i Ethanem Hawkem w rolach głównych musieliśmy czekać osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta, wspomniany Richard Linklater, pozwolił dorastać Jesse(...). "Przed północą" wejdzie do kin tego lata. Polska premiera już 28 czerwca. Tymczasem w USA pojawiają się pierwsze wywiady z Julie Delpy i Ethanem Hawkem. Poniżej cytujemy fragment materiału, który w tym...

 • Catherine Deneuve: Muza wielu reżyserów

  ...córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację.(...) w lekkich komediach (np. "Polowanie na mężczyznę"), jak i poważnych produkcjach (np. "Mayerling"). Deneuve była muzą wielu reżyserów, w tym Romana Polańskiego ("Wstręt") czy Luisa Bunuela ("Piękność...

 • Hawke & Fishburne na "Posterunku 13"

  Ethan Hawke ( "Dzień próby" ) i Laurence Fishburne ( "Matrix Rewolucje" ) wystąpią w dreszczowcu zatytułowanym "Assault on Precinct 13". Film będzie remake'em kultowego obrazu Johna Carpentera z 1976 roku, "Atak na posterunek 13".

 • Gwiazdy w filmie polskiego reżysera

  Dwoje znanych aktorów, Amerykanin Ethan Hawke i Brytyjka Kristin Scott Thomas, zagrało w filmie polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego "The Woman in the Fifth". We wrześniu obraz będzie prezentowany na prestiżowym festiwalu w Toronto.

 • Hirokazu Koreeda otworzy festiwal w Wenecji

  ..."The Truth", najnowszy film Hirokazu Koreedy, otworzy 76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W rolach głównych wystąpili Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethan Hawke.