• Informacje na temat:

  ewa aktorka polska

Artykuły na temat: ewa aktorka polska
 • W Chicago zmarła polska aktorka i dziennikarka Ewa Milde

  W Chicago po długiej chorobie zmarła w piątek aktorka, reżyserka i dziennikarka Ewa Milde. Znana była z ról m.in. w "Czterdziestolatku", "Alternatywy 4", "Misiu" i „Tulipanie", a w Chicago także z działalności radiowej.

 • Marta Ścisłowicz: Najbardziej zapracowana polska aktorka

  ...jest teatr. Człowiek musi rozdzielać siły na różne sytuacje. Ja mam poczucie, że jeszcze mam mnóstwo energii, którą mogę gdzieś zainwestować. Myślę, że jestem w dobrej kondycji. Rozmawiała Ewa Gassen...

 • "Ewa chce spać": 60 lat od premiery

  W sobotę, 17 marca, mija 60 lat od premiery komedii "Ewa chce spać" Tadeusza Chmielewskiego.

 • Ewa Florczak: Niczego nie żałuję

  ...wspomina pani czasy, gdy kręcono serial "07 zgłoś się"? Pozostał sentyment? Ewa Florczak: - To był piękny czas. Nie kręcono wtedy tylu seriali, co dzisiaj, więc znalezienie się w nowej produkcji było wyróżnieniem. Scenariusz pierwszych odcinków oparto na popularnej serii kryminałów "Ewa wzywa 07", a impuls do ich tworzenia dała sama Milicja Obywatelska. Po jednej z narad na wysokim szczeblu...

 • "Ewa chce spać": Filmowy debiut Barbary Kwiatkowskiej

  Ponad pół wieku od premiery filmu ukazał się na księgarskich półkach wywiad-rzeka z reżyserem Tadeuszem Chmielewskim pod tytułem "Jak rozpętałem polską komedię filmową". To właśnie jego "Ewa chce spać" z 1958 r. była pierwszym - i od razu bardzo udanym - krokiem do tworzenia filmów, które bawiły i do dziś bawią miliony Polaków.

 • Ewa Hornich pojedzie do Cannes

  Młoda polska aktorka Ewa Hornich została laureatką 5. edycji konkursu "Z Cinema i Libresse do Cannes" i dzięki temu pojedzie na 55. Festiwal Filmowy w Cannes. Laureatkę wybrało jury, w którym zasiedli m.in. Adam Hanuszkiewicz, Bogusław Linda, Katarzyna Figura, Jacek Bromski i Jarosław Żamojda. Wyniki konkursu ogłoszono w środę, 10 kwietnia, w Warszawie.

 • "Moja polska dziewczyna": Ukryte pragnienia

  ..."Moja polska dziewczyna" - debiut fabularny Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka - będzie miał swoją internetową premierę w piątek, 15 maja. Film pokazany zostanie na wirtualnym seansie warszawskiego kina AMONDO.

 • Ewa Krzyżewska: Brylant polskiego kina

  Porównywano ją do Sophii Loren i Avy Gardner. Do historii kina przeszła jej rola w filmie Andrzeja Wajdy "Popiół i diament". W czwartek, 7 lutego, Ewa Krzyżewska obchodziłaby 80. urodziny.

 • Ewa Kasprzyk: Palnąć głupotę

  Ewa Kasprzyk na nudę nie narzeka. Niedawno dołączyła do obsady "M jak miłość" i szykuje się do pracy na planie trzeciej części filmu "Kogel-mogel"!

 • Ewa Błaszczyk laureatką Medalu św. Jerzego

  Aktorka, współzałożycielka Fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk i Prymas Polski abp Wojciech Polak otrzymali w poniedziałek, 15 października, Medale św. Jerzego. Tę honorową nagrodę za "zmaganie ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym" od 25 lat przyznaje redakcja "Tygodnika Powszechnego".

Zdjęcia na temat: ewa aktorka polska
Wideo na temat: ewa aktorka polska
 • Ewa Kasprzyk poprowadzi polską edycję programu "Mamuśki z piekła rodem"

  Ewa Kasprzyk poprowadzi nowy program "Mamuśki z piekła rodem". Aktorka twierdzi, że sama nigdy nie była matką potworem, a z córką łączy ją nie tylko miłość, lecz także przyjaźń.

 • Ewa Kasprzyk nieźle się wkurzyła! "Jeśli komuś przeszkadza widok mnie w prześwitującej bluzce..."

  – Jeżeli mam ochotę założyć prześwitującą bluzkę, to to robię, mnie to nie przeszkadza, jeśli komuś to przeszkadza, to niech wyłączy telewizor albo niech nie kupuje gazet – mówi Ewa Kasprzyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. Aktorka nie przejmuje się krytycznymi opiniami na swój temat. Twierdzi, że na świecie kobiety w jej wieku bez skrępowania ubierają się barwnie, w Polsce natomiast nie

 • "M jak miłość": Przyszłość jest w ich rękach

  , Ewa Kasprzyk, Tomasz Oświeciński, Maria Pawłowska, Tomasz Ciachorowski, Ilona Lewandowska oraz Jacek Kopczyński. „M jak miłość jest niebywałym fenomenem, przede wszystkim dlatego, że jest to serial(...) tutaj także mieć” – dodaje Ewa Kasprzyk. Z kolei dla Marii Pawłowskiej, występ w „M jak miłość” jest zaszczytem i zarazem wyzwaniem. „Ja pamiętam ten serial oczywiście z dzieciństwa – zawsze u mnie

Dyskusje na temat: ewa aktorka polska