• Informacje na temat:

  ewa błaszczyk zmiennicy

Artykuły na temat: ewa błaszczyk zmiennicy
 • "Zmiennicy": Ewa Błaszczyk czyta

  Znana z kultowych "Zmienników, Ewa Błaszczyk była narratorką opowieści o Królewnie Śnieżce. Płyta z bajką trafiła do szpitali dziecięcych w całej Polsce.

 • Hryniewicz do ślubu jak w "Zmiennikach"

  Poznaniak Szymon Rakowski skonstruował replikę taksówki z serialu "Zmiennicy", którą w piątek pojedzie do ślubu. Żeby marzeniu z dzieciństwa stało się zadość, za kierownicą usiądzie aktor Mieczysław Hryniewicz, który w "Zmiennikach" wcielił się w rolę taksówkarza.

 • Córka Ewy Błaszczyk idzie w jej ślady

  ...​Pociechy znanych osób często podążają śladami swoich rodziców. Nie inaczej jest z córką Ewy Błaszczyk. Marianna Janczarska od lat jest wsparciem dla mamy. Obie w 2000 roku przeżyły dwie ogromne tragedie.

 • "Zmienników" oglądały miliony

  Kto nie pamięta słów tej piosenki? - Radio Taxi, proszę czekać. Zaczekamy, coś być musi, do cholery, za zakrętem.

 • "Zmiennicy": Jedyni tacy taksówkarze

  Serial "Zmiennicy" jest prawdziwą mozaiką wątków, galerią najznakomitszych aktorskich postaci oraz zapisem wielu absurdów PRL-u.

 • Braunek, Józefowicz i Kora z Gloria Artis

  Aktorka Małgorzata Braunek, reżyser i choreograf Janusz Józefowicz oraz piosenkarka Kora Jackowska znajdą się wśród uhonorowanych przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego medalami Gloria Artis. Uroczystość odbędzie się w piątek w siedzibie resortu.

 • Ewa Błaszczyk chce wreszcie uporządkować swój świat i życie!

  Ewa Błaszczyk, czyli niezapomniana Kasia Piórecka z kultowych "Zmienników" Stanisława Barei, ma przed sobą bardzo pracowite miesiące. Dostała propozycję zagrania w dwóch filmach, prowadzi zajęcia ze studentami prywatnej szkoły aktorskiej, być może pojawi się też w jednym z najpopularniejszych polskich seriali.

 • Przybylska jak Smosarska?

  Już tylko dni dzielą nas od premiery oczekiwanej, nowej komedii Olafa Lubaszenko - "Złoty środek". Lubaszenko nie tylko dobrał wyborną, sprawdzoną w tym gatunku obsadę (Przybylska, Kowalewski, Pazura, Wilczak), ale i sam nieźle sobie radzi z komediową materią. Jednak w "Złotym środku" jest jeszcze drugie dno: film w czytelny sposób nawiązuje do historii polskiego kina.

 • Ewa Błaszczyk: "Zdarza mi się wyć w wannie"

  Ewa Błaszczyk 15 października kończy 60 lat. Choć życie jej nie rozpieszczało, aktorka nadal się nie poddaje i działa. Dla dobra swoich córek...

 • Pokochała go publiczność

  W czwartek, 14 czerwca, przypada 20. rocznica śmierci Stanisława Barei, reżysera filmowego, twórcy niezapomnianych komedii i seriali telewizyjnych.

Zdjęcia na temat: ewa błaszczyk zmiennicy
Wideo na temat: ewa błaszczyk zmiennicy
 • Czołówka serialu "Zmiennicy"

  "Zmiennicy" – kultowy polski serial telewizyjny z 1986 roku w reżyserii Stanisława Barei, z Ewą Błaszczyk i Mieczysławem Hryniewiczem w rolach głównych.

 • Ewa

  Ewa

  Film "EWA" to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy...

 • Nie opuszczaj mnie

  "Co zrobić z miłością, kiedy zabraknie osoby. Tego, kogo się kochało". Kiedy cały sens ucieka. Bohaterowie filmu, którzy starają się "uczepić życia" instynktownie szukają ratunku w bliskości. Dotyk mężczyzny, uśmiech kobiety. Ciepło wzajemnego ciała może być schronieniem. Miłość stanowi cały sens. Tę wiarę powoli odbudowują bohaterowie filmu. W "Nie opuszczaj mnie" przypadek miesza się z fatum. Los bardzo chce żeby się spotkali, ale oni idą pod prąd swojego szczęścia. Ona Joanna, po...

Dyskusje na temat: ewa błaszczyk zmiennicy