• Informacje na temat:

  ewa czeszejko sochacki

Artykuły na temat: ewa czeszejko sochacki
 • Kwiatkowska i Dancewicz w "marszu pand"

  Przy wtórze bębnów i skandowanego hasła "Akcja-ratyfikacja" odbył się w piątek, 5 grudnia, "marsz pand". W proteście przeciwko przemocy wobec kobiet uczestnicy pikiety - m.in. aktorzy i celebryci - mieli wymalowane, podbite oczy. Swoją petycję wręczyli marszałkowi Sejmu.

 • Koleżanka Beyonce w Warszawie

  Kelly Rowland, była wokalistka Destiny's Child, oraz Wyclef Jean z The Fugees to gwiazdy Warsaw Street Festival, który odbędzie się 6 września w stolicy.

 • Kolejny polski festiwal z ambicjami

  Zagraniczni i polscy artyści - m.in. amerykański muzyk rap i hip hop Wyclef Jean oraz Jan Borysewicz - wystąpią 6 września podczas pierwszej edycji Orange Warsaw Festival.

 • Holland promuje Warszawę i wygrywa

  Film Agnieszki Holland i Magdaleny Łazarkiewicz promujący starania Warszawy w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "cultural tourism" na festiwalu TourFilm Riga 2010.

 • "Zakochany anioł" w Hollywood

  "Zakochany anioł" , nowy film krakowskiego reżysera, Artura "Barona" Więcka, otworzy VI Festiwal Polskich Filmów, rozpoczynający się 21 kwietnia w Los Angeles. Będzie to światowa premiera tego dzieła, a na pokazie być może pojawi się sam Arnold Schwarzenegger, słynny aktor, a zarazem gubernator Kalifornii - pisze "Gazeta Krakowska".

 • Holland promuje Warszawę

  Krystyna Janda, Maria Peszek, Andrzej Wajda, Leszek Możdżer, Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna znaleźli się wśród artystów, którzy wystąpili w czterominutowym spocie filmowym promującym Warszawę jako miasto kultury. Reżyserami filmu są Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz.

 • Po raz pierwszy w Polsce!

  Formacje N.E.R.D oraz MGMT wystąpią podczas Orange Warsaw Festival 2009.

 • "Lejdis" w Los Angeles

  Przebojowa komedia "Lejdis" otworzy IX Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles. Uroczysty pokaz odbędzie się w czwartek, 24 kwietnia, w Gildii Reżyserów Amerykańskich w Hollywood.

Wideo na temat: ewa czeszejko sochacki
 • Ewa

  Ewa

  Film "EWA" to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy...

 • Nie opuszczaj mnie

  "Co zrobić z miłością, kiedy zabraknie osoby. Tego, kogo się kochało". Kiedy cały sens ucieka. Bohaterowie filmu, którzy starają się "uczepić życia" instynktownie szukają ratunku w bliskości. Dotyk mężczyzny, uśmiech kobiety. Ciepło wzajemnego ciała może być schronieniem. Miłość stanowi cały sens. Tę wiarę powoli odbudowują bohaterowie filmu. W "Nie opuszczaj mnie" przypadek miesza się z fatum. Los bardzo chce żeby się spotkali, ale oni idą pod prąd swojego szczęścia. Ona Joanna, po...

 • Baczyński

  "Baczyński" ma wiele warstw. Z jednej strony to opowieść o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, by się spełnić i tworzyć. Z drugiej - o bezsensie wojny i sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Podróż przez ostatnie lata życia wielkiego poety zamyka klamrą współczesne wydarzenie - slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Baczyńskiego.