• Informacje na temat:

  ewa kwiatkowska zona

Artykuły na temat: ewa kwiatkowska zona
 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Nie tylko żona Polańskiego

  ..."Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii Roman Polański. Gdyby żyła, to w poniedziałek, 1 czerwca, 80. urodziny obchodziłaby pierwsza żona reżysera, znana aktorka Barbara Kwiatkowska-Lass.

 • Ewa Krzyżewska: Brylant polskiego kina

  Porównywano ją do Sophii Loren i Avy Gardner. Do historii kina przeszła jej rola w filmie Andrzeja Wajdy "Popiół i diament". W czwartek, 7 lutego, Ewa Krzyżewska obchodziłaby 80. urodziny.

 • Ewa Krzyżewska: Rzuciła kino, zginęła tragicznie

  Ewa Krzyżewska dla rodziny była zawsze Haneczką. Jako Anna Ewa Krzyżewska figurowała tylko w dokumentach. Urodziła się 7 lutego 1939 roku w Warszawie. Jej rodzicami byli poeta i radiowiec Juliusz(...). W 1973 toku, po zagraniu Rebeki Widmar w "Zazdrości i medycynie", niespodziewanie zakończyła karierę. Zostawiła wszystko i wyjechała z mężem do Nowego Jorku. Pracowała m.in. w bibliotece działającej przy...

 • Ewa Krzyżewska: Poświęciła karierę dla miłości

  Swoją urodą i talentem urzekła słynnych reżyserów i producentów, którzy porównywali ją do Sophii Loren czy Audrey Hepburn. Będąc u szczytu sławy, Ewa Krzyżewska poszła jednak za głosem serca i zrezygnowała z aktorstwa.

 • Katarzyna Kwiatkowska: Nie śpię od tygodnia

  W dniach 6-8 czerwca w opolskim Amfiteatrze odbędzie się 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Sobotni koncert SuperJedynki 2014 poprowadzą Katarzyna Kwiatkowska oraz Artur Orzech.

 • Monika Kwiatkowska o serialu "Galeria"

  Jej bohaterka - Ewa tylko pozornie jest słabą, kruchą kobietą. Kiedy trzeba, potrafi być twarda i nieugięta. - Zrobi wszystko, by sprawca śmierci jej ukochanej siostry został ukarany. Chodzi jej o zasady, o sprawiedliwość - mówi aktorka.

 • Ewa Krzyżewska: Nigdy się nie uśmiechała

  ..."Chmurna dziewczyna, nigdy się nie uśmiechała" - mówił o niej fotograf Wojciech Plewiński. Nie przeszkodziło to w powstaniu pięknego zdjęcia. Ewa Krzyżewska zdobiła świąteczną okładkę "Przekroju" w 1959 r. Decyzja, że to właśnie ona znajdzie się na pierwszej stronie, nie dziwi. Po roli w "Popiele i diamencie" o Krzyżewskiej mówili wtedy wszyscy. Jak to się stało, że niedoświadczona studentka...

 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Mija 20 lat od śmierci pierwszej żony Polańskiego

  Kiedy w 1959 roku wyjeżdżała z Polski na Zachód, miała 19 lat, za sobą rolę w komedii "Ewa chce spać", w kieszeni umowę z francuskim producentem, a w głowie marzenie o wielkiej karierze. Basia Kwiatkowska była młodą mężatką. Na początku września 1959 wzięła ślub z reżyserem Romanem Polańskim. Musiał o nią zabiegać: "Tak łatwo ulegała wpływom, że ten, kto akurat był w pobliżu, miał największe...

 • Józef Nowak i "Wiosna, panie sierżancie": Za kulisami filmu

  Po sukcesie filmu "Ewa chce spać" Tadeusz Chmielewski zamierzał nakręcić kolejną komedię o podobnym charakterze. Bohaterem miał być sierżant MO. Na realizację czekał jednak aż 15 lat. Trochę zmienił scenariusz, bohatera uczynił bardziej sympatycznym i ludzkim. Zagrał go Józef Nowak. Widzowie pokochali tę postać. 28 czerwca 2019 roku minęło 45 lat od premiery filmu.

 • Najsłynniejsza postać polskiego kabaretu

  ...podsmażamy na patelni grillowej, podlewamy białym winem, dodajemy kleks śmietany i doprawiamy do smaku. Do tego dobre puree z dodatkiem gałki muszkatołowej... Nie ma mowy, żeby nie wyszło! Pracował pan(...). - Pierwowzorem była pewna brunetka, niejaka Ewa. Kolor włosów to przypadek. Mieliśmy pod ręką akurat blond perukę. Podobnie było ze strojem. Pierwotnie miała być elegantką. Bluzka z żabotem, złota...