• Informacje na temat:

  ewa szapołowska

Artykuły na temat: ewa szapołowska
 • Olbrychski, Szapołowska i Simlat w najlepszym debiucie roku

  ...13 marca na ekrany polskich kin trafi "Piąte: nie odchodź" w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film został uhonorowany nagrodą im. Janusz Morgensterna dla najlepszego debiutu 2014 roku. W obsadzie: wybitnie uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski oraz debiutująca na ekranie piosenkarka Patrycja Markowska.

 • Grażyna Szapołowska zaprasza na premierę odrestaurowanego cyfrowo "Medium"

  Sopot, 3 października 1933 roku. Selin, komisarz gdańskiej policji (Władysław Kowalski) budzi się rano w koszu plażowym nad brzegiem morza. Tamtejsza nauczycielka, Luiza (Grażyna Szapołowska), nagle(...), Studio Filmowe TOR i Kino Kultura, a jego specjalnymi gośćmi ekipa filmu m.in Jacek Koprowicz, Wit Dąbal, Zbigniew Niciński, Andrzej Rafał Waltenberger, Władysław Kowalski, Ewa Kasprzyk i znakomita...

 • Córka Szapołowskiej reżyserką

  ...- Młodzi ludzie kina są utalentowani, tylko trzeba im zaufać - Grażyna Szapołowska powiedziała na premierowym pokazie filmu "Popatrz na mnie". To reżyserski i scenograficzny debiut jej córki, Katarzyny Jungowskiej.

 • Przegrać z Szapołowską to honor

  W ostatnim odcinku "Jak oni śpiewają" wyczuwalna była atmosfera świąt. Niestety już na początku programu Tomasz Bednarek musiał zasiąść na fotelu jurora. Werdykt telewidzów przyjął jednak z godnością, twierdząc, że "przegrać z Grażyną Szapołowską to honor" i że będzie ją wspierał w dalszych zmaganiach.

 • "Piąte: Nie odchodź": W poszukiwaniu Anioła Stróża

  Maciej Stuhr, Izabela Kuna i Ewa Szykulska. Film pokazywany był w Konkursie Młodego Kina na festiwalu filmowym w Gdyni, otrzymał też nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana(...) w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy. Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem...

 • Daniel Olbrychski: Zagrał Anioła Stróża

  .... Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem(...) piosenkarka Patrycja Markowska. Reżyserka Katarzyna Jungowska to córka Grażyny Szapołowskiej. W 2011 roku wyreżyserowała krótkometrażowy "Popatrz na mnie", w którym zagrali Maciej Stuhr, Izabela Kuna i Ewa...

 • Katarzyna Jungowska laureatką nagrody im. Morgensterna

  ...wcielił się Olbrychski). Przybysz lokuje się w pobliskiej ruderze. Jednocześnie, niespodziewanie, u nastolatki pojawiają się symptomy choroby - niepokojąco podobne do tych, które poprzedziły śmierć jej(...) w programie 30Minut. W scenariusz uwierzyli także tacy wybitni aktorzy jak Maciej Stuhr, Ewa Szykulska czy Izabela Kuna. Muzykę do 'Popatrz na mnie' napisał Paweł Mykietyn, a kostiumami zajął się...

 • Aktorzy o Andrzeju Wajdzie

  Z okazji 80. urodzin Andrzeja Wajdy, na temat reżysera i pracy z nim na planie wypowiedzieli się znani polscy aktorzy i twórcy filmowi. O twórcy mówią m.in. Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Zbigniew Zapasiewicz, Jan Nowicki, Wojciech Kilar i Janusz Kamiński.

 • Piotr Adamczyk gestapowcem

  Od pełnej emocji sceny, w której Helena (Ewa Wencel) dowiaduje się, że jej córka, Wanda (Maja Ostaszewska) znalazła się na Pawiaku, rozpoczęły się w środę, 1 kwietnia, zdjęcia do drugiej serii "Czasu honoru". W jednej z nowych ról - oficera Gestapo - pojawi się Piotr Adamczyk.

 • Ostra i fachowa kobieta

  Podobną rolę zagrała w filmie "Kariera Nikosia Dyzmy" z 2002 roku - senator Annę Walewską, wpływową i przebojową kobietę, z którą nie warto zadzierać, bo może stać się groźna. Mowa o Ewie Kasprzyk (51 lat), która dołączyła do obsady serial u "Na dobre i na złe", gdzie wcieli się w rolę Elżbiety Żak, profesjonalnej bizneswoman i nowej menedżerki zarządzającej szpitalem w Leśnej Górze.

Zdjęcia na temat: ewa szapołowska
Dyskusje na temat: ewa szapołowska