• Informacje na temat:

  fani mangi

Artykuły na temat: fani mangi
 • Kultowa manga w kinach

  Film fabularny oparty na kultowej mandze autorstwa Akiry Toriyamy "Dragonball" trafi do kin już za niespełna rok.

 • Manga i gry wideo szkodzą!

  Reżyser skrytykował tym samym wypowiedź premiera Japonii Taro Aso, który przyznał się do swojej miłości do mangi.67-letni autor takich przebojów, jak "Księżniczka Mononoke" i "Spirited Away", zapytany, jak ocenia wypowiedź premiera, który chciał zdobyć sympatię fanów tego gatunku, odpowiedział: "To było żenujące. Takie rzeczy powinno się zachować dla siebie, bo osobiste sympatie to sprawa...

 • Whitewashing w Hollywood

  ...​31 marca 2017 roku swą światową premierę miał "Ghost in the Shell", amerykańska adaptacja mangi Masamune Shirowa. Przed twórcami stało nie lada wyzwanie. Zarówno manga, jak i oparte na niej anime z 1995 roku w reżyserii Mamoru Oshiiego mają status kultowych. Tymczasem krytyka pojawiła się jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, gdy okazało się, że w główną bohaterkę, cyborga Major, wcieli się Scarlett...

 • Woody Allen Barcelona

  Po świątecznej przerwie w polskich kinach znów zagoszczą premiery filmowe. Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. najnowsze dzieło Woody'ego Allena, historię generała Augusta "Nila" Fieldorfa oraz fabularną adaptację japońskiej mangi "Dragonball".

 • Japoński bohater podbije Hollywood?

  Astro Boy, kultowa postać z japońskiej mangi, doczekał się hollywoodzkiej wersji swoich przygód. Czy zdobędzie taką popularność, jak amerykańskie ikony popkultury?

 • ​"Ghost in the Shell" przedpremierowo

  ...​"Ghost in the Shell" to spektakularna, pełna akcji superprodukcja na podstawie znanej japońskiej mangi o świecie ludzi i robotów, ze Scarlett Johansson w roli głównej. Głośny film pojawi się na ekranach kin 31 marca, ale już dwa dni wcześniej - przedpremierowo w wybranych kinach Cinema City - widzowie będą mogli wkroczyć do fantastycznego cyberświata.

 • Coldplay sadzi drzewa

  Oprócz Coldplay, w kampanii uczestniczą m.in. członkowie zespołów Massive Attack, Super Furry Animals, Feeder i Foo Fighters. Muzyków mogą wspomóc w ekologicznych wysiłkach ich fani. Za ok. 25 dolarów można wykupić jedną sadzonkę i otrzymać specjalny certyfikat oraz mapę lasu, w którym znalazło się ufundowane przez darczyńcę drzewko.

 • Afrodyta i Maja: Czy naprawdę różni je wszystko?

  Pierwsza z nich jest ulubienicą mediów, a fani na myśl o anielsko pięknej idolce wzruszają się, przypominając dramatyczne zmagania gwiazdy z rakiem. Druga z nich jest w stanie wojny z dziennikarzami, a fanów intryguje niecodzienną urodą i drażni prowokacjami. Na początku lipca do sklepów trafiły albumy Kylie Minogue i M.I.A. - bo o nich mowa - odpowiednio "Aphrodite" i "Maya".

 • "Stajemy się coraz bardziej samotni"

  - Tworząc ostatni album nie miałem jakiejś z góry obmyślonej strategii - mówi o płycie "Téo & Téa" Jean Michel Jarre. Francuski mistrz muzyki elektronicznej tym razem nieco zaskoczył swoich sympatyków - sporo tu odniesień do tanecznej muzyki klubowej. Tuż po premierze "Téo & Téa" Jarre przyjechał do Warszawy, gdzie spotkał się z fanami i dziennikarzami. Z muzykiem rozmawiał Paweł Amarowicz, który dowiedział się, że Francuz planuje w naszym kraju kolejne koncerty. Jarre opowiedział również o...

 • ​"Alita: Battle Angel" : Serce cyborga

  Projekt "Battle Angel" to rzecz, którą od dłuższego czasu zapowiadał James Cameron. I gdyby nie jego zaangażowanie w realizację kolejnych odsłon przebojowego "Avatara", to właśnie ten film byłby dzisiaj podpisany jego imieniem i nazwiskiem w rubryce: reżyser. Z powodu braku czasu tę rolę postanowił zatem powierzyć innemu twórcy - wskazał na Roberta Rodrigueza.

Zdjęcia na temat: fani mangi