• Informacje na temat:

  fatum

Artykuły na temat: fatum
 • "Fatum Elizabeth", czyli Sinobrody powraca

  W ostatnich latach podejmowane są coraz śmielsze próby odnawiania konwencji kina grozy, często wieńczone artystycznymi i komercyjnymi triumfami (np. "Dom w głębi lasu", "Uciekaj!"). Reżyser Sebastian Gutiérrez fabularny schemat do swojego filmu "Fatum Elizabeth" (w kinach od 17 sierpnia) zaczerpnął z mającej wielowiekowe tradycje opowieści o Sinobrodym.

 • "Fatum Elizabeth": Ciáran Hinds jako nowy Sinobrody

  Od 17 sierpnia w kinach oglądać będziemy film będący wariacją i jednocześnie nowym odczytaniem opowieści o Sinobrodym znanej z baśni Charlesa Perraulta czy z wersji braci Grimm - "Fatum Elizabeth".

 • Pożegnanie wokalisty Fatum

  Rodzina, przyjaciele i fani odprowadzili Krzysztofa "Uriah" Ostasiuka, wokalistę i założyciela grupy Fatum, na miejsce wiecznego spoczynku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek, 22 kwietnia, w Warszawie na Cmentarzu Bródnowskim. Muzyk zmarł nagle 13 kwietnia.

 • Zaśpiewaj z Fatum

  Warszawska grupa Fatum planuje specjalny koncert poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku wokalisty zespołu Krzysztofa Ostasiuka. Ma się on odbyć pod koniec kwietnia. Do tego czasu jednak zespół musi znaleźć wokalistę lub wokalistkę oraz chórek żeński. Niebawem odbędzie się casting. Wcześniej zespół zaprezentuje się na żywo w Radiu Dla Ciebie.

 • Fatum: W hołdzie wokaliście

  Po raz kolejny muzycy grupy Fatum przygotowali koncert ku czci Krzysztofa "Uriah" Ostasiuka, zmarłego przed dwoma laty wokalisty. Impreza odbędzie się 22 kwietnia w warszawskim klubie "Nemo".

 • Fatum: Koncert pamięci Krzysztofa Ostasiuka

  We wtorek, 21 maja, w warszawskim stowarzyszeniu artystów multimedialnych "Kopalnia" odbył się pożegnalny koncert dla zmarłego 13 kwietnia Krzysztofa "Uriah" Ostasiuka, wokalisty zespołu Fatum.

 • Fatum: Koncert dla Krzysztofa Ostasiuka

  ...27 maja w warszawskim klubie "Proxima" odbędzie się wyjątkowy koncert. Głównym punktem imprezy będzie występ zespołu Fatum, jako że występ będzie poświęcony pamięci zmarłego przed rokiem wokalisty grupy, Krzysztofa "Uriah" Ostasiuka.

 • Koncerty ku czci wokalisty Fatum

  ...22 kwietnia odbył się pogrzeb Krzysztofa "Uriah" Ostasiuka, wokalisty zespołu Fatum, zmarłego nagle 13 kwietnia w Warszawie. Koledzy, z którymi grał postanowili zorganizować koncerty ku jego czci. Pojawią się na nich oczywiście zaproszeni goście.

 • Fatum: Rock w Polsce powróci

  Kilka lat temu częściej można było w polskich mediach usłyszeć muzykę hardrockową. Aktywne były m.in. zespoły IRA, Lessdress, Syndia i Fatum. Piotr Bajus, gitarzysta ostatniej z wymienionych grup, jest optymistą i wierzy, że już niebawem w naszym kraju ponownie będzie więcej zespołów rockowych.

 • Thunderbolt i "Apokaliptyczne fatum"

  Muzycy głogowskiego Thunderbolt, twórcy "Inhuman Ritual Massmurder", uważanego powszechnie za jeden z najlepszych, czysto blackmetalowych albumów ostatnich lat na polskiej scenie, mają już gotowy nowy materiał. "Apocalyptic Doom", czwartą płytę formacji Paimona wyda polska Agonia Records. Nieoficjalnie mówi się, że longplay zostanie wydany dopiero w listopadzie.

Zdjęcia na temat: fatum
 • Justyna Steczkowska
Dyskusje na temat: fatum