• Informacje na temat:

  feministka

Artykuły na temat: feministka
 • Meghan Markle: Księżniczka feministka

  Od amerykańskiej gwiazdy telewizji do członkini rodziny królewskiej i księżnej Sussex - Meghan Markle przebojem wkroczyła do brytyjskiej arystokracji, jawiąc się jako bodaj najbardziej nietypowa księżniczka, jaką widział dwór.

 • Mężczyzna bez skrupułów kontra piękna feministka

  W świecie, gdzie kłamanie jest sztuką równie wyrafinowaną jak miłość, nie ma miejsca na zbędne sentymenty. Jest za to sporo przestrzeni na wyśmiewanie cwanych oszustów, takich jak grany przez Jeana Dujardina w "Sztuce kłamania" kapitan Neuville. Przystojnemu laureatowi Oscara, znanemu z "Artysty", czy "Niewiernych", gdzie z równym brakiem skrupułów zdradzał i lawirował, partneruje Mélanie Laurent. Wciela się w równie przebiegłą (jednak w słusznej sprawie!) Elisabeth. Jej bohaterka, jak mówi...

 • Pierwsza powojenna feministka

  Kogo zagrasz w "Czasie honoru"? Sonia Bohosiewicz : - Wcielam się w postać Emilki. To pierwsza powojenna feministka. Emilka chce być piękna, chce się malować, mieć piękne sukienki, chce jeść ciastka, śmiać się. Po prostu chce żyć! Chciałam, aby był w niej wigor, radość, temperament. Sama zbudowałaś tę postać? - Najpierw rozmawiałam z reżyserami i oni powiedzieli mi, jak widzą Emilkę. Później...

 • Renata Dancewicz: Feministka i seksbomba

  Zdobywczyni Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni nie ugania się za nowymi rolami i... wcale nie lubi być oceniana.

 • Dorota Gawryluk: Prawicowa feministka

  ...feministka. Co ma pani na myśli? - Z mojego punktu widzenia, to ktoś, kto hołduje tradycyjnym wartościom, ale walczy też o równość płci. Bo nie tylko ludzie o lewicowych poglądach chcieliby wcielić...

 • Jak Kristin Scott Thomas została feministką?

  Kristin Scott Thomas zdradziła, że przez wiele lat postulaty feministek były jej obce, a sam ruch uważała za niepotrzebny. Do czasu. W niedawnym wywiadziebrytyjska aktorka wyznała, że zrewidowała swoje poglądy pod wpływem niespodziewanego zaproszenia.

 • Największa polska feministka

  Renata Dancewicz, bohaterka serial u "Na Wspólnej", nie tylko uchodzi za najlepszą brydżystkę wśród aktorek, ale niektórzy przypięli jej również etykietę największej feministki wśród przedstawicielek tego zawodu.

 • Feministka i lesbijka

  Iza Kuna, przyjmując propozycję zagrania Klary Rojek, musiała się zgodzić nie tylko na ufarbowanie włosów na czerwono, ale także na zagranie intymnych scen z Magdaleną Boczarską. Najnowsza komedia Koneckiego i Saramonowicza "Idealny facet dla mojej dziewczyny" trafi do kin 30 stycznia.

 • Emma Watson: Aktorka, feministka, ikona stylu

  ...urodą, stylem i wielkim sercem. Bo Watson to nie tylko utalentowana aktorka, która ma na swoim koncie role w 19 filmach. to również zadeklarowana feministka i angażująca się w walkę...

 • Maja Ostaszewska: Rybka feministka

  Absolutnie nie utożsamia się ze swoją bohaterką z "Przepisu na życie". Ale bardzo lubi ją za to, że jest niezależną kobietą z krwi i kości.

Zdjęcia na temat: feministka
Wideo na temat: feministka
 • Maria Skłodowska-Curie była feministką?

  Maria Skłodowska-Curie jako pierwsza kobieta została doceniona przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk oraz była pierwszą kobietą profesorem na Sorbonie. Czy była feministką? Nie tylko o tym aktorka rozmawiała z Anną Zając z Interii. Film "Maria Skłodowska-Curie" debiutuje 24 lutego 2017 roku na ekranach polskich kin.

 • Rozenek: Polki nie sprzątają przez feministki

  Małgorzata Rozenek, gospodyni programu "Perfekcyjna pani domu", uważa, że Polki - obecne 20-30-latki - nie sprzątają przez... feministki. "To jest pokolenie kobiet, które usłyszało, że dbanie o dom nie jest fajne, że można zadbać o absolutnie wszystko, ale sprzątać im nie wypada". Zgadzacie się z nią?

Dyskusje na temat: feministka