• Informacje na temat:

  festiwal filmów

Artykuły na temat: festiwal filmów
 • 8. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

  W kinie Studia Filmowego "Tadżykfilm" w Duszanbe rozpocznie się 3 lipca 8. Festiwal Filmów Polskich "Wisła". Widzowie zobaczą siedem filmów fabularnych, film dokumentalny oraz etiudy ze Studia Munka i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 • Rozpoczął się 39. festiwal "Młodzi i Film"

  ...1 września to bardzo ważna data w naszej historii - dzieciaki idą do szkoły, a młodzi filmowcy startują do swojego egzaminu maturalnego. Bo metaforycznie tak można nazwać ten moment, kiedy pokazują swoje pierwsze filmy - powiedział na gali otwarcia 39. KFDF dyrektor programowy festiwalu Janusz Kijowski.

 • 39. Festiwal "Młodzi i Film": Pierwszy w tym roku festiwal w formule tradycyjnej

  ..."To jest pierwszy w tym roku festiwal filmowy po ogłoszeniu pandemii, który będzie się odbywał w zasadzie w sposób tradycyjny" – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor programowy rozpoczynającego się we wtorek 39. Festiwalu "Młodzi i Film” Janusz Kijowski.

 • "Babyteeth" otworzy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

  Już 1 sierpnia rozpocznie się 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Filmem otwarcia imprezy będzie "Babyteeth" w reżyserii Shannon Murphy. Będzie to jeden z obrazów prezentowanych w ramach sekcji "Świat pod namiotem", w której znajdą się najnowsze produkcje fabularne.

 • 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przełożony na 2021

  W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce i zaleceniami rządu w zakresie organizacji imprez masowych 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (FPFF) w Gdyni nie odbędzie się w 2020.

 • Nowy film Steve'a McQueena otworzy Festiwal Filmowy w Londynie

  ...7 października startuje 64. Festiwal Filmowy w Londynie. Podobnie do wielu innych tegorocznych festiwali filmowych, odbędzie się on w dużej części w formie wirtualnej. W kinach będzie można zobaczyć dwanaście festiwalowych tytułów, a ponad 50 będzie miało swoje seanse online. Na kinowych ekranach wyświetlony zostanie m.in. otwierający festiwal najnowszy film zdobywcy Oscara, Steve'a McQueena...

 • 39. Festiwal "Młodzi i Film" przeniesiony na wrzesień

  Tegoroczny Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" zaplanowany w Koszalinie na 15-20 czerwca w związku z pandemią odbędzie się w terminie 1-5 września, jeśli z powodów sanitarnych będzie to możliwe - poinformował dyrektor programowy Janusz Kijowski.

 • Roger Corman organizuje pierwszy festiwal filmów o kwarantannie

  Roger Corman to ikona kina. Producent niskobudżetowych filmów, które przeszły do historii kinematografii, teraz wpadł na kolejny pomysł. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zamiarze zorganizowania pierwszego - i ma nadzieję, że ostatniego - festiwalu filmów o kwarantannie. Wziąć w nim udział może każdy.

 • Najnowszy film Woody'ego Allena otworzy festiwal filmowy w San Sebastian

  Filmem otwarcia 68. festiwalu filmowego w San Sebastian będzie najnowsza produkcja Woody'ego Allena "Rifkin's Festival", której akcja rozgrywa się w trakcie fikcyjnej edycji tego festiwalu filmowego. Zdjęcia do produkcji kręcone były w ubiegłym roku właśnie w tym San Sebastian.

 • 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w listopadzie 2020

  ...45. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020. Pokazy filmów odbędą się bez udziału publiczności.

Zdjęcia na temat: festiwal filmów
Dyskusje na temat: festiwal filmów
 • Re: Mocna wiosna w TVN: Co czeka widzów?

  Ryzykownie. Rzadko kiedy wśród 10 ciu pozycji trafia się choć jedna perełka. Mówi o tym ilość zgłaszanych filmów na festiwal i w proporcji do tego minimalna ilość nagrodzonych. Mimo to, cóż, życzę sukcesu.

 • Re: Polki, które związały się z gwiazdami Hollywood

  Żuławski miał fuksa, w 1986 w lutym przywiózł ją do Warszawy na festiwal swoich filmów. Chyba niezbyt długo się znali. Odbywało się to w sali klubu Remont. Publika w większości studenci czy ludzie po studiach. W klubie musieli dodatkowe ogrzewanie skądś załatwić, nie wiem, z wojska może, taki duży wentylator, co dmuchane powietrze też dogrzewał. A musieli, bo nastały temperatury rzędu minus 28-32

 • Re: Gwiazdy, które przeżyły śmierć kliniczną

  1979 Brązowe Lwy Gdańskie na 7. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie Bez miłości w reż. Barbary Sass (1980) Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego za(...) rolę w filmie Krzyk (1983) Brązowe Lwy Gdańskie na IX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie Krzyk (1984) Złota Kaczka dla najlepszej aktorki (1984

 • Re: "Świat według Kiepskich": Między nami jest chemia

  Niedawno był festiwal filmów komediowych w Lubomierzu i była właśnie tam halinka Kiepska, niestety prowadzący wymieniąjąc aktorów, którzy się tam zjawili zapomniał o pani Marzenie, oburzona poleciała za scene upomnieć sie, że ją pominiętą i już sie więcej nie pokazała. A Grabowski to mi się kojarzy głownie z reklamowaniem drogich garnków wciskanym biednym emerytom.