• Informacje na temat:

  film księżyc

Artykuły na temat: film księżyc
 • Jarosław Kaczyński o sukcesie "Idy": Cieszyłbym się bardziej, gdyby Oscara zdobył film...

  Część prawicowych portali nie potrafi cieszyć z sukcesu "Idy", zarzucając jej "antypolskość". Głos w sprawie zabrał również Jarosław Kaczyński, znany z roli Placka w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc".

 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.

 • Anna Przybylska (35 l.) zagrała główną rolę w filmie Jacka Bromskiego "Bilet na księżyc". Na oficjalną premierę się jednak nie pofatygowała...

 • "Dzień z życia blondynki": Pechowe 24 godziny

  Wyobraźcie sobie, że możecie zdobyć pracę marzeń. Macie kilka godzin by dotrzeć na rozmowę i zachwycić przyszłego szefa. Tylko, że właśnie tego dnia możecie pobić rekord Guinnessa w byciu pechowcem i niewiele brakuje, by przyznano wam honorową nagrodę Darwina. A do tego obudziliście się w nie swoim łóżku, bez torebki i do ubrania macie ciuch tak jaskrawy, że widać go nawet z Księżyca.

 • "M jak miłość": Barbara Kurdej-Szatan na celowniku mafii

  Barbara Kurdej-Szatan pędzi przez życie, zawsze może liczyć na rodziców, a gdy ma gorsze dni dobrze nastraja ją wpatrywanie się w... księżyc.

 • "Siódmy syn": Jeff Bridges kontra czarownice

  Jeff Bridges, Julianne Moore i Ben Barnes grają główne role w filmie fantasy "Siódmy syn" Sergieja Bodrova, który w piątek, 23 stycznia, wchodzi na ekrany polskich kin.

 • Maria Zbyszewska i Wacław Kowalski: Jak potoczyły się ich losy po kultowych "Samych swoich"?

  Bez wątpienia Maria Zbyszewska i Wacław Kowalski to jedna z najsłynniejszych par polskiego filmu. Co działo się z życiem aktorów po filmowym sukcesie?

 • Mateusz Kościukiewicz jako święty Franciszek

  Włoska telewizja publiczna RAI nadała w poniedziałek, 8 grudnia, wieczorem pierwszą część filmu "Franciszek" w reżyserii Liliany Cavani z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej. To już trzecia filmowa opowieść znanej reżyserki o świętym z Asyżu.

 • Zmarł prof. Adam Walaciński, twórca muzyki do "Czterech pancernych"

  W wieku 86 lat zmarł prof. Adam Walaciński, wybitny kompozytor i muzykolog - poinformowała we wtorek Akademia Muzyczna w Krakowie, której był emerytowanym profesorem. Skomponował on m.in. muzykę do serialu "Czterej pancerni i pies" i filmu "Faraon".

 • Oscary: Historia i ciekawostki

  Najmłodszą laureatką Oscara była sześciolatka, w 1944 roku o statuetkę walczył film o Marii Skłodowskiej-Curie, a w 2010 roku po raz pierwszy nagrodę za reżyserię przyznano kobiecie - to niektóre z ciekawostek związanych z Oscarami.

Zdjęcia na temat: film księżyc
Dyskusje na temat: film księżyc