• Informacje na temat:

  film metro

Artykuły na temat: film metro
 • "Metro" Józefowicza w kinie

  ..."Od prawie roku pracujemy nad scenariuszem" - powiedział Janusz Józefowicz, choreograf, aktor i tancerz, który zamierza przenieść na kinowy ekran słynny musical "Metro".

 • "Metro" w obsadzie sprzed lat

  Janusz Józefowicz, Katarzyna Groniec i Michał Milowicz, to kilka z gwiazd, które 23 lata temu grały w pierwszej obsadzie musicalu "Metro". Teraz artyści postanowili spotkać się ponownie na jednej scenie, by zebrać pieniądze na leczenie koleżanki.

 • Janusz Józefowicz o sukcesie musicalu "Metro": Nie do końca to rozumiem

  ...- Myślę o "Metrze" jako o temacie na film, wciąż ten pomysł dojrzewa i mam nadzieję, że już wkrótce będę się mógł tym zająć - mówi Interii Janusz Józefowicz, reżyser musicalu, który od premiery w styczniu 1991 r. nie schodzi z afisza. To w "Metrze" pierwsze kroki stawiali m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec czy Robert Janowski.

 • "Metro": Zabawa od hollywoodzkiego metra

  Megerdichjew w swoim katastroficznym filmie wydłuża ekspozycję, byle tylko przybliżyć widzowi ludzi, którym ten będzie kibicował przez dwie godziny projekcji. Do wspólnego pociągu trafiają lekarz z córką, rekin finansjery, prosty kurier, pijaczka i dwójka młodzików. To z lęków o ich los aż do napisów końcowych powieka nam nie mrugnie. Punkt wyjścia filmu - jak i dziesiątki innych jego elementów - jest...

 • Recenzja NOON "Algorytm": Analogowy film

  ...!) - ktoś powie Metro, inny wspomni o Ostrym, pozostali będą coś gadać o Ośce. Przy całym szacunku do wyżej wymienionych - najbardziej racjonalnym i logicznym wyborem będzie NOON. Jeden z nielicznych(...) nowego dzieła, w którym swoje kilka groszy dokłada wokalista Adam Strug. Półgodzinny "Algorytm" jawi się jako analogowa, momentami wręcz filmowa podróż, która w doskonale znany sposób potrafi grać na...

 • 25. rocznica premiery musicalu "Metro"

  ...30 stycznia po raz 1985. będzie można obejrzeć "Metro" Janusza Józefowicza (scenariusz, reżyseria i choreografia) i Janusza Stokłosy (muzyka według libretta Agaty i Maryny Miklaszewskich). Musical miał swoją premierę dokładnie 25 lat temu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a od 1997 roku nieprzerwanie jest grany na deskach Teatru Studio Buffo. To fenomen nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 • Polski film o Łukaszence

  Powstaje film fabularny, opowiadający o reżimie Łukaszenki na Białorusi. Reżyserem obrazu "Żywie Biełaruś" jest Krzysztof Łukaszewicz, autor słynnego "Linczu".

 • Konflikt wokół filmów o papieżu

  ..."Filmowcy pokłócili się o Jana Pawła II. Dystrybutorzy obrazów Jan Paweł II i Jan Paweł II: Nie lękajcie się grożą sobie sądem - pisze gazeta "Metro". Dystrybutor pierwszego filmu Studio Interfilm oskarża SPI - firmę dystrybuującą drugi film, o "bezczelne korzystanie z cudzej pracy i nakładów".

 • Metro-Goldwyn-Mayer na sprzedaż?

  Amerykańska wytwórnia filmowa Metro-Goldwyn-Mayer, czyli MGM wkrótce może zmienić właściciela.

 • Zgubili film o lądowaniu na Księżycu!

  NASA ma problem i nie jest to kolejna misja promu w kosmosie. Tym razem musi przewietrzyć własne archiwa i znaleźć tam zaginiony film ze stąpającym po Księżycu Armstrongiem - podało "Metro". Coraz częściej pojawiają się podejrzenia, że do słynnego lądowania wcale nie doszło, a znany na całym świecie film jest po prostu efektem pracy twórców z Hollywood.

Dyskusje na temat: film metro
 • Re: "Uwikłani": Miał być hit, wyszło jak zawsze

  . Pod taką właśnie publikę tworzą stacje tzw. trójcy (Polsat, TVN i TVP). Co do tego filmu, to są dwie możliwości. 1. Film został nakręcony wcześniej ale w czasie, gdy był kręcony ludzie jeszcze nie byli tacy głupi jak teraz i podłożono go na lepsze czasy. 2. Film nakręcono teraz ale jest zbyt głupi i trzeba poczekać aż ludzie jeszcze bardziej zgłupieją i film należy odłożyć na lepsze czasy.

 • Re: Główną osią fabuły są przygody...

  A kiedy będzie film o absurdach "wolności i demokracji?" AmberGold, pół miliona dzieci głoduje, na stadionie narodowym można siać ryż, metro zatopione, tunele za niskie, Dworzec PKP bez szyn kolejowych.. będzie baardzo głuuugi serial, tylko że ludiom, którzy wpłacają pieniądze na mieszkania, a potem okazuje się, że mieszkań nie mają, - nie jest do śmiechu. Aha, i nie ma winnych!!!