• Informacje na temat:

  film miś

Artykuły na temat: film miś
 • Krystyna Podleska o komedii "Miś": Spotkało mnie dużo dobrego

  Mimo że od czasu, kiedy zagrała Aleksandrę Kozeł w komedii Stanisława Barei "Miś" minęło prawie 40 lat, widzowie nadal ją kojarzą z tą rolą. Dzisiaj Krystyna Podleska (71 l.) mieszka pod Krakowem, wciąż gra w serialach i występuje w teatrze.

 • "Paddington": Miś z Peru w Londynie

  Superprzebój kinowy w Wielkiej Brytanii, komedia przygodowa dla dzieci i dorosłych "Paddington" trafi na polskie ekrany w wybranych kinach 25 grudnia, a od 2 stycznia film będzie wyświetlany w całej Polsce.

 • Krystyna Podleska: Jak potoczyły się jej losy po "Misiu"?

  W pamięci widzów zapisała się brawurową rolą Aleksandry Kozeł, kochanki prezesa Ochódzkiego, w kultowej komedii "Miś". Młoda, zabawna, uroczo posługująca się nieporadną mieszanką polskiego i angielskiego. I nie skąpiąca widoków ponętnego ciała. A jak dziś wygląda życie Krystyny Podleskiej (72 l.)?

 • Artur Żmijewski jako miś Paddington

  Artur Żmijewski przemówi głosem misia Paddingtona w polskiej wersji językowej ekranizacji powieści Michaela Bonda. W oryginale usłyszymy Colina Firtha.

 • Nie żyje Zofia Czerwińska!

  Aktorka zmarła w środę, 13 marca, w Warszawie. Miała 85 lat. Do historii polskiego kina przeszły jej role w takich produkcjach, jak "Miś", "Czterdziestolatek" czy "Alternatywy 4".

 • Miś Uszatek sklonowany w technologii 3D

  Pełnowymiarowa replika łódzkiego pomnika Misia Uszatka, wysokości blisko 1 metra, trafiła do przedszkola, które wygrało konkurs na najlepsze odśpiewanie piosenki tytułowej z popularnej dobranocki.

 • „Daleko od noszy”: Krzysztof Kowalewski zrezygnował z głównej roli w kultowym serialu...

  Krzysztof Kowalewski, czyli Zygmunt Łubicz z „Daleko od noszy”, był jednym z ulubionych aktorów Stanisława Barei. Zagrał w trzech ostatnich filmach legendarnego reżysera („Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” i „Miś”), ale kiedy dostał propozycję wcielenia się w Stanisława Anioła w serialu „Alternatywy 4”, odmówił... Dlaczego?

 • Filmy Bajona, Wajdy, Barei na przeglądzie "Historia w Filmie"

  "Katyń" Andrzeja Wajdy, "Poznań '56" Filipa Bajona i "Miś" Stanisława Barei to niektóre z obrazów, jakie będą pokazane podczas drugiej edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych "Historia w Filmie", który rozpocznie się w czwartek, 26 marca.

 • Aktorka z "Misia" Krystyna Podleska zbankrutowała

  Krystyna Podleska (65 l.), znana z popularnego filmu "Miś", była zmuszona zwinąć swój krakowski interes i ogłosić bankructwo...

 • "Sto najważniejszych scen filmu polskiego" Wiesława Kota w księgarniach

  Po co był ten "Miś"? Dlaczego Maklakiewicz i Himilsbach zabarykadowali się w kotłowni statku podczas kręcenia "Rejsu"? Czy szympansica w "Seksmisji" miała stawkę dzienną 10 razy wyższą niż Jerzy Stuhr? Poznajcie kultowe sceny polskiego filmu!

Wideo na temat: film miś
Dyskusje na temat: film miś
 • Re: Polacy go uwielbiali. Po tragedii porzucił aktorstwo

  "Sami Swoi" to było coś :) Najlepsza Polska komedia wszech czasów! nawet "Miś", "Rejs" i "Seksmisja" jej nie dorównują (Choć oczywiście to też są genialne filmy!). Komediowy film Chęcińskiego może moim zdaniem stawać w szranki z najlepszymi Polskimi filmami dramatycznymi jak "Rękopis z Saragossy", "Baza Ludzi Umarłych", ""Człowiek na torze", czy filmy Wajdy lub ekranizacje Sienkiewicza!

 • Re: "O mnie się nie martw": Co dalej z karierą Joanny Kulig?

  Dramat totalny. Jedyny film zasługujący na Oscara to MIŚ.

 • Re: "Kryminalni" wracają do TVN?

  chyba przeceniasz rodaków - że zacytuję film MiŚ - "Chłop to u nas ciemny jest"

 • Re: "M jak miłość": Nieudana próba pocałunku

  Powiedzcie po co jest ten miś? Otóż to! Nikt nie wie po co! Wiecie co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości! Wiecie co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie mówimy to nasze, wybrane przez nasze KGB i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt niema prawa się przyczepić! Bo to jest miś państwowy

 • Re: ​"M jak miłość": Zdrada, rozwód i... samobójstwo?!

  Powiedzcie po co jest ten miś? Otóż to! Nikt nie wie po co! Wiecie co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości! Wiecie co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie mówimy to nasze, wybrane przez nasze KGB i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt niema prawa się przyczepić! Bo to jest miś państwowy

 • Re: "Korona królów": Serial o losach Kazimierza Wielkiego

  Po co ktoś ogłasza film w necie jak komentarz jest zaraz usunięty i nie można się wypowiedzieć To oznacza , że nie wolno mieć opinii?

 • Re: "Korona królów": Romans z żonatym aktorem zniszczył jej karierę

  Do krytyka - ale tsyv ma sporo racji. Co prawda film ma pewne zalety i aż taki najgorszy nie jest, ale imho opisuje ludzi, jakich nie ma. My, Polacy tacy nie jesteśmy, a film wmawia nam, że nasz naród pełen jest stereotypowych "małych" postaci. Aha, mam 38 lat, film widziałem kilka razy. Znacznie lepszy był obraz pokolenia w To my, czy w Inferno (oba z roku 2000). A kultowe, to Vabank, Seksmisja

 • Re: Był bliski... bankructwa!

  Nie rozumiesz tych czasów -zamiast pisać o tym o czym nie masz pojęcia to na przykład w celach szkoleniowych obejrzymy sobie film Miś

 • Re: Kultowe seriale: 50 lat od premiery "Czterech pancernych i psa"

  Koloryzacja NISZCZY DUCHA STARYCH FILMÓW! KOLORY SĄ PRZESADZONE,ZWŁASZCZA CZERWONY! TYLKO ORYGINALNE PROSTO Z TAŚMY FILMOWEJ, KTÓRA LEPIEJ UTRWALA ŚWIATŁO NIŻ SYG. CYFROWY! NIGDY WIĘCEJ KOLORYZACJI STARYCH FILMÓW. ,,MIŚ" I INN. FILMY TO JUŻ NIE TEN SAM FILM,ŹLE SIĘ TO OGLĄDA,BRAKUJE CZEGOŚ,TEGO CZEGOŚ Z TAMTYCH CZASÓW: DUCHA itp.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: "Pancerni": Wstyd czy duma?

  bardziej film przygodowy z można by powiedzieć z romansem w tle. W takim wypadku zaaresztujcie jeszcze psa Cywila i Reksia A miś Uszatek przecież to też powstało za komuny-dobrze że Bolek i Lolek nie(...)czego się czepiacie,większość ameŁykańskich filmów n/t II wojny światowej i innych wydarzeń historycznych jest tak delikatnie mówiąc wypatrzona /nie wspominając o ich wiedzy na te tematy/ że aż żal