• Informacje na temat:

  film o powstaniu warszawskim

Artykuły na temat: film o powstaniu warszawskim
 • Kiedy film o Powstaniu Warszawskim?

  W 2005 roku, czyli 4 lata temu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło konkurs na scenariusz dotyczący Powstania Warszawskiego. Napłynęły aż 62 teksty, z których nagrodzono dwa. Przy okazji złożono mnóstwo obietnic. Jak dotąd nie powstał żaden film.

 • "Sierpniowe niebo": Film o powstaniu warszawskim

  Nakręcone w 1944 r. podczas powstania warszawskiego zdjęcia, nigdy wcześniej niepokazywane szerszej publiczności, zobaczyć można w filmie "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", który trafi do kin 13 września. Reżyserem jest pochodzący z rodziny powstańców Irek Dobrowolski.

 • Discovery o Powstaniu Warszawskim

  Film "Bitwa o Warszawę - Powstanie 44" został wyprodukowany przez polsko-brytyjską ekipę dla kanału filmowego Discovery i ma zostać wyświetlony w kilku krajach 1 sierpnia - w 61. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Bagiński o Powstaniu Warszawskim

  ..."Hardkor 44" to nazwa projektu filmu o Powstaniu Warszawskim, nad którym pracuje nominowany do Oscara za "Katedrę", Tomasz Bagiński. Historyczna opowieść ma zostać połączona z konwencją science fiction. Współproducentem projektu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczystą premierę filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik, zorganizowano w środę, 7 maja, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 • Powstanie Warszawskie w kinie

  ..."Zakazane piosenki" Leonarda Buczkowskiego, "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Godzina 'W'" Janusza Morgensterna - to niektóre z filmów podejmujących temat powstania warszawskiego. Najnowszy, "Miasto 44" autorstwa 32-letniego Jana Komasy, trafi do kin 19 września.

 • Świeżo o Powstaniu Warszawskim

  ..."Dla nas obu ważny jest etos Powstania Warszawskiego. Nie chcieliśmy jednak przedstawiać powstania w filmie w sposób pomnikowy, monumentalny. Postanowiliśmy opowiedzieć o nim w sposób świeży, a jednocześnie bardzo osobisty" - powiedział Krzysztof Rak, współscenarzysta, wspólnie z reżyserem Michałem Rogalskim, filmu 'Ostatnia akcja", który zaprezentowany został podczas koszalińskiego festiwalu...

 • "Sierpniowe niebo": Premiera filmu o powstaniu warszawskim

  W stołecznym Teatrze Narodowym odbyła się we wtorek premiera poświęconego powstaniu warszawskiemu filmu "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", którego reżyserem jest pochodzący z rodziny powstańców Irek Dobrowolski. Film trafi do kin 13 września.

 • Jaki powinien być film o Powstaniu Warszawskim?

  Karpiński. Organizatorami tego spotkania był DKF UW, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zebrani dyskutowali o tym jaki powinien być współczesny film opowiadający o Powstaniu Warszawskim. Czy powinna to być superprodukcja, moralitet czy może paradokument?

 • Machulski o Powstaniu Warszawskim

  Reżyseria spektaklu dla Teatru Telewizji, produkcja filmu wojennego i kryminału - nad takimi projektami pracuje Juliusz Machulski, laureat nagrody dla najlepszego reżysera na I Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Odessie.

Zdjęcia na temat: film o powstaniu warszawskim
Wideo na temat: film o powstaniu warszawskim
 • Emilian Kamiński krytykuje "Powstanie Warszawskie"

  Film "Powstanie Warszawskie" to prawdziwe ujęcia wydarzeń z 1944 roku, które zostały odrestaurowane i przedstawione w nowej postaci. Emilian Kamińsk po obejrzeniu filmu miał mieszane uczucia. Aktorowi podobała się forma, którą wykorzystano, jednak słabą stroną filmu okazał się dźwięk. - Nie rozumiałem słów, wiele dialogów mi uciekało - powiedział Emilian Kamiński. (Starry.tv/x-news)

 • Powstanie kinowy film inspirowany płytą Kasi Stankiewicz

  Najnowsza płyta Kasi Stankiewicz stała się inspiracją nie tylko dla malarzy i rzeźbiarzy, lecz także twórców filmowych. Na podstawie piosenek z albumu „Lucy and the Loop” nakręcony zostanie film, składający się z dziesięciu odrębnych etiud. W pracy przy projekcie wezmą udział m. in. Jacek Borcuch i Grzegorz Zgliński. Katarzyna Stankiewicz ma nadzieję, że film trafi do dystrybucji kinowej

 • Marta Żmuda Trzebiatowska: Każdy film to ryzyko

  Marta Żmuda Trzebiatowska uważa, że nigdy nie wiadomo, czy film, w którym weźmie się udział, będzie doceniony przez krytyków i obsypany nagrodami, czy okaże się klapą. Aktorka obecnie pracuje na planie drugiej części komedii „Listy do M”. Innych planów filmowych nie zdradza, bo ma podpisane klauzule poufności, które zobowiązują ją do milczenia. Marta Żmuda Trzebiatowska pojawiła się niedawno

Dyskusje na temat: film o powstaniu warszawskim
 • Re: "Czas honoru - Powstanie": Odcinek specjalny w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

  Oj znowu film bez filmu. Taki film wojenny rodu z USA. Malo wnim patosu, prawdy o taki dla pokrzepienia serc w Gimnazjum. Film o Powstaniu Warszawskim winnien byc taka powiesc historyczna. Ten serial nie jest dobry choc nie ktore watki ostatniego serialu mi sie podobaly. Mysle ,ze Bora - Komorowskiego zagra przedni aktor nie miernota a Bacha-Zalewskiego tez super aktor. Pa kochani Mirek lat 56

 • Re: "Do krwi ostatniej": Propaganda i naga Anna Dymna

  Tak film jest propagandowy, ale pokazuje nie tylko komunistów lecz też tych którzy nie zdążyli do Andersa. Berling tak jak Anders wyprowadził z Nieludzkiej ziemi tysiące Polaków i potem za próbę pomocy dla Powstania Warszawskiego został odsunięty od dowodzenia 1 AWP. Bitwa bez sensu, duże straty, ale przy Powstaniu Warszawskim to i tak to wygląda nieźle.

 • Re: "Kolumbowie": Wojnę mieli we krwi

  Super realistyczny film o Powstaniu Warszawskim nakręcony w czasach komuny , a opowiadający o ofierze życia bojowników AK i w przerywnikach AL . Obecnie nie ma szans na podobny obraz .

 • Re: Antoni Pawlicki wraca do "Czasu honoru"

  Polscy reżyserzy potrafią tylko kręcic filmy o czasach wojennych,albo lektury szkolne teraz robią film o powstaniu warszawskim przecież to jest tak nudne że się żygac chce,wielcy filmowcy ,poprostu badziewie.

 • Re: 45 lat "Czterech pancernych i psa"!

  kilka dobrych produkcji, które zaszczepią w młodych ludziach a przypomną starym jakąś narodową świadomość i tożsamość (np. czekam na dobry film o Powstaniu Warszawskim)(...) oczekujcie serialu "Przygodowego" z wesołym, lekkim scenariuszem, bo dzieje Polaków w cz. 2 wojny nie były wesołe!!! Jeżeli zaś mówimy o filmie osadzonym w tamtych realiach to możecie porównać to do

 • Re: Będzie czwarty sezon!

  to że stał się gwiazdą a jego w na dobre i na złe zostawił. Ogólnie agenci rosyjscy w 1941 tak nie działali poza tym płk AL-u w Powstaniu warszawskim dostał Order Virtuti Militari - po 44 roku takich(...)Film pod względem fabuły jest na poziomie prawie że 24 godzin - super. Efekty specjalne są naprawdę dobre co mnie zaskoczyło gdyż Polska kinematografia zawsze miała z tym problem i były na poziomie