• Informacje na temat:

  filmy bez tabu

Artykuły na temat: filmy bez tabu
 • Jakie filmy warto zobaczyć? Pięć propozycji na święta

  ..."Bogowie". O lekarzu, który przełamał tabu Film o lekarzu, który przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. " Im bliżej byliśmy końca naszej filmowej przygody, tym ten tytuł stawał się coraz(...) kariery słynnego kardiochirurga, który w 1985 roku przeprowadził pierwszy w Polsce udany zabieg przeszczepu serca. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu...

 • Siergiej Łoźnica o filmie "Łagodna": W całej Rosji roi się od tabu

  ...już filmy o gułagach - zrobiono może trzy czy cztery i koniec. A to właśnie tam dokonały się losy setek, tysięcy, milionów ludzi. Ale to temat tabu. Może największe tabu. W całej Rosji roi się od tabu(...) prowadzi widzów w krainę zbrodni bez kary. Akcja rozgrywa się na prowincji we współczesnej Rosji. Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (w tej roli Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki...

 • Doda: Chcę robić filmy, które będą coś wnosić

  ...oznacza, że choć "Ostatni pies" jest kontynuacją niezwykle popularnych "Pitbulla. Nowych porządków" i "Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet", na ekranie nie zobaczycie Majamiego (Piotr Stramowski), Gebelsa(...) została zastąpiona brutalnością i bezwzględnością. To w ogóle brutalny i bezwzględny film, szczególnie wobec współczesnej Polski, która jawi się na ekranie jako kraj korupcji, manipulacji...

 • Off Plus Camera: Bez wstydu pod prąd

  Wizyta wspaniałego brytyjskiego aktora Davida Thewlisa, który odebrał w Krakowie nagrodę Pod Prąd oraz światowa premiera reżyserskiego debiutu Filipa Marczewskiego "Bez wstydu" to najważniejsze wydarzenia pierwszych dni festiwalu Off Plus Camera.

 • Dorota Wellman: Dla mnie seks zaczyna się w głowie

  Dorota Wellman jest jedną z najpopularniejszych gwiazd telewizyjnych w Polsce, co nie przeszkadza jej być otwartą, pełną dystansu do siebie i życzliwości dla innych kobietą. Opowiedziała o tematach tabu, wymarzonym programie i wakacyjnych podróżach po Polsce.

 • Części intymne. Granice ekranowej transgresji

  ...kultowego "Ostatniego tanga w Paryżu" minęło jednak już ponad 30 lat. Czy w ciągu ostatniej dekady powstały filmy, które w podobny sposób jak dzieło Bertolucciego zapiszą się na kartach historii jako przykłady przełamywania na ekranie tabu ludzkiej seksualności?

 • Arkadiusz Jakubik: Jestem przyzwyczajony do hejtu

  Arkadiusz Jakubik tłumaczy, że filmy, w których gra, utwory Dr Misio czy jego prywatne wypowiedzi na kontrowersyjne tematy są dobrą pożywką dla hejterów. Aktor za nic ma sobie jednak ich krytykę, opluwanie, wyszydzanie czy poniżanie. Mówi, co myśli, i nie wdaje się w dyskusje z tymi, którym się to nie podoba.

 • Cannes: Haneke najlepszy

  Dwaj austriaccy reżyserzy: Ulrich Seidl oraz Micheal Haneke - to autorzy najżywiej komentowanych obrazów tegorocznego festiwalu w Cannes. Pierwszy w "Paradise: Love" zmierzył się z tabu seks-turystyki, drugi w filmie "Amour" opowiedział o poświęceniu w imię miłości do najukochańszej osoby.

 • Zrozumieć Godarda

  Nazwisko Godarda znają wszyscy, jego filmy zrażają jednak nawet najwybitniejszych filmoznawców. Wydana z okazji retrospektywy Godarda w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty książka Ewy Mazierskiej "Pasja. Filmy Jean-Luca Godarda" to przełomowa na polskim rynku wydawniczym próba objaśnienia twórczości francuskiego reżysera.

 • Andrzej Wajda "mistrzem kina polskiego"

  Patrząc na Wajdę jako na twórcę kina narodowego należy jednocześnie stwierdzić, że jego filmy były budowane wokół uniwersalnych symboli. Mówił o Polsce uniwersalnym językiem - mówi filmoznawca dr Łukasz Jasina. To Polska inspirowała jego twórczość - dodaje.