• Informacje na temat:

  fran healy muzyk

Artykuły na temat: fran healy muzyk
 • Brytyjscy muzycy przeciwko Bushowi

  .... W podobnym tonie wypowiadają się Damon Albarn (Blur), Fran Healy (Travis) i Robert Del Naja (Massive Attack). "Jak wojna może prowadzić do pokoju? Dwa miliony ludzi 15 lutego postawiło pytanie: po co ta wojna? Do dziś nie doczekaliśmy się odpowiedzi" - twierdzi Albarn. Healy zdradza oznaki rezygnacji w związku z poczynaniami możnych tego świata. "Jak bardzo są oni niewrażliwi? Nic mnie już nie...

 • Travis: Niebezpieczna Afryka

  Fran Healy, wokalista szkockiej grupy Travis, dwukrotnie był bliski śmierci podczas pobytu w Afryce. Muzyk odwiedził Sudan, gdzie pomagał potrzebującym w objętym konfliktem rejonie Darfur.

 • Antykościelny Travis

  Fran Healy, wokalista szkockiej grupy Travis, bardzo źle wspomina lata spędzone w katolickiej szkole w Glasgow. Muzyk twierdzi, że tamtejsi nauczyciele nie pokazali mu jak być "normalnym człowiekiem". Antykatolicki wydźwięk na jedna z piosenek zawartych na najnowszej płycie zespołu, "12 Memories".

 • Travis: Szpitalna piosenka

  W dość nietypowych okolicznościach powstał najnowszy utwór grupy Travis. Wokalista Fran Healy skomponował go... w szpitalu, gdzie trafił po zakażeniu tajemniczym wirusem.

 • Travis robią sobie przerwę

  Członkowie popularnej szkockiej formacji Travis zdecydowali, że po sześciu latach ciągłej pracy nadszedł wreszcie czas na odpoczynek. Fran Healy i jego koledzy rok 2002 poświęcą głównie na rozwijaniu swoich osobistych pasji i przebywanie ze swoimi rodzinami.

 • Travis w cieniu

  Grupa Travis wystąpiła w roli zespołu akompaniującego na nowej płycie nieznanej piosenkarki Susie Hug. Wokalista Fran Healy był pod takim wrażeniem jej piosenek, że sam zaproponował jej współpracę.

 • Travis: Szczęśliwy zespół

  ..."Jesteśmy najszczęśliwszym zespołem na świecie" - twierdzi Fran Healy, wokalista grupy Travis. Ogarniająca go euforia związana jest w głównej mierze z powrotem do zdrowia perkusisty Neila Primrose'a, który uszkodził sobie kręgosłup podczas pływania w basenie.

 • "Zawsze staliśmy na uboczu"

  Szkocka grupa Travis, na której czele stoi charyzmatyczny wokalista Fran Healy, znana jest wszystkim fanom muzyki określanej ogólnie jako Brit-pop. Jej drugi album "The Man Who", wydany w 1999 roku, sprzedano na świecie w blisko trzech milionach egzemplarzy. Po tym wielkim sukcesie zespół przez blisko 1.5 roku nagrywał w Los Angeles i Londynie kolejna płytę, ostatecznie zatytułowaną "The...

 • "Kierujemy się instynktem"

  ...samym tytule, na której znalazły się wideoklipy nakręcone do poszczególnych singli Travis. Z tej okazji Fran Healy, frontman Travis, i perkusista Neil Primose, opowiedzieli o teledyskach zespołu...

 • Travis: Złe miłego początki

  Niewiele brakowało, a zespół Travis rozpadłby się, zanim jeszcze usłyszał o nim świat. Tak wynika z pamiętników wokalisty Frana Healeya, opublikowanych przez brytyjski magazyn "Word". Można się z nich dowiedzieć również o kluczowej roli, jaką w karierze grupy odegrał dziadek Healeya.