• Informacje na temat:

  francois mitterrand

Artykuły na temat: francois mitterrand
 • Porównał Putina do Jana Pawła II

  Francuski aktor Gerard Depardieu, który na początku stycznia br. otrzymał rosyjskie obywatelstwo, porównał w wywiadzie prezydenta Władimira Putina do papieża Jana Pawła II i byłego socjalistycznego prezydenta Francji Francois Mitterranda.

 • Mitterand: Dałem się ponieść emocjom

  Francuski minister kultury Frederic Mitterrand przyznał w czwartek w telewizyjnym wywiadzie, że wyrażając oburzenie z powodu zatrzymania w Szwajcarii Romana Polańskiego, dał się ponieść emocjom.

 • Francuzi pożegnali Chabrola

  ...i Costę Gavrasa. Minister kultury Frederic Mitterrand odczytał przed Kinoteką fragmenty niepublikowanych do tej pory wspomnień reżysera. Kolejne mowy bliskich i przyjaciół zmarłego przerywane były(...) lat 50. filmem "Piękny Serge", uważanym za manifest tzw. Nowej Fali we francuskim kinie. Wraz z Francois Truffaut, Erikiem Rohmerem i Jean-Luc Godardem należał do twórców tego nurtu filmowego. Zasłynął...

 • Depardieu recytuje św. Augustyna

  ...też, że w swoim życiu spotkał "trzy naprawdę specjalne osoby": Jana Pawła II, kubańskiego przywódcę Fidela Castro i b. prezydenta Francji Francois Mitterranda.