• Informacje na temat:

  francuski louis

Artykuły na temat: francuski louis
 • Jean-Louis Trintignant: Kolejny powrót z emerytury

  Jean-Louis Trintignant, ikona francuskiej Nowej Fali, filmową emeryturę rozpoczął oficjalnie ponad 10 lat temu. Jest tylko jeden reżyser, dla którego mógł z niej powrócić na plan filmowy: Michael Haneke. Najpierw zagrał w napisanej specjalnie dla niego "Miłości" (2012), teraz możemy podziwiać go w obrazie "Happy End" - zapewne w ostatniej już roli.

 • Jean Louis-Trintignant: Ostatnia rola?

  Jedną z głównych ról w "Miłości" Michaela Hanekego zagrał Jean Louis-Trintignant, legendarny francuski aktor.

 • Jean-Louis Trintignant miał wypadek

  Francuski aktor Jean-Louis Trintignant ( "Trzy kolory. Czerwony" ) trafił do szpitala po wypadku, jaki miał na motocyklu w południowej Francji - podały w środę, 6 czerwca, francuskie agencje.

 • Francuski aktor zbulwersowany!

  Francuski aktor Jean-Louis Trintignant zapowiedział, że nie weźmie udziału w tegorocznym Festiwalu Teatralnym w Awinionie. Powód? Obecność na nim piosenkarza Bertranda Cantata, który w 2003 został skazany za zabójstwo jego córki.

 • Louis de Funes: Setna rocznica urodzin mistrza

  W czwartek, 31 lipca, przypada setna rocznica urodzin francuskiego aktora komediowego Louisa de Funesa, którego uznano za komika wszech czasów. Gwiazdą francuskich komedii został w latach 60. Zdobył sławę jako sierżant Cruchot - żandarm z Saint Tropez.

 • ​Louis de Funes i jego muzeum

  W bezpośrednim sąsiedztwie Saint-Tropez, swoje podwoje otworzy 31 lipca muzeum poświęcone pamięci francuskiego aktora Louisa de Funesa. Muzeum mieści się w Saint-Raphael. Informację ogłosiła w Paryżu rodzina aktora i mer miasta.

 • Francuski film roku

  ..."Rois Et Reine", najnowszy film Arnauda Desplechina ( "Esther Kahn" ), został wybrany najlepszą francuską produkcją mijającego roku. Ceremonia wręczenia nagrody Prix Louis Delluc odbyła się 17 grudnia w Paryżu.

 • Nie żyje Louisa Moritz. Miała 72 lata

  Nie żyje Louisa Moritz. Znana z "Lotu nad kukułczym gniazdem" aktorka zmarła 4 stycznia 2019 roku z powodu niewydolności serca. Wiadomość o jej śmierci pojawiła się w mediach dopiero pod koniec stycznia.

 • Najlepsze francuskie filmy roku

  Ten rok był wyjątkowo udany dla francuskiej kinematografii, która za swe produkcje zdobywa coraz więcej nagród na międzynarodowych festiwalach. Zdaniem krytyków, jednym z najlepszych francuskich filmów tego roku jest "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2", który można od niedawna oglądać także na ekranach polskich kin.

 • "9 życie Louisa Draxa" : Dziecko w czasie

  Alexandre Aja - jeden z mistrzów współczesnego horroru, specjalista od inscenizowania scen sadyzmu i rzezi - nie chce już być sobą. Po eklektycznych "Rogach" wraca z "9 życiem Luisa Draxa", w którym jeszcze bardziej oddala się od kina grozy. Chociaż zwykło się traktować takie poszukiwania jako coś pozytywnego, to w wypadku francuskiego reżysera można mówić jedynie o schodzeniu na manowce.

Zdjęcia na temat: francuski louis