• Informacje na temat:

  gajos janusz

Artykuły na temat: gajos janusz
 • Włodzimierz Press: Bójka z Januszem Gajosem

  Janusz Gajos bardzo długo wyzwalał się z roli Janka Kosa. Włodzimierz Press, który grał Grigorija i uważany był za najprzystojniejszego członka załogi "Rudego", miał z tym jeszcze większe problemy(...) zdawał do szkoły aktorskiej. "W przeciwieństwie do mojego późniejszego kolegi z planu Janusza Gajosa, który miał problemy, ja dostałem się od razu. Dziś on jest wybitnym aktorem, a ja, średniakiem...

 • Janusz Gajos, czyli "Przyczajony geniusz"

  ...21 rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami Janusza Gajosa składa się na książkę Jacka Wakara "Przyczajony geniusz", poświęconą temu wybitnemu aktorowi. Ludzie znający Gajosa opisują go jako człowieka delikatnego, wycofanego, ale i świadomego swojej siły.

 • Janusz Gajos: Jaki jest naprawdę?

  Dla aktorów teatralnych najważniejszym miejscem w teatrze, poza sceną, jest bufet. Tam kwitnie życie towarzyskie. Jak w bufetowym anturażu zachowuje się Janusz Gajos? Tego dowiadujemy się z książki, w której portretują go znajomi aktorzy i reżyserzy.

 • Janusz Gajos kończy 80 lat

  Niezwykle popularny Janek Kos z "Czterech pancernych" i gburowaty woźny Turecki z "Kabareciku" Olgi Lipińskiej - Janusz Gajos, w opinii wielu, uchodzi za jednego z najwszechstronniejszych polskich aktorów. 23 września artysta kończy 80 lat.

 • Pol'and'Rock 2020 w wersji online: Janusz Gajos i Andrzej Mleczko gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych

  Aktor Janusz Gajos oraz rysownik i satyryk Andrzej Mleczko to kolejni goście Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol'and'Rock Festival, który w całości odbędzie online.

 • Janusz Gajos: Bez obrazy dla wierzących

  ...​- W filmie "Kler" nie ma nic takiego, co mogłoby obrazić ludzi głęboko wierzących, ale i myślących jednocześnie. Ta opowieść da nam bardzo dużo do myślenia - Janusz Gajos opowiada o pracy przy nowym filmie Wojtka Smarzowskiego.

 • "Kamerdyner": Janusz Gajos jako "król Kaszubów"

  ...​28 czerwca mija 99. rocznica podpisania traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową, po której Polska powróciła na mapę Europy. W epokowym wydarzeniu miał swój udział Antoni Abraham. To pierwowzór postaci Bazylego Miotke, którego Janusz Gajos gra w filmie "Kamerdyner".

 • Janusz Gajos prokuratorem

  Jednym z filmów realizowanych w 2011 roku, które wejdą do kin po nowym roku, będzie "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. Główną rolę, jak przed laty w słynnym "Przesłuchaniu", gra Janusz Gajos.

 • Wzruszony Janusz Gajos

  W piątek, 23 września, Janusz Gajos skończy 72 lata. Z tej okazji Radiowa Trójka zorganizowała aktorowi benefis, w którym uczestniczyli przyjaciele i znajomi Jubilata - Anna Seniuk, Ewa Wiśniewska, Magda Umer, Wojciech Marczewski, Andrzej Strzelecki, Andrzej Wajda, Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski.

 • Skorumpowany Janusz Gajos

  ...5 kwietnia na ekrany kin wejdzie "Układ zamknięty" - nowy thriller reżysera "Przesłuchania" i scenarzystów "Czarnego Czwartku. Janek Wiśniewski padł" ze znakomitym Januszem Gajosem w roli skorumpowanego prokuratora. "To wyjątkowo brzydka postać, ale ja już z Bugajskim tak mam, że u niego gram tych złych" - żartuje żywa legenda polskiego kina.

Zdjęcia na temat: gajos janusz
Wideo na temat: gajos janusz
Dyskusje na temat: gajos janusz