• Informacje na temat:

  gary cooper aktor

Artykuły na temat: gary cooper aktor
 • Gary Cooper: Największy amant Hollywood?

  ...jest już jeden Frank Cooper, i zaproponowała, by zmienił imię na Gary (od nazwy jej rodzinnego miasta w Indianie). Zanim jednak Amerykanie zaczęli nazywać swoich synów na cześć Coopera, aktor musiał(...) z tym boskim Garym" (i dopięła swego). Najwięcej zamieszania wywołała meksykańska piękność Lupe Velez, z którą Cooper wystąpił w "Pieśni żywiołów". Spędzili ze sobą burzliwe dwa lata, podczas...

 • Gary Cooper: Chłopak z rancza

  Fani rocka śmieją się, że mistrz westernu był synem Alice Cooper. Nie chodzi jednak - co oczywiste - o słynnego gwiazdora sceny heavymetalowej, ale o piękną angielską aktorkę, która pewnego dnia poślubiła eleganckiego Brytyjczyka - prawnika Charlesa Henry’ego Coopera. Mały Frank James przyszedł na świat 7 maja 1901 roku w miasteczku Helena w stanie Montana. Po mamie odziedziczył fascynację...

 • Gildia aktorów nominuje

  Gildia Aktorów Amerykańskich - SAG (Screen Actors' Guild) ujawniła nazwiska osób kandydujących do jej nagród za 2003 rok. Najwięcej nominacji, bo aż po trzy, przypadło filmom "Rzeka tajemnic" i "Dróżnik" . SAG Awards to ostatnie ważne nagrody w amerykańskim przemyśle filmowym, do których nominacje przyznawane są przed nominacjami do Oscara.

 • Paul Newman: Najlepszy aktor świata

  Legendarny aktor amerykański Paul Newman, znany przede wszystkim ze swych ról w filmach "Butch Cassidy i Sundance Kid" oraz "Żądło" George'a Roy Hilla, a także "Koloru pieniędzy" Martina Scorsese, "Naiwniaka" Roberta Bentona, "Listu w butelce" Luisa Mandokiego, został uznany za najlepszego aktora wszech czasów. Za nim znaleźli się między innymi Marlon Brando, Cary Grant i James Stewart.

 • Nagroda dla Petera Fondy

  Peter Fonda ( "Swobodny jeździec" ) zostanie uhonorowany nagrodą "Gary Cooper Spirit Of Montana Award". Wyróżnienie zostanie przyznane po raz pierwszy. Artysta odbierze je pod koniec września.

 • Nowa wersja "W samo południe"

  Amerykanin Tom Skerritt postanowił stanąć wraz z innymi aktorami do współzawodnictwa o zagranie głównej roli w remake'u jednego z najsłynniejszych westernów w historii kina - "W samo południe". Skerritt twierdzi, że od dawna marzy o zagraniu postaci, kreowanej w filmie Freda Zinnemanna z 1955 roku przez Gary Coopera.

 • Gwiazdy na strychu

  Podczas generalnych porządków w mieszkaniu sędziwej osoby w Przemyślu (Podkarpackie), mieszkaniec tego miasta, Andrzej Brzezina-Winiarski, znalazł liczący ponad 90 lat album z kolorowymi zdjęciami zagranicznych aktorów. Na kilkunastu kartkach formatu A4 było kilkadziesiąt zdjęć portretowych najwybitniejszych aktorów sprzed lat, między innymi Grety Garbo, Marleny Dietrich i Gary Coopera.

 • Nie żyje Roger Moore. Miał 89 lat

  Brytyjski aktor Roger Moore, wielokrotny odtwórca roli Jamesa Bonda, zmarł w Szwajcarii "po krótkiej, ale mężnej walce z rakiem" - poinformowały dzieci gwiazdora. Miał 89 lat.

 • Richard Farnsworth, grający główną rolę w filmie "Prosta historia" Davida Lyncha, jest najstarszym aktorem jakiego kiedykolwiek nominowano do Oscara.

 • Eastwood: Kowboj wszech czasów

  Clint Eastwood ( "Na linii ognia" , "Kosmiczni kowboje" , "Krwawa profesja" ) został uznany za najlepszego ekranowego kowboja wszech czasów. W ankiecie zorganizowanej przez amerykański kanał telewizyjny TCM (Turner Classic Movies), aktor wyprzedził takie gwiazdy westernów, jak John Wayne czy Steve McQueen.