• Informacje na temat:

  gdzie mieszka polański

Artykuły na temat: gdzie mieszka polański
 • Morgane Polański: Najważniejsza jest dyscyplina

  Gdy powiedziała ojcu, że zamierza nakręcić swój pierwszy film, powiedział jej, żeby może najpierw, za pomocą komórki, nakręciła ich psa... Machnęła na to ręką i zrobiła swoje. Dziś Roman Polański jest chyba najlepszym agentem Morgane Polański i wszędzie, gdzie może, pokazuje jej filmy. Ostatni z nich, "Pieszczotę", aktorka i reżyserka pokazała na 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Chociaż do...

 • Roman Polański wykluczony z Amerykańskiej Akademii Filmowej

  Roman Polański i Bill Cosby zostali wydaleni z Amerykańskiej Akademii Filmowej za czyny z przeszłości. Głosowanie w tej sprawie odbyło się we wtorek w nocy, ale oświadczenie wydano w czwartek, 3 maja.

 • Roman Polański w sądzie

  Roman Polański wystąpi w poniedziałek, 18 lipca, za pośrednictwem łącza video, na rozprawie przed londyńskim sądem, który rozpatruje jego pozew o zniesławienie - poinformował w czwartek Reuter. Procedura ta ochroni Polańskiego przed groźbą ekstradycji do USA, skąd wyjechał w 1977 roku, uchodząc przed skazaniem za czyn nierządny z nieletnią.

 • Roman Polański francuskim policjantem

  Polski reżyser Roman Polański ( "Oliver Twist" , "Pianista" ) dołączył do obsady trzeciej części kryminalnej serii "Godziny szczytu". W filmie w reżyserii Breta Rattnera ( "X-MEN: Ostatni bastion" ) partnerować mu będzie chiński aktor Jackie Chan ( "Rycerze z Szanghaju" ).

 • Polański w angielskim sądzie

  Adwokaci reżysera Romana Polańskiego ("Nóż w wodzie", "Lokator" , "Pianista" ) zwrócą się do Izby Lordów - jako najwyższej angielskiej instancji sądowej - o zapewnienie mu możliwości wystąpienia przed angielskim sądem bez groźby ekstradycji do USA - podał we wtorek, 16 listopada, Reuters.

 • Roman Polański z nagrodą "Pod Prąd"

  Roman Polański został laureatem nagrody "Pod Prąd", którą odebrał 1 maja, podczas gali otwarcia 8. edycji festiwalu PKO OFF CAMERA. W długą podróż pod prąd modom i schematom wyruszył właśnie z Krakowa, gdzie mieszka.

 • Dokument o Polańskim w Cannes

  Dokument "Roman Polański", osobista opowieść reżysera o jego życiu, będzie pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Według polskiego dystrybutora tego filmu, Polański "po raz pierwszy rozlicza się z przeszłością w tak szczery i bezkompromisowy sposób".

 • Morgane Polanski: W ślady ojca

  Ja też chcę zostać reżyserem - mówi aktorka Morgane Polanski, którą od niedzieli polscy widzowie będą oglądać w serialu "Wikingowie". Córka Romana Polańskiego opowiada też o ojcu, m.in. o tym, jaki jest prywatnie i jakich polskich słów ją nauczył.

 • Polański uda się do Szwajcarii

  Roman Polański, który w 2009 roku został aresztowany w Szwajcarii, uda się do Locarno na 67. Festiwal Filmowy, na którym będzie jednym z gości honorowych - poinformowali organizatorzy festiwalu.

 • Roman Polański tęskni za Krakowem

  Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - zapowiedział w czwartek, 15 stycznia, Roman Polański. Słynny reżyser przyznał, że kupił w tym mieście mieszkanie, ponieważ chciałby, by jego rodzina bardziej się związała z tym miejscem.