• Informacje na temat:

  geddy lee muzyk

Artykuły na temat: geddy lee muzyk
 • Rush: Jesienią do studia

  Geddy Lee, śpiewający basista kanadyjskiego tria Rush, ogłosił, że jesienią rockowa formacja rozpocznie prace nad nowym studyjnym albumem. Muzyk okres wakacyjny chce wykorzystać na "wynudzenie się", by z odpowiednim entuzjazmem podejść do żmudnej pracy w studiu.

 • Rush: Raport ze studia

  Geddy Lee, basista i wokalista kanadyjskiego tria Rush, podzielił się z fanami i dziennikarzami doniesieniami ze studia nagraniowego. Prace nad następcą krążka "Test For Echo" z 1996 roku przebiegają ponoć znakomicie, a wszelkie kłopoty muzycy mają już za sobą.

 • Rush w dwóch studiach

  Muzycy kanadyjskiego tria Rush podzielili się na dwie grupy i udali się do dwóch różnych studiów nagraniowych. Pracując w ten właśnie sposób Geddy Lee, Neil Peart i Alex Lifeson nagrają 17. studyjny album zespołu.

 • Rush: Neil Peart nie żyje. Legendarny perkusista miał 67 lat

  W wieku 67 lat zmarł Neil Peart, perkusista i tekściarz kanadyjskiej grupy Rush, uznawany za jednego z najlepszych bębniarzy w historii rocka. Muzyk od dłuższego czasu toczył w tajemnicy walkę z nowotworem mózgu.

 • Rush: Niepewna przyszłość

  Alex Lifeson, Geddy Lee i Neal Peart, tworzący kanadyjskie trio Rush, w miniony czwartek, 27 lutego, zostali wprowadzeni do Canadian Music Industry Hall Of Fame, odpowiednika amerykańskiego Rock And Rollowego Salonu Sławy. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiły się w mediach w Kraju Klonowego Liścia informacje, że to ostatnie wspólne pojawienie się muzyków na scenie.

 • "Nigdy nie szliśmy na żadne kompromisy"

  Musiało minąć niemal sześć lat, aby kanadyjska grupa Rush, którą tworzą Alex Lifeson, Geddy Lee i Neil Peart, uraczyła fanów kolejnym albumem "Vapor Trails", pierwszym od czasu wydanej w 1996 roku(...)" to album pozbawiony elektronicznych ozdobników, ale jak zawsze pełen imponujących, rozbudowanych popisów solowych. Z okazji premiery tej płyty, Alex i Geddy opowiedzieli, jak powstawała płyta, jakie...

 • Rush pracują z Paulem Northfieldem

  Geddy Lee, basista i wokalista kanadyjskiego tria Rush, poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że zespół pracuje nad nową płytą wraz z Paulem Northfieldem w roli koproducenta. Dżentelmen ten ma już na swoim koncie współpracę z Rush jako inżynier dźwięków na albumach "Signals", "Exit Stage Left", "Moving Pictures" i "Permanent Waves". Z innych doniesień związanych z grupą warto...

 • Przewodnik rockowy. Neil Peart: Nie tylko bębny

  ...12 września 1952 roku na świat przyszedł Neil Peart, nie tylko perkusista, ale także autor tekstów słynnej kanadyjskiej grupy Rush. Z tej okazji w ramach "Przewodnika rockowego" przybliżamy sylwetkę tego muzyka.

 • Rush: Nowa płyta dopiero w maju

  Do mediów docierają jedynie niepotwierdzone wiadomości na temat następcy albumu "Test For Echo". Zgodnie z nimi, nowa płyta Rush ma mieć tytuł "Vapour Trail", a do jej promocji Geddy Lee, Alex Lifeson i Neil Peart wybrali kompozycję "Little Victory", która w stacjach radio wych za Oceanem miałaby być odtwarzana od drugiej połowy kwietnia. Również w tej kwestii muzycy nadal milczą.

 • Rush: Zmęczyły nas popisy solowe

  Kanadyjskie trio Rush po blisko sześciu latach milczenia wreszcie uraczyło fanów nową płytą - "Vapor Trails". Brzmienie albumu jest zbliżone bardziej do tradycyjnych produkcji rockowych. Mniej jest też popisów solowych muzyków, które charakteryzowały wiele ich poprzednich wydawnictw. Jak mówią sami członkowie Rush, był to z ich strony zabieg celowy.