• Informacje na temat:

  gene kelly reżyser

Artykuły na temat: gene kelly reżyser
 • Gene Kelly: Tańczący w deszczu

  ...23 sierpnia 1912 roku urodził się Gene Kelly, jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów, tancerz, reżyser filmowy, kawaler Legii Honorowej, odtwórca głównych ról w "Deszczowej piosence" i "Amerykaninie w Paryżu".

 • Nie żyje Stanley Donen, reżyser filmu "Deszczowa piosenka"

  Nie żyje hollywoodzki twórca Stanley Donen, reżyser takich kinowych przebojów, jak "Deszczowa piosenka", "Siedmiu narzeczonych dla siedmiu braci" czy "Szarada". Miał 94 lata.

 • Rob Marshall: Reżyser roku

  Rob Marshall, twórca musicalu "Chicago" , został uznany za najlepszego reżysera ubiegłego roku przez Gildię Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America). Ceremonia wręczenia prestiżowego wyróżnienia odbyła się w sobotę, 1 marca, w Century Plaza Hotel w Los Angeles. Nagrody stowarzyszenia wręczono po raz 55.

 • Honorowy Oscar dla Lumeta

  Sidney Lumet ("Dwunastu gniewnych ludzi", "Pieskie popołudnie", "Serpico" ), wybitny amerykański reżyser, otrzyma honorowego Oscara za całokształt pracy twórczej. 80-letni twórca był pięciokrotnie nominowany do Oscara, jednak nigdy nie odebrał cennej statuetki. Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 27 lutego 2005 roku.

 • "Obywatel Kane" znowu najlepszy!

  Instytut Filmowy. Wyboru dokonało 144 krytyków i 108 reżyserów. Drugie miejsce na podium krytycy przyznali produkcji Alfreda Hitchcocka z 1958 roku, "Zawrót głowy", która wyprzedziła "Regułę gry" Jeana Renoira, zrealizowaną w 1939 roku. Na liście reżyserów pozycję drugą zajęło dzieło Francisa Forda Coppoli, "Ojciec chrzestny" , a trzecie - "8 i 1/2" Federico Felliniego.

 • Costner zatańczy i zaśpiewa

  Jak podał serwis Sky News, Costner rozpoczął już trening i pod okiem choreografa uczy się tańczyć. "Trzeba spróbować różnych rzeczy" - powiedział aktor, który jeszcze nigdy nie występował w musicalu. W oryginalnej produkcji wystąpili Gene Kelly, który był również reżyserem opowieści oraz Frank Sinatra. Film powstał w studiu MGM. Bohaterami "On the Town" są trzej marynarze, którzy otrzymali dzień...

 • Składają hołd Tony'emu Scottowi

  ..., powołując się na anonimowych informatorów, sugerowały, że nieuleczalna choroba była jednym z powodów, dla których reżyser targnął się na swoje życie. Przypomnijmy, że Tony Scott popełnił samobójstwo(...) w samochodzie Scotta znaleziono list pożegnalny. Obok Toma Cruise'a, artystę wspomina też laureat Oscara Denzel Washington, który pracował z Tonym Scottem przy pięciu filmach. "Był wspaniałym reżyserem...

 • Krytycy z Chicago nominują

  Opowieść o genialnym, chorym na schizofrenię matematyku Johnie Nashu ma szansę na nagrody w sześciu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Po pięć nominacji zdobyły obrazy "In(...) pierścienia" Petera Jacksona i "Waking Life" Richarda Linklatera. W walce o nagrodę za najlepszą reżyserię z Ronem Howardem zmierzą się: Robert Altman ("Gosford Park), Peter Jackson ( "Władca...

 • Powstanie remake "Dirty Dancing"

  Kenny Ortega ("High School Musical", "Micahel Jackson's This Is It") wyreżyseruje remake kultowego tanecznego filmu "Dirty Dancing" z rolami Patricka Swayze i Jennifer Gray - poinformowała wytwórnia Lionsgate.

 • Zmarł aktor Jean-Pierre Cassel

  Cassel zdobył popularność dzięki komediom Philippe'a de Broki z lat 60. i rolom amantów w filmach muzycznych. Urodził się w Paryżu jako Jean-Pierre Crochon, a jego talent taneczny odkrył sam Gene Kelly. Grał u wielu słynnych reżyserów, m.in. Jeana Renoira ("Kapral w matni"), Luisa Bunuela ("Dyskretny urok burżuazji"), Claude'a Chabrola ("Piekło", "Ceremonia"), Josepha Loseya ("Pstrąg"), Roberta...