• Informacje na temat:

  gene wilder reżyser

Artykuły na temat: gene wilder reżyser
 • Mike Nichols nie żyje

  19 listopada zmarł Mike Nichols, jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. Twórca "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwenta", "Pracującej dziewczyny" i "Bliżej" odszedł niespełna dwa tygodnie po swoich 83. urodzinach.

 • Nie żyje autor filmu "Willy Wonka"

  Zmarł amerykański reżyser Mel Stuart, autor kultowego filmu "Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971) i komedii "Jeśli dziś wtorek - jesteśmy w Belgii" - poinformowała w piątek rodzina.

 • Frankenstein na scenie

  Weteran Hollywood,79-letni reżyser i producent Mel Brooks ( "Płonące siodła" ) zamierza zaadaptować na scenie swój film z 1974 roku "Młody Frankenstein" . Twórca "Producentów" , który napisze także muzykę do spektaklu, ma nadzieję na rychłe zdobycie pieniędzy na sceniczną wersję "Młodego Frankensteina" .

 • Nowy projekt twórcy "Stuarta Malutkiego"

  Rob Minkoff, reżyser przebojowej komedii familijnej "Stuart Malutki" , przygotowuje się do realizacji kolejnej produkcji dla dzieci. Kończąc realizację "Stuarta Malutkiego 2", twórca pracuje jednocześnie nad filmową adaptacją klasycznej powieści dla dzieci, "Charlie and the Chocolate Factory", autorstwa Roalda Daha.

 • Mike Nichols: Nie tylko "Absolwent"

  Mimo że jego nazwisko nie jest może tak głośne, jak innych uznanych amerykańskich reżyserów, to każdy szanujący się miłośnik X muzy widział przynajmniej kilka jego filmów. To właśnie jeden z nich - kultowy już "Absolwent", zapewnił mu kinematograficzną nieśmiertelność.

 • Zmarł komik Richard Pryor

  W wieku 65 lat zmarł w sobotę znany amerykański aktor komediowy, Richard Pryor ( "Superman 3" , "Zagubiona autostrada" ). Przyczyną zgonu był atak serca - jak poinformowała żona aktora Jennifer. Pryor został przewieziony do szpitala na przedmieściach Los Angeles, Encino, jednakże lekarzom nie udało się go uratować.

 • Mel Brooks: Pochwała parodii

  Jest jednym z nielicznych artystów, którzy w swojej karierze zdobyli nie tylko Oscara, ale najważniejsze teatralne wyróżnienie w Ameryce - statuetkę Tony, telewizyjny laur Emmy oraz muzyczną nagrodę Grammy. Artysta wielu talentów Mel Brooks skończył właśnie 85. urodziny.

 • The Rock i reinkarnacja

  Dwayne "The Rock" Johnson ( "Mumia powraca" , "Król Skorpion" ) zagra główną rolę w pełnej efektów specjalnych komedii "Instant Karma". Słynny zapaśnik wcieli się w postać włamywacza, który po śmierci wciela się w różne zwierzęta. W obsadzie znajdą się same gwiazdy, a realizacja ruszyć ma w kwietniu 2004 roku.