• Informacje na temat:

  gitarzysta wirtuoz

Artykuły na temat: gitarzysta wirtuoz
 • Eddie Van Halen walczy z rakiem. Niepokojące informacje o stanie zdrowia gitarzysty Van Halen

  ..."Ed nie czuje się dobrze" - zdradził David Lee Roth, wokalista grupy Van Halen. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych wciąż informacji jego kolega z zespołu, niespełna 65-letni wirtuoz gitary Eddie Van Halen od dłuższego czasu walczy z rakiem.

 • Koncertowy tydzień: Gitarowi wirtuozi, gwiazdy alternatywy i Wianki na koniec

  ...: zapowiedź Legendarny brytyjski gitarzysta Jeff Beck (w grupie The Yardbirds zastąpił Erica Claptona, z kolei na jego miejsce wszedł Jimmy Page) 21 czerwca wystąpi w Sali Kongresowej w Warszawie(...) Warsaw Summer Jazz Days. Bilety dostępne są w cenie 130, 180, 240 i 300 zł. Dzień później, 22 czerwca, również w Warszawie (stadion Legii) zaprezentuje się kolejny wirtuoz gitary - Carlos Santana...

 • Wirtuoz nad Bobrem

  Podczas festiwalu Blues nad Bobrem w Bolesławcu warsztaty perkusyjne dla uczestników poprowadzi słynny perkusista Virgil Donati, były współpracownik innego wirtuoza - gitarzysty Steve'a Vai.

 • Wirtuozi w Krakowie

  W ramach trasy "Devil's Slingshot Tour 2007" pod koniec października do Krakowa przyjedzie trójka wirtuozów muzyki fusion: Tony MacAlpine, Billy Sheehan i Virgil Donati.

 • Yngwie Malmsteen: Byłbym lepszym gitarzystą dla Deep Purple!

  Szwedzki wirtuoz gitary - Yngwie Malmsteen - wśród wielu muzyków cieszy się opinią wielkiego zarozumialca. O tym, że takie opinie na jego temat nie są bezpodstawne przekonuje wywiad, którego muzyk udzielił prestiżowemu japońskiemu magazynowi "Burrn!". Znalazł się on w lutowej edycji pisma.

 • Phil Emmanuel nie żyje. Gitarzysta miał 65 lat

  W wieku 65 lat zmarł ceniony australijski gitarzysta Phil Emmanuel, starszy brat innego gitarowego wirtuoza, Tommy'ego Emmanuela.

 • Granie na żywo z wirtuozami

  Grające mieszankę jazzu i rocka TTR2 działa od 2004 roku. Alternatywna pisownia nazwy to Pi-eR-2. Formację tworzy trzech instrumentalistów: Wojtek Pilichowski (basista, kompozytor, muzyk sesyjny, m.in. Kasia Kowalska, Jan Bo, Borysewicz & Kukiz, Natalia Kukulska, Reni Jusis), Marek Raduli (gitarzysta, kompozytor, muzyk sesyjny, w latach 1993-2003 członek Budki Suflera, współpracował też...

 • Słynny wirtuoz nauczy gry na gitarze

  Wirtuoz Steve Vai zamierza poprowadzić największą na świecie lekcję gry na gitarze. W przedsięwzięciu mogą wziąć udział adepci sześciu strun z całego świata.

 • Jimi Hendrix uznany najwspanialszym gitarzystą

  Na szczycie zestawienia największych wirtuozów gitary według miesięcznika "Rolling Stone" znalazł się Jimi Hendrix. Tuż za zmarłym w 1970 roku artystą znaleźli się Eric Claprton (na 2.) i Jimmy Page z Led Zeppelin (na 3.). Listę najwspanialszych gitarzystów ułożyła grupa muzyków, dziennikarzy i osobistości przemysłu muzycznego. Wśród nich był m.in. gitarzysta Tom Morello z Rage Against The...

 • Eddie Van Halen walczy z rakiem. To dlatego Van Halen przestał istnieć?

  ...64-letni wirtuoz gitary Eddie Van Halen z rockowej grupy Van Halen od lat walczy z rakiem - według ostatnich informacji doszło do przerzutów na gardło.