• Informacje na temat:

  glam paula

Artykuły na temat: glam paula
 • Garry Glitter skazany na 16 lat więzienia

  Gwiazdor glam rocka Garry Glitter usłyszał wyrok 16 lat więzienia za przestępstwa seksualne, jakich dopuścił się na nieletnich dziewczynkach.

 • Zmarli w ostatnich 12 miesiącach. Została muzyka

  Tradycyjnie 1 listopada wspominamy zmarłych ludzi związanych z muzyką - wokalistów, kompozytorów, instrumentalistów, producentów, autorów piosenek. Swoją twórczością dostarczali słuchaczom wielu emocji.

 • Gary Glitter: Szokujące oskarżenia

  Upadły gwiazdor glam rocka Gary Glitter został po raz kolejny oskarżony o wykorzystanie seksualne nieletnich dziewczynek.

 • Przewodnik rockowy: Wrześniowe dzieci rewolucji Marca Bolana

  Dokładnie 40 lat temu ukazał się słynny post-hippisowski hymn grupy T. Rex. Jej lider, Marc Bolan, zginął tragicznie w 1977 roku, krótko przed swoimi 30. urodzinami. W ramach "Przewodnika rockowego" przybliżamy sylwetkę ikony glam rocka.

 • Gary Glitter zakazany w Stanach Zjednoczonych

  Brytyjski gwiazdor muzyki glam Gary Glitter stracił pewne źródło dochodu, jakim były tantiemy za wykorzystanie słynnego utworu "Rock And Roll Part 2". Piosenka była regularnie prezentowana w halach sportowych i na stadionach w Stanach Zjednoczonych.

 • Slash: Każdy z nas dostał nauczkę

  Na polskim rynku ukazała się właśnie bestsellerowa i niezwykle szczera autobiografia Slasha, współzałożyciela Guns N' Roses i Velvet Revolver, jednego z największych gitarzystów rockowych naszych czasów. W naszym serwisie jako pierwsi możecie przeczytać obszerne fragmenty rozdziału 7. - "Apetyt na dysfunkcję".

 • "W opozycji do tego, co komercyjne"

  Lamb Of God to amerykańska formacja, którą uznano za jednego z głównych przedstawicieli nurtu nowej fali nowoczesnego amerykańskiego metalu. Wydali kilka znakomitych płyt, które wywarły niemały wpływ na oblicze ciężkiego grania.

 • "Zawsze robiliśmy swoje"

  Marie Fredriksson i Per Gessle spotkali się po raz pierwszy w 1978 roku. On był wtedy liderem punkowego zespołu Gyllene Tider, ona - nieśmiałą, szczupłą, długowłosą szatynką, śpiewającą w zespole Strul. W połowie lat 80. postanowili stworzyć wspólny zespół. Tak narodził się duet Roxette - jedna z najsłynniejszych szwedzkich grup w historii. Sprzedali kilkadziesiąt milionów płyt i kilkakrotnie objechali świat ze swoimi koncertami. Jesienią 2002 roku Marie Friedriksson ciężko zachorowała i...

 • "Głośno jak diabli", czyli o metalu bez cenzury

  Już we wtorek (3 grudnia) do polskich księgarń trafi "Głośno jak diabli - Kompletna historia metalu bez cenzury", ponad 600-stronicowa książka Jona Wiederhorna i Katherine Turman, będąca owocem 25 lat śledzenia losów najwybitniejszych przedstawicieli wiecznie przeobrażającej się muzyki metalowej. Już teraz, tylko w INTERIA.PL, możecie zapoznać się z obszernymi fragmentami rozdziału o narodzinach thrash metalu.

 • "Marzyliśmy, by zostać gwiazdami rocka"

  Brian May przyznaje, że 20 lat temu, po śmierci wokalisty Freddiego Mercury'ego, myślał, że to koniec Queen. "Ale jest w tym jakaś nieokreślona siła" - opowiada gitarzysta 40 lat po założeniu zespołu. Z okazji okrągłego jubileuszu ukazują się specjalne wznowienia wszystkich płyt tej rockowej legendy.