• Informacje na temat:

  glenn ford aktor

Artykuły na temat: glenn ford aktor
 • W wieku 90 lat zmarł aktor Glenn Ford

  W wieku 90 lat zmarł w środę, 30 sierpnia, znany amerykański aktor filmowy Glenn Ford.

 • Russell Crowe - aktor kompletny

  Skinhead, kowboj, gladiator, bokser, policjant, matematyczny geniusz - popularny i u nas australijski aktor Russell Crowe potrafi zagrać dosłownie wszystko. Od kilku dni na polskich ekranach pokazywany jest najnowszy film z jego udziałem, "Dla niej wszystko". Z tej okazji postanowiliśmy wybrać 10 jego najlepszych kinowych ról.

 • Oscary 2014: Relacja z gali

  Nie było zaskoczeń podczas tegorocznej oscarowej gali. Zgodnie z przewidywaniami najlepszym filmem został "Zniewolony. 12 Years a Slave", a aktorami Matthew McConaughey i Cate Blanchett. Najwięcej, aż siedem statuetek, zdobyła "Grawitacja".

 • Odeszli od nas na zawsze

  Ostatni rok pełen był różnorodnych filmowych wydarzeń, zarówno tych wspaniałych, jak i tych smutnych. 1 listopada wspominamy twórców, aktorów i pozostałych ludzi związanych z kinem, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszli od nas na zawsze. Są wśród nich m.in. Marek Perepeczko, Hanka Bielicka, Ewa Sałacka, Krzysztof Kołbasiuk, Igor Śmiałowski, Tomasz Zaliwski i Walerian Borowczyk.

 • Amerykańscy aktorzy nominują

  Film Seana Penna "Into the Wild" zdominował nominacje, które co roku przyznaje Stowarzyszenie Amerykańskich Aktorów (SAG). Obraz ma szanse aż na cztery nagrody.

 • Christian Bale i "15:10 do Yumy"

  Christian Bale ( "Equilibrium" , "Batman - Początek" ) ma mieszane uczucia co do swojego najnowszego filmu "15:10 do Yumy". Aktor boi się bowiem o to, że nie sprosta wymaganiom konnej jazdy.

 • Reżyserski debiut Nicolasa Cage'a

  ...30 sierpnia w słynnym kurorcie Deauville, na południu Francji, rozpocznie się Festiwal Kina Amerykańskiego. Jednym z wydarzeń imprezy będzie światowa premiera filmu "Sonny", debiutu reżyserskiego słynnego hollywoodzkiego aktora Nicolasa Cage'a ( "Szyfry wojny" ).

 • Pech Leonardo DiCaprio, czyli o oscarowej klątwie

  Zanim stał się bohaterem internetowych memów... Tak, ta historia mogłaby zaczynać się w ten sposób. Bo Leonardo DiCaprio, choć praktycznie co roku gra rolę życia, stał się niemalże synonimem oscarowego pecha, aktorem, który, choć próbuje, to nie daje rady. Nie on pierwszy.

 • DiCaprio i spółka. Oni nigdy nie dostali Oscara

  Zanim stał się bohaterem internetowych memów... Tak, ta historia mogłaby zaczynać się w ten sposób. Bo Leonardo DiCaprio, choć praktycznie co roku gra rolę życia, stał się niemalże synonimem oscarowego pecha, aktorem, który, choć próbuje, to nie daje rady. Nie on pierwszy - pisze dla Interii Bartosz Czartoryski.

 • Tom Cruise w remake'u "15:10 do Yumy"

  ..."Zakładnika" , w którym aktor zagrał w 2004 roku. W remake'u westernu "15:10 do Yumy" Cruise chciałby zagrać czarny charakter - Bena Wade'a, który ze swoją bandą napadł na dyliżans, zabijając przy tym woźnicę. Twórcą oryginału jest Delmer Daves. W rolach głównych wystąpili przed laty: Glenn Ford (jako Ben Wade), Van Heflin, Felicia Farr, Leora Dana i Henry Jones. Remake westernu powstanie...