• Informacje na temat:

  grechuta danuta

Artykuły na temat: grechuta danuta
 • Danuta i Marek Grechutowie: Byliśmy dla siebie dobrzy

  Danuta i Marek poznali się w sylwestra, 31 grudnia 1967 roku. Każde z nich przyszło na imprezę z osobami towarzyszącymi. Nie rozmawiali wtedy ze sobą. Wkrótce przypadkowo się spotkali na ulicy(...) 1968 roku Marek Grechuta miał 22 lata i studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Kilka miesięcy wcześniej wystąpił w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenkarzy Studenckich, zdobywając...

 • Danuta Grechuta kontra Anna Dymna. Spór o Marka Grechutę

  ..." - powiedziała "Super Expressowi" aktorka społeczniczka. Przypomnijmy, że Danuta Grechuta przez wiele lat była jurorem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.(...) to festiwal imienia Marka Grechuty. Decyzja ta jest uzasadniona faktem, że Fundacja Korowód, która organizuje inny festiwal, funkcjonujący pod główną nazwą Grechuta Festival , ma problemy, np...

 • Grechuta Festival: Ludzie wciąż pytają o Marka Grechutę

  We wtorek (24 października) w Krakowie rozpoczyna się sześciodniowy Grechuta Festival poświęcony twórczości zmarłego 11 lat temu Marka Grechuty.

 • Grechuta Festival: Szczególna edycja

  ...9 października minęło 10 lat od śmierci Marka Grechuty. "Z powodu tej rocznicy traktujemy tegoroczną edycję (festiwalu) specjalnie" - powiedziała Danuta Grechuta.

 • Powraca Grechuta Festival

  Po roku przerwy powraca Grechuta Festival w Krakowie. Siódma edycja imprezy rozpocznie się 9 października i potrwa pięć dni.

 • Film o Marku Grechucie

  ...widzę, że się bardzo podoba, budzi emocje, i mogę się tylko z tego cieszyć" - powiedziała Danuta Grechuta. "Archiwalia telewizji są na tyle ciekawe i bogate, że ciężko byłoby popsuć ten film. Wiele(...). Danuta Grechuta przypomniała kulisy powstania jednego z największych przebojów jej męża - "Dni, których nie znamy". "To było podczas burzliwej rozmowy, kiedy Marek zatracał sens życia. To normalne...

 • Grechuta Festival rozpoczęty

  Wernisaż wystawy obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza, w piwnicach krakowskiego Hotelu Pod Różą, zainaugurował w środę trzecią edycję festiwalu poświęconego twórczości i osobie Marka Grechuty - "Grechuta Festival Kraków 2010".

 • Plateau i "Projekt Grechuta"

  Na początku marca ukaże się płyta "Projekt Grechuta" grupy Plateau. Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, Danuta Grechuta.

 • Marek Grechuta: Dwa bieguny wielkiego artysty

  Z wykształcenia architekt, z niezwykłą pasją i talentem muzycznym. Wielbiony przez rzesze kobiet, które skrycie się w nim podkochiwały, całe życie pozostał wierny tej jedynej, żonie Danucie. Stale w blaskach fleszy, a stroniący od sławy i chorobliwie nieśmiały. Przez wielu krytycznie osądzany, a całe życie zmagający się z ciężką chorobą psychiczną. Marek Grechuta. Gdyby żył, 10 grudnia...

 • Grechuta Festival: Znamy finalistów

  Dwudziestu wykonawców na koncert finałowy wybrała Komisja Kwalifikacyjna Grechuta Festival 2013. W tym roku przysłano rekordową ilość 104 zgłoszeń do konkursu na interpretację piosenki Marka Grechuty.