• Informacje na temat:

  greta garbo

Artykuły na temat: greta garbo
 • Pamiątki po Grecie Garbo

  Aukcja pamiątek po ikonie złotej ery Hollywood, Grecie Garbo przyniosła wpływy dziesięciokrotnie wyższe niż pierwotnie szacowano. Wielbiciele słynnej aktorki prześcigali się w licytowaniu jej sukni, dokumentów oraz mebli.

 • Greta Garbo była szantażowana?

  Nieżyjąca hollywoodzka gwiazda filmowa Greta Garbo była szantażowana przez swoją byłą towarzyszkę życia, dramatopisarkę i reporterkę Mercedes de Acosta, która w latach 60. usiłowała wyłudzić od aktorki pieniądze, grożąc jej, że ujawni tajemnice ich miłosnego związku. Tak przynajmniej twierdzi w niedzielnym wydaniu brytyjska gazeta "Sunday Telegraph".

 • Greta Garbo na szwedzkich banknotach

  Osobistości światowego formatu, m.in. reżyser Ingmar Bergman, aktorka Greta Garbo i pisarka Astrid Lindgren znajdą się na szwedzkich banknotach. Pieniądze z nowymi wizerunkami wejdą do obiegu na przełomie 2014-2015 roku.

 • Greta Garbo: Setna rocznica urodzin

  W niedzielę, 18 września, przypada setna rocznica urodzin Grety Garbo, jednej z największych legend kina. Była symbolem "wiecznej kobiecości", wyniosłości, elegancji, niedostępności i tajemniczości. Jednak w odróżnieniu od wielu innych gwiazd ekranu, była też świetną aktorką.

 • Znaczek z Gretą Garbo najpiękniejszy

  Portret Grety Garbo, dzieło polskiego artysty Piotra Naszarkowskiego, zdobył tytuł najpiękniejszego znaczka 2005 roku w dorocznym i bardzo popularnym w Szwecji plebiscycie ną najpiękniejszy znaczek roku. Znaczek wydano z okazji setnej rocznicy urodzin gwiazdy.

 • Greta Garbo: nie ma skandalu

  Greta Grabo, zagadkowa hollywoodzka gwiazda, dała prasie brukowej ostatni już powód do plotek . Pomimo spekulacji na temat listów pisanych przez szwedzką aktorkę do przyjaciółki Mercedes de Acosta, mających rzekomo świadczyć o tym, że była lesbijką, dokumenty ujawnione ostatnio przez muzeum w Filadelfii nie wskazują na tego rodzaju związek pomiędzy kobietami.

 • Listy Grety Garbo trafią na aukcję

  Czy świat dowie się więcej na temat tajemniczej Graty Garbo? Zapewne tak, gdyż 36 listów aktorki trafi niebawem na aukcję.

 • Nieznane oblicze Grety Garbo

  Niepozorna kobieta w płaszczu spaceruje po nowojorskiej ulicy. Jej filmowana z oddali postać jest nieostra, ale to bez wątpienia Greta Garbo. "Jedna z najbardziej uwielbianych kobiet świata desperacko pragnie zachować anonimowość" - głos Julie Christie ( "Marzyciel" , "Troja" ) rozpoczyna narrację nowego filmu dokumentalnego "Garbo", opowiadającego o zmarłej w 1990 roku legendzie kina.

 • Hołd dla Grety Garbo

  Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin legendy kina Grety Garbo, w Hollywood odbędzie się wiele rocznicowych spotkań, pokazów i wystaw poświęconych pamięci aktorki. Już w czwartek, 14 kwietnia, Amerykańska Akademia Filmowa organizuje uroczystość, której bohaterami będą osoby znające słynną Garbo.

 • Sensacyjna korespondencja Grety Garbo

  Sekretne listy miłosne Grety Garbo, bogini srebrnego ekranu, do jej kochanki - dramatopisarki i reporterki Mercedes De Acosta, będą po raz pierwszy udostępnione szerokiej publiczności w kwietniu, w amerykańskim muzeum.

Wideo na temat: greta garbo
Dyskusje na temat: greta garbo