• Informacje na temat:

  henry fonda aktor

Artykuły na temat: henry fonda aktor
 • Płacili im za palenie papierosów

  Gary Cooper, Clark Gable, Joan Crawford, Spencer Tracy, Henry Fonda to tylko niektóre z gwiazd, które w "złotych latach" Hollywood dostawały miliony dolarów od koncernów tytoniowych w zamian za promowanie papierosów.

 • Nagroda dla Petera Fondy

  Peter Fonda ( "Swobodny jeździec" ) zostanie uhonorowany nagrodą "Gary Cooper Spirit Of Montana Award". Wyróżnienie zostanie przyznane po raz pierwszy. Artysta odbierze je pod koniec września.

 • Rozdano nagrody Emmy

  Men", "Tajemnice Laketop") w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. W "Opowieści..." wcieliła się w postać głównej bohaterki, Fredy. Naszą ogromną radość wzbudziło również wyróżnienie Sterlinga K. Browna ("Tacy jesteśmy"), dla którego jest to już druga nagroda Emmy (poprzednią odebrał w 2016 roku za rolę w "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"). Kolejnymi aktorami docenionymi...

 • Jean-Paul Belmondo: Od boksera do aktora

  Trzymał w ramionach największe gwiazdy światowego kina - Jeanne Moreau, Catherine Deneuve i Sophię Loren. Jean-Paul Belmondo, jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, we wtorek, 9 kwietnia, obchodzi 80. urodziny. Najlepsze jego kreacje pochodzą z filmów: "Do utraty tchu", "Borsalino", "Zawodowiec" i "Stravinsky".

 • Nominacje do nagród Emmy 2017

  None", "Współczesna rodzina", "Dolina Krzemowa", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Figurantka" Najlepsza aktorka w serialu komediowym: Pamela Adlon ("Better Things"), Jane Fonda ("Grace & Frankie(...) podręcznej" - jak i wiele weteranów z "House of Cards" na czele. Na liście pojawiło się również, szczególnie w nominacjach aktorskich, wiele niespodziewanych nazwisk. Milo Ventimiglia został nominowany za...

 • Bill Murray: Prezydenckie polio

  Począwszy od 1909 roku, aż 154 różnych aktorów odgrywało na dużym ekranie role historycznych prezydentów USA. Wśród nich znalazły się takie znakomitości, jak Sir Anthony Hopkins, Henry Fonda, Daniel Day-Lewis, czy Bill Murray. Ten ostatni, wcielając się w filmie "Weekend z królem" w prezydenta Roosevelta, stworzył jedną z najlepszych kreacji w karierze.

 • Nowości Netflix 2020: Zapowiedzi serialowe  Aktualizacja #77

  Paytona Hobarta", "American Horror Story"). Produkcja opowiadająca o grupie początkujących aktorów i twórców, którzy próbują spróbować swojego szczęścia w Fabryce Snów po II wojnie światowej(...) ich prawdziwym a wirtualnym "ja". JanLuis Castellanos zagra główną rolę w finałowej odsłonie "13 powodów" . Młody aktor znany z "Marvel Runaways" wcieli się w Diego Torresa, charyzmatycznego...

 • Słynna amerykańska aktorka Jane Fonda uważa, że jej małżeństwo z multimilionerem Tedem Turnerem rozpadło się, gdyż nie było między nimi wystarczająco dużo miłości. Gwiazda podkreśla, że podobnie było w przypadku związku jej rodziców.

 • Peter O'Toole nie chce Oscara!

  Jak informowaliśmy , w tym roku Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła uhonorować honorowym Oscarem Petera O'Toole'a, znanego brytyjskiego aktora pochodzenia irlandzkiego. Jednak on sam nie jest pewien, czy chce dostąpić tego zaszczytu!

 • Oscarowi rekordziści

  79. ceremonia rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w hollywoodzkim Kodak Theatre 25 lutego 2007 r., a funkcję mistrza ceremonii obejmie w tym roku artystka komediowa, aktorka, prezenterka i pisarka, Ellen DeGeneres. Przed tegoroczną uroczystością warto przypomnieć sobie rekordzistów, którzy zapisali się w historii tej nagrody.