• Informacje na temat:

  henry fonda aktor

Artykuły na temat: henry fonda aktor
 • Nie żyje Peter Fonda

  W piątek, 16 sierpnia, zmarł amerykański aktor, scenarzysta i reżyser Peter Fonda, znany głównie z roli Wyatta w kultowym filmie "Swobodny jeździec" . Miał 79 lat.

 • Nagroda dla Petera Fondy

  Peter Fonda ( "Swobodny jeździec" ) zostanie uhonorowany nagrodą "Gary Cooper Spirit Of Montana Award". Wyróżnienie zostanie przyznane po raz pierwszy. Artysta odbierze je pod koniec września.

 • Jane Fonda: Mężczyznom nigdy nie podobała się jej niezależność

  W 1982 roku odkryła aerobik i stała się guru fitness. Dziś twierdzi jednak, że największą miłością jej życia jest aktorstwo. A sport? – Lubię, ale w umiarkowanych ilościach - wyznaje Jane Fonda.

 • Bridget Fonda: Nagłe zniknięcie

  Z jej rodziny wywodzą się najznamienitsi amerykańscy aktorzy i aktorki. Nic dziwnego, że i ona zaczęła występować w filmach i telewizji. Po kilkunastu latach udanej kariery nagle zrezygnowała. Ostatni raz wystąpiła przed kamerą w 2002 roku. 27 stycznia 2019 roku Bridget Fonda skończyła 55 lat.

 • Nie żyje aktor Powers Boothe

  Amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny Powers Boothe nie żyje. Artysta, znany z takich produkcji, jak "Sin City 2 - Damulka warta grzechu", "Stalingrad", "Avengers" czy serial "24 godziny", zmarł w niedzielę rano, 14 maja. Miał 68 lat.

 • Słynna amerykańska aktorka Jane Fonda uważa, że jej małżeństwo z multimilionerem Tedem Turnerem rozpadło się, gdyż nie było między nimi wystarczająco dużo miłości. Gwiazda podkreśla, że podobnie było w przypadku związku jej rodziców.

 • Jean-Paul Belmondo: Od boksera do aktora

  Trzymał w ramionach największe gwiazdy światowego kina - Jeanne Moreau, Catherine Deneuve i Sophię Loren. Jean-Paul Belmondo, jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, we wtorek, 9 kwietnia, obchodzi 80. urodziny. Najlepsze jego kreacje pochodzą z filmów: "Do utraty tchu", "Borsalino", "Zawodowiec" i "Stravinsky".

 • Bill Murray: Prezydenckie polio

  Począwszy od 1909 roku, aż 154 różnych aktorów odgrywało na dużym ekranie role historycznych prezydentów USA. Wśród nich znalazły się takie znakomitości, jak Sir Anthony Hopkins, Henry Fonda, Daniel Day-Lewis, czy Bill Murray. Ten ostatni, wcielając się w filmie "Weekend z królem" w prezydenta Roosevelta, stworzył jedną z najlepszych kreacji w karierze.

 • Oni powalczą o Oscary 2019. "Narodziny gwiazdy" faworytem

  Ogłoszono nominacje do corocznych nagród Gildii Aktorów Filmowych. Najwięcej, bo aż cztery, otrzymał film "Narodziny gwiazdy" Bradley'a Coopera. Zwycięzcy nagród Gildii w kategoriach filmowych w większości wypadków otrzymują później także Oscara.

 • Oscarowe ciekawostki

  Całe Hollywood spotka się w niedzielę, 26 lutego, w Los Angeles w Dolby Theatre na gali wręczenia nagród Akademii Filmowej, czyli Oscarów. Statuetki już po raz 89. trafią m.in. do najlepszych aktorów, scenarzystów i reżyserów.