• Informacje na temat:

  henryk machalica

Artykuły na temat: henryk machalica
 • Piekorz zastąpi Machalicę na dyrektorskim stanowisku w Częstochowie

  ...przychodzę tu po takich nazwiskach, jak Henryk Talar, Marek Perepeczko, czy Piotr Machalica - powiedziała. - Co do repertuaru, chciałabym by ten był zróżnicowany. Nie chcę uciekać ani od klasyki, ani od...

 • Piotr Machalica: 50 lat!

  Piotr Machalica, popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany m.in. jako odtwórca roli seksuologa Pasikonika w filmie "Sztuka kochania" Jacka Bromskego, kończy w niedzielę, 13 lutego, 50 lat.

 • Piotr Machalica: Ja po prostu jestem z innej epoki

  Skromny człowiek, świetny aktor i wykonawca piosenki artystycznej. Piotr Machalica gra w komedii "Wujaszek Wania" (Teatr 6.piętro), jeździ po Polsce z recitalem "Mój ulubiony Młynarski", wystąpił też w serialu "Miasto skarbów".

 • Piotr Machalica: Ludzie są dobrzy

  Postawny mężczyzna o charakterystycznym niskim głosie. Piotr Machalica (56 l.) należy do aktorskiej rodziny. Niezapomnianym mistrzem był jego ojciec Henryk Machalica, aktorem jest jego starszy brat(...) gwiazda rockowa, a nie aktor o uznanym dorobku... Piotr Machalica: - Zawsze chciałem być bigbitowcem, tak to wtedy się nazywało. Jednak nie wyszło, bo gdy w młodości chciałem zacząć naukę gry na...

 • 10. rocznica śmierci Henryka Machalicy

  Dokładnie 10 lat temu - 1 listopada 2003 roku - w jednym z warszawskich szpitali zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Henryk Machalica, czyli niezapomniany Dionizy Złotopolski ze "Złotopolskich". Miał 73 lata.

 • Ogólnopolska premiera filmu "Kameleon"

  Najnowszy fabularny film Janusza Kijowskiego "Kameleon" to kryminał, nawiązujący do kina moralnego niepokoju. Ogólnopolska premiera obrazu odbyła się w poniedziałek, 19 listopada, w Olsztynie. W roli Kameleona występuje Piotr Machalica. W filmie grają także: Artur Steranko, Ewa Błaszczyk, Jerzy Bończak, Magdalena Wójcik, Krzysztof Stroiński, Henryk Talar, Karol Strasburger i Marcin Troński.

 • Wielki jubileusz "Złotopolskich"

  Pierwszy odcinek popularnego serialu "Złotopolscy" można było obejrzeć na antenie TVP2 3 stycznia 1998 roku. Od tego czasu widzowie z zapartym tchem śledzą losy rodu Złotopolskich, zapoczątkowane przez Dionizego Złotopolskiego (Henryk Machalica) i jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę Gabriel (Alina Janowska). Z okazji tysięcznego odcinka (emisja 21 grudnia) zorganizowano uroczystą fetę.

 • Rusza Festiwalu Muzyki Filmowej

  Kompozytor Henryk Kuźniak, autor muzyki m.in. do takich filmów jak "Vabank" i "Seksmisja" , będzie bohaterem IX Festiwalu Muzyki Filmowej, który w piątek, 2 czerwca, rozpoczyna się w Łodzi. W programie trzydniowej imprezy znajdą się m.in. koncerty, wystawy oraz projekcje filmów z muzyką bohatera imprezy.

 • "Złotopolscy": Pokochała ich cała Polska

  Zarówno dla Anny Milewskiej jak i dla Henryka Machalicy udział w serialu "Złotopolscy" był rolą życia. Oboje spełniali się zawodowo na scenach teatralnych, w filmach i serialach zazwyczaj grali mniejsze role i epizody. Cała Polska poznała i pokochała tę parę w 1997 roku, kiedy pojawili się na małym ekranie jako Julia Kamieniecka i Dionizy Złotopolski.

 • Ruszają zdjęcia do filmu "W pustyni i w puszczy"

  Już w tym tygodniu rusza produkcja nowej wersji filmu "W pustyni i w puszczy". Po miesiącach poszukiwań wybrano nareszcie odtwórców głównych ról. Nel zagra ośmioletnia Karolina Sawka, córka znanego rysownika Henryka Sawki. W postać Stasia wcieli się piętnastoletni Adam Fidusiewicz.

Zdjęcia na temat: henryk machalica
Wideo na temat: henryk machalica
 • Niezapomniany Henryk Machalica

  1 listopada minie 15 lat od dnia śmierci Henryka Machalicy, aktora, który rolą Dionizego Złotopolskiego na trwałe zapisał się w historii polskich seriali. Po tym, jak niefortunnie spadł z konia, trafił do szpitala. Długo nie odzyskiwał przytomności, miał uszkodzone kręgi szyjne, rdzeń kręgowy, rozległe obrażenia głowy. Przez pół roku walczył o życie.

Dyskusje na temat: henryk machalica