• Informacje na temat:

  henryk mikołaj górecki

Artykuły na temat: henryk mikołaj górecki
 • Serialowy przewodnik

  ...świąt. Pan domu szykuje przebranie Świętego Mikołaja. Nie wie, że dzieciaki planują zasadzkę, by przekonać się, czy Mikołaj naprawdę istnieje. odc.9 Boski szykuje dla chłopców dzień pełen zimowych(...) w więzieniu. "Prawo Agaty" odc.7 Agata zastanawia się nad powodem zniknięcia Góreckiej. Jest ono bardzo korzystne dla męża kobiety, uwikłanego w podejrzane interesy. Zbliża się proces Doroty...

 • Rozdano Złote Fryderyki

  Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki oraz Zbigniew Namysłowski otrzymali podczas poniedziałkowej (20 kwietnia) gali Złote Fryderyki, przyznawane za całokształt twórczości.

 • Beth Gibbons wystąpi z Krzysztofem Pendereckim w Warszawie

  Beth Gibbons, wokalistka brytyjskiej grupy triphopowej Portishead, i Krzysztof Penderecki wykonają razem III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert odbędzie się 29 listopada 2014 r.

 • Penderecki nagrywa z gitarzystą Radiohead

  Narodowy Instytut Audiowizualny przygotowuje dla amerykańskiej wytwórni Nonesuch Records płytę z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego i Jonny'ego Greenwooda (Radiohead), które zabrzmiały podczas zakończonego w niedzielę (11 września) Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Nagranie jest realizowane w Alvernia Studios pod Krakowem.

 • Fryderyki: Dąbrowska, Peszek...

  Ania Dąbrowska, Czesław Śpiewa, Maria Peszek i grupa Coma otrzymali najwięcej nominacji do tegorocznych nagród Fryderyki 2009 - ogłosili w czwartek w Warszawie organizatorzy plebiscytu.

 • Raport o stanie śląskiej kinematografii

  Rozpoczęły się prace nad raportem o stanie kultury filmowej w woj. śląskim. Jego wyniki mają zostać zaprezentowane podczas zaplanowanego pod koniec września Kongresie Kultury Województwa Śląskiego.

 • Ania, Maria czy Czesław?

  Gala wręczenia Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2009 w kategoriach muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej odbędzie się w poniedziałek (20 kwietnia). Największe szanse na statuetkę mają: Ania Dąbrowska, Maria Peszek i Czesław Śpiewa.

 • Marcin Masecki z Paszportem "Polityki"

  Paszport "Polityki" w kategorii muzyka popularna otrzymał pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki.

 • Twórcy o Kilarze: Wzruszał do łez

  Wojciech Kilar - wybitny kompozytor i pianista, twórca muzyki do ponad 130 filmów - zmarł w niedzielę, 29 grudnia, po długiej walce z chorobą. Miał 81 lat. Kompozytora wspominają Andrzej Wajda, z którym Kilar współpracował przy filmach "Ziemia obiecana" i "Pan Tadeusz" oraz Jerzy Hoffman i Kazimierz Kutz.

 • Psychodelia zawładnęła Warszawą

  "Chyba wszyscy wiedzą, jaką piosenkę teraz zagramy. Dlatego nie będę jej przedstawiał" - powiedział Neil Tennant, wokalista brytyjskiego duetu Pet Shop Boys, tuż przed tym, jak drugiego dnia Summer Of Music Festival (niedziela, 10 września, Warszawa) zespół zagrał na bis swój najpopularniejszy w Polsce przebój "Go West". Przed klasykami synth popu popisowe koncerty dali m.in. neosoulowy Amp Fidler i kultowy na Wyspach Ian Brown, były wokalista The Stone Roses. Jednak najbardziej udany występ...

Wideo na temat: henryk mikołaj górecki
 • Święty Mikołaj

  W odciętej od świata wiosce w Laponii młody Mikołaj traci w wypadku całą rodzinę. Mieszkańcy wioski postanawiają wspólnie zaopiekować się osieroconym chłopcem. Każda rodzina będzie sprawowała pieczę nad nim przez okres jednego roku. W każde kolejne Boże Narodzenie Mikołaj będzie przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanawia obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiają się na progach większości...

 • Gdzie jest Mikołaj?

  Wyobraźcie to sobie: gigantyczny łoś spada z nieba i zostawiając potężną dziurę w dachu, ląduje prosto w Waszym garażu! Zwierzak nie tylko doskonale opanował umiejętność latania, ale też... mówienia! Cóż, wygląda na to, że Pan Łoś odbywał właśnie kurs podniebnego prawa jazdy ze Świętym Mikołajem. Niestety, sanie, do których był zaprzęgnięty, wymknęły im się spod kontroli... Max (Dennis Reinsma) cieszy się z wizyty niezapowiedzianego gościa, mimo że przestał wierzyć w istnienie Mikołaja już...

 • Uwolnić Mikołaja!

  Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve'a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.

Dyskusje na temat: henryk mikołaj górecki