• Informacje na temat:

  hity filmowe 2009 roku

Artykuły na temat: hity filmowe 2009 roku
 • Najsłynniejsze wpadki filmowe

  ...się najlepszym Największe hollywoodzkie hity nie ustrzegły się przed mniej lub bardziej rażącymi gafami. Do najbardziej znanych należą te z "Kleopatry" (1963). W wielu scenach filmu starożytni(...) w pomieszczeniu radiotelegrafistów wisi mapa z państwami o dzisiejszych granicach. Wśród błędów nie zabrakło także odbicia kamery i członków ekipy filmowej. Widać je wyraźnie w szklanych drzwiach, przez które...

 • 10. Festiwal Krytyki Filmowej Kamera Akcja: Dyskusje o kinie

  W dniach od 17 do 20 października 2019 roku w Łodzi odbył się 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Wydarzenie zostało zapoczątkowane w 2009 roku przez studentów filmoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego. Z racji okrągłej edycji organizatorzy oraz uczestnicy często zwracali uwagę na drogę, jaką w ciągu dekady przeszło jedyna w Polsce impreza w pełni poświęcona krytyce filmowej.

 • 10. Festiwal Krytyki Filmowej Kamera Akcja: Jedyna taka impreza w Polsce

  W dniach 17-20 października w Łodzi odbył się 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Wydarzenie zostało zapoczątkowane w 2009 roku przez studentów filmoznawstwa UŁ. Z racji okrągłej edycji organizatorzy oraz uczestnicy często zwracali uwagę na drogę, jaką w ciągu dekady przeszła jedyna w Polsce impreza w pełni poświęcona krytyce filmowej.

 • Miliarderzy i bankruci. Za kulisami Hollywood

  ...zarabiają producenci, reżyserzy czy aktorzy, potrafią przyprawić o dreszcz nawet największych rozrzutników. Oto filmowe majątki, przy których miliony Patryka Vegi wydają się jedynie kieszonkowymi.

 • "Zjazd absolwentów" : Moralny eksperyment

  W tym tygodniu polską premierę mają dwa artystyczne hity szwedzkiego kina dwóch ostatnich lat. "Zjazd absolwentów" Anny Odell to film niewygodny, chwilami wręcz kontrowersyjny.

 • Nietypowy quiz z wiedzy o letnich hitach

  Być może jesteście przekonani, że rok ma cztery pory, z których każda trwa trzy miesiące. Gdybyście jednak pracowali w Hollywood, nie tkwilibyście w tym błędzie. Od 1975 roku w świecie przemysłu filmowego istnieją bowiem... trzy czteromiesięczne pory roku.

 • Garry Marshall zaprasza na imprezę

  ...- Szybki quiz? - upewnia się Garry Marshall. - OK, spróbujmy. A zatem - który z pańskich filmów był tym najbardziej niedocenionym? - Najbardziej niedocenionym... - weteran reżyserii namyśla się chwilę, po czym odpowiada: - "Gorsza siostra" z 1999 roku. Wydaje mi się, że dla wielu ludzi był to trudny temat, ale mimo to chciałem opowiedzieć tę historię.

 • Kiedy muzyka będzie za darmo?

  Z roku na rok spada na świecie liczba sprzedawanych albumów z muzyką. Co radykalniejsi wizjonerzy (m.in. Thom Yorke z Radiohead) wieszczą nie tylko koniec płyt kompaktowych, ale także wytwórni płytowych. Czy tak się stanie? Czy rynkowi fonograficznemu grozi katastrofa?

 • Michael Jackson miał zagrać Iron Mana?

  Jak twierdzi rozmówca "Daily Mirror", zmarły w 2009 roku piosenkarz planował w latach 90. zeszłego stulecia otworzyć własne studio filmowe i zrealizować obraz o przygodach Iron Mana i innych(...) artysty Dieter Weisner. "Michael Jackson miał świadomość, że super bohaterowie z komiksów Marvela to będą kinowe hity, które tylko czekają na realizację. Zresztą on planował mocniej zaangażować się w kino...

 • TVP na wakacje

  ...dopiero po 1989 r. TVP2 Wakacyjne propozycje TVP2 na Lato 2009 to przede wszystkim humor i rozrywka. Podczas wakacji stacja pokaże wiele imprez, m..in. Sopot Hit Festiwal (7-9 sierpnia), Hity na(...) szczęścia". Nowością będzie codzienny teleturniej Lotko.TV. Od 22 czerwca 2009 roku "Panorama" powraca do wieczornej, stałej pory emisji o godz. 22.45. Zmiana godziny z 18.30 na późniejszą oznacza...