• Informacje na temat:

  holland oskary

Artykuły na temat: holland oskary
 • Agnieszka Holland laureatką Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina

  Reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland została laureatką tegorocznej 19. Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą - poinformowała rzecznik Collegium Polonicum w Słubicach Ewa Bielewicz-Polakowska.

 • Holland pokazała w USA "Gorejący krzew"

  Kraje Europy Wschodniej wciąż nie wykonały pracy przeanalizowania komunizmu; powstaje za mało filmów o tym okresie, w efekcie wiedza na świecie o tym regionie jest znikoma - mówiła Agnieszka Holland w Waszyngtonie, gdzie pokazała swoją nową produkcję "Gorejący krzew".

 • Netia Off Camera: Agnieszka Holland przewodniczącą jury w konkursie Wytyczanie Drogi

  Agnieszka Holland ukończyła praską uczelnię filmową FAMU w 1971 roku, Karierę filmową rozpoczęła współpracą z Krzysztofem Zanussim - przewodniczącym festiwalowego jury w 2016 roku - oraz ze swoim(...), gdzie otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia im. Alfreda Bauera dla filmu, który otwiera nowe perspektywy. Od 2014  Agnieszka Holland jest przewodniczącą Europejskiej Akademii Filmowej...

 • Holland wyreżyseruje pierwszy odcinek serialu o Eberhardzie Mocku

  Pisarz Marek Krajewski potwierdził, że pierwszy odcinek serialu o Eberhardzie Mocku - "Śmierć w Breslau" - wyreżyseruje Agnieszka Holland.

 • INTERIA.PL na planie filmu Holland

  Agnieszka Holland pracuje obecnie w Łodzi nad swym nowym filmem "Ukryci". Na planie produkcji, której akcja rozgrywa się w czasach Holocaustu, był specjalny wysłannik INTERIA.PL.

 • Aj dąt spik inglisz, czyli Holland i inni

  We wtorek, 24 stycznia, ogłoszono, że "W ciemności" to jeden z pięciu obrazów, które powalczą o Oscara 2012 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Oprócz dzieła Holland w gronie nominowanych(...) przemawia jednak bliska Akademii tematyka "W ciemności" oraz uznanie, jakim cieszy wśród jej członków Agnieszka Holland. Polska reżyserka była już nominowana do Oscara - w 1992 roku za najlepszy...

 • VI Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na granicy" rozpoczął się we wtorek, 20 kwietnia, w kinach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Gwiazdą imprezy jest Agnieszka Holland . Publiczność zobaczy siedem jej filmów. Prezentacjom towarzyszy konferencja pod tytułem "Kino Agnieszki Holland a tożsamość kultury europejskiej".

 • "W ciemności" w Kanadzie

  Na ekrany kin w Kanadzie wchodzi właśnie najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności". Obraz powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-kanadyjskiej, co częściowo tłumaczy zainteresowanie nim tamtejszej publiczności.

 • "W ciemności": Prawie milion widzów

  ...- "W ciemności" Agnieszki Holland jest najchętniej oglądanym filmem 2012 r. Do tej pory obejrzało go w Polsce prawie milion widzów - informuje dystrybutor Kino Świat. Historia Polaka ratującego Żydów podczas II wojny światowej zbiera też pozytywne recenzje w USA.

 • Polskie gwiazdy w mediach społecznościowych w lutym

  Ostre zarzuty dla Agnieszki Holland, oscarowa wpadka oczami Macieja Stuhra, Cezary Pazura próbujący sił w disco-polo, roznegliżowana Barbara Kurdej-Szatan, Magdalena Cielecka składająca samej sobie życzenia urodzinowe i producent "Pitbulla" rezygnujący z pracy przez... Dodę. To tylko mały wycinek tego, czym żył polski internet w ostatnim miesiącu. Każdego tygodnia nowe skandale rozgrzewały media...