• Informacje na temat:

  humphrey bogart

Artykuły na temat: humphrey bogart
 • Spóźnili się na pogrzeb Michaela Jacksona

  ...miejsce na murawie przed Wielkim Mauzoleum Forest Lawn, gdzie spoczywają takie sławy filmu i estrady jak Humphrey Bogart, Jean Harlow, Nat King Cole, Clark Gable, czy Walt Disney. Mauzoleum jest zamknięte...

 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Tom Cruise: Nowy Humphrey Bogart?

  Hollywoodzki gwiazdor Tom Cruise ( "Vanilla Sky" , "Mission: Impossible" , "Magnolia" ) został niedawno nazwany nowym Humphrey'em Bogartem. Tym mianem obdarzył go Steven Spielberg, który z aktorem pracował na planie swego ostatniego filmu, thrillera s-f "Raport mniejszości" .

 • Humphrey Bogart w roli głównej

  Dwa atrakcyjne cykle filmowe - pokazy filmów z udziałem Humphreya Bogarta i Poli Negri - zaplanowało na grudzień warszawskie kino Iluzjon, należące do Filmoteki Narodowej.

 • Sarkozy jak Bogart?

  Woody Allen uważa, że prezydent Francji, Nicolas Sarkozy mógłby grać takie same role jak kiedyś Humphrey Bogart. Reżyser twierdzi, że typ cynicznego i nieustępliwego anty-bohatera pasuje do Sarkozyego.

 • Reklama z Bogartem

  Humphrey Bogart ( "Casablanca" , "Sokół maltański" , "Skarb Sierra Madre" ) należy do największych legend światowego kina. Choć aktor nie żyje od prawie 50 lat, producenci jedne z marki zegarków postanowili wykorzystać jego twarz w reklamie swoich produktów.

 • Wielka rola Humphreya Bogarta

  Pił, palił, rozrabiał... Humphrey Bogart nie uczył się aktorstwa, ale stał się ikoną kina. O spojrzeniu, którym obdarzał Ingrid Bergman w "Casablance", marzy wiele kobiet. W ten weekend będziemy mogli sobie przypomnieć jego wielki kinowy przebój z 1941 roku, film "Sokół maltański".

 • Papierosy Humphrey'a Bogarta na aukcji

  Papierosy, które w głośnym filmie Michaela Curtiza "Casablanka" palił Humphrey Bogart, zostaną wystawione na aukcji organizowanej przez kanał Auction World, należący do angielskiej stacji telewizyjnej Sky Digital. Wstępnie wpływy ze sprzedaży 15 niewypalonych paczek papierosów szacowane są na ponad 1 tysiąc funtów za każdą z nich.

 • Wieczór z Humphrey'em Bogartem

  Niedzielę, 14 stycznia, stacja TCM przeznaczyła na wieczór filmowy z Humphrey'em Bogartem. Jest zatem okazja do obejrzenia takich perełek, jak "Skarb Sierra Madre" , "Casablanca" oraz "Droga do Marsylii".

Dyskusje na temat: humphrey bogart