• Informacje na temat:

  humphrey bogart aktor

Artykuły na temat: humphrey bogart aktor
 • Humphrey Bogart i Lauren Bacall: Lepszego romansu nikt nigdy nie napisał

  ...partnerującego jej Bogarta, choć wcale nie pociągał jej jako mężczyzna. Na szczęście jego dobroduszne żarty dodały jej animuszu i wkrótce stanowili zgrany aktorski zespół. Po trzech tygodniach pojawiło się coś(...) głowie Humphreya lądowały rośliny doniczkowe i talerze. Znosił to do czasu, gdy Mayo podpaliła ich dom, podcięła sobie żyły, ugodziła go nożem. Ale prasie, która przezwała ich "Wojującymi Bogartami", nie...

 • Reklama z Bogartem

  Humphrey Bogart ( "Casablanca" , "Sokół maltański" , "Skarb Sierra Madre" ) należy do największych legend światowego kina. Choć aktor nie żyje od prawie 50 lat, producenci jedne z marki zegarków postanowili wykorzystać jego twarz w reklamie swoich produktów.

 • Wieczór z Humphrey'em Bogartem

  Niedzielę, 14 stycznia, stacja TCM przeznaczyła na wieczór filmowy z Humphrey'em Bogartem. Jest zatem okazja do obejrzenia takich perełek, jak "Skarb Sierra Madre" , "Casablanca" oraz "Droga do Marsylii".

 • Tom Cruise: Nowy Humphrey Bogart?

  Hollywoodzki gwiazdor Tom Cruise ( "Vanilla Sky" , "Mission: Impossible" , "Magnolia" ) został niedawno nazwany nowym Humphrey'em Bogartem. Tym mianem obdarzył go Steven Spielberg, który z aktorem pracował na planie swego ostatniego filmu, thrillera s-f "Raport mniejszości" .

 • Wielka rola Humphreya Bogarta

  Pił, palił, rozrabiał... Humphrey Bogart nie uczył się aktorstwa, ale stał się ikoną kina. O spojrzeniu, którym obdarzał Ingrid Bergman w "Casablance", marzy wiele kobiet. W ten weekend będziemy mogli sobie przypomnieć jego wielki kinowy przebój z 1941 roku, film "Sokół maltański".

 • Lista filmów z palącymi aktorami w uzasadnieniu wyroku sądu

  ...zostali najsłynniejsi gwiazdorzy Hollywood z papierosem w ustach. Dalej w dokumencie sądowym następuje lista, na której są: Clark Gable, James Dean, Rita Hayworth, Paul Newman, Clint Eastwood, Humphrey Bogart, a także wielu włoskich aktorów na czele z Marcello Mastroiannim. Sąd apelacyjny w analizie zjawiska palenia na ekranie filmowym zauważył, że idol kilku pokoleń, jakim był James Bond...

 • Papierosy i "Casablanca"

  Aktor Rupert Everett zapowiedział niedawno, że pragnie zrealizować nową, współczesną wersję słynnego filmu Michaela Curtisa z 1942 roku - "Casablanca", w którym główne role zagrali wówczas Humphrey Bogart i Ingrid Bergman. Tymi planami zainteresował się amerykański związek miłośników tytoniu "Forest", który wyraził nadzieję, że Everett nie zrezygnuje ze scen, w których Rick, główny bohater, pali...

 • Horror o zombie i "Casablanka"

  Rupert Everett, znany brytyjski aktor, korzystając ze swych niedawnych hollywoodzkich sukcesów chciałby zrealizować remake swych ulubionych filmów - słynnej "Casablanki" z Ingrid Bergman i Humphrey'em Bogartem oraz mało znanego włoskiego horroru o zombie "Dellamorte Dellamore".

 • Największe ikony XX wieku

  Marlon Brando ( "Ojciec chrzestny" , "Czas Apokalipsy" ), Charlie Chaplin ( "Dyktator" , "Dzisiejsze czasy" ) i Humphrey Bogart ( "Casablanca" , "Sokół Maltański" ) znaleźli się na liście ikon XX wieku, opracowanej w oparciu o głosy czytelników amerykańskiego branżowego magazynu "Variety". Pozycję pierwszą w zestawieniu zajęła grupa The Beatles, którą uznano za "ikonę stulecia".

 • Michael Caine: Prawdziwy Brytyjczyk

  W środę, 14 marca, 85 lat kończy Michael Caine, jeden z najwybitniejszych brytyjskich aktorów w historii. Wystąpił w ponad stu filmach, a w większości z nich stworzył niezapomniane kreacje, które przyniosły mu całą masę nagród, w tym Oscary i Złote Globy.