• Informacje na temat:

  huragan katrina

Artykuły na temat: huragan katrina
 • Moore o huraganie Katrina?

  Kontrowersyjny dokumentalista Michael Moore ( "Zabawy z bronią" , "Fahrenheit 9/11" ) planuje realizację filmu, dokumentującego działania prezydenta Busha podczas akcji ratunkowej, związanej z huraganem Katrina.

 • Spike Lee o huraganie Katrina

  Reżyser Spike Lee ( "Mordercze lato" , "Malaria", "Malcolm X") przymierza się do nakręcenia filmu dokumentalnego o huraganie Katrina, który w sierpniu tego roku uderzył w Nowy Orlean.

 • "Treme": Nowy Orlean po Katrinie

  W sierpniu 2005 roku potężny huragan Katrina zniszczył Nowy Orlean. Nominowany do dwóch nagród Emmy serial "Treme" jest opowieścią o mieszkańcach jednej z artystycznych dzielnic miasta, którzy po tragedii próbują na nowo ułożyć sobie życie.

 • Spike Lee o huraganie Katrina

  Reżyser Spike Lee ("Mo'Better Blues", "Malcolm X") zostanie uhonorowany na tegorocznym festiwalu Silverdocs za swój dokument "When the Levees Broke" o skutkach huraganu Katrina.

 • Pierwszy pokaz dokumentu o huraganie Katrina

  Znany amerykański aktor, producent i reżyser filmowy Spike Lee ( "Plan doskonały" ) zaprezentował w środę, 16 sierpnia w Nowym Orleanie, przed zbliżającą się rocznicą niszczycielskiego ataku huraganu Katrina na to miasto, czterogodzinny film dokumentalny poświęcony tej tragedii.

 • Gwiazdy dla ofiar huraganu Katrina

  Wiele gwiazd, m.in. Sean Penn, Morgan Freeman, Matt Damon, Angelina Jolie i Robert De Niro zaangażowało się w niesienie pomocy ofiarom huraganu Katrina, który w ubiegłym tygodniu zniszczył dużą część amerykańskich stanów Luizjana, Mississippi i Alabama. "Schronienie przed burzą: Koncert dla Wybrzeża" - tak zatytułowana będzie impreza, jaka odbędzie się w najbliższy piątek, 9 września, w USA.

 • Spike Lee: Kolejny film o huraganie Katrina

  Spike Lee ( "Plan doskonały" ), którego dokumentalny film poświęcony skutkom huraganu Katrina "When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts" wygrał na festiwalu filmowym w Wenecji nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego zapowiedział, że temu tematowi ma zamiar poświęcić kolejne swoje dzieło.

 • Latynoskie nagrody MTV: Strach przed huraganem

  Huragan "Wilma", zbliżający się do wybrzeży Ameryki Środkowej, spowodował, że szefowie telewizji MTV zdecydowali się przyspieszyć galę rozdania nagród MTV Video Music Awards Latin America. Uroczystość odbędzie się w Meksyku w środę, 19 października, dzień wcześniej niż to było pierwotnie planowane.

 • Usher dla ofiar huraganów

  W przyszłą niedzielę, 9 października, w Atlancie w stanie Georgia odbędzie się koncert pod nazwą "Project Restart". To pomysł gwiazdora r'n'b Ushera, który w ten sposób chce pomóc poszkodowanym przez ostatnie huragany "Katrina" i "Rita".

 • Samuel L Jackson: Film dla ofiar huraganu

  Samuel L Jackson ( "Shaft" , "Pulp Fiction" , "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" ) chce zorganizować projekcję swojej najnowszej komedii "The Man" w schroniskach, gdzie przebywają uchodźcy z terenów dotkniętych huraganem Katrina. Żywioł zniszczył znaczną część Nowego Orleanu, a także spore części amerykańskich stanów Luizjana, Mississippi i Alabama.

Wideo na temat: huragan katrina
 • "Treme": Scena pogrzebu

  "Treme" - scena pogrzebu "Treme" to serial stacji HBO stworzony przez Davida Simona, Erica Overmyera. Akcja serii rozpoczyna się parę miesięcy po huraganie Katrina. Po katastrofie mieszkańcy Nowego Orleanu próbują odbudować swoje domy oraz miasto. "Treme" był emitowany od 2010 do 2013 roku. Pilot serialu wyreżyserowała Agnieszka Holland.

 • Brad Pitt w Nowym Orleanie

  Brad Pitt w Nowym Orleanie oglądał zmiany, jakie zaszły w ciągu pięciu lat po katastrofalnym w skutkach przejściu huraganu Katrina. Aktor angażował się w pomoc mieszkańcom miasta, którzy stracili dachy nad głową.

 • Trailer serialu "Treme"

  "Treme", przy którym pracowała Holland, to jedna z najnowszych produkcji amerykańskiego HBO. Przedstawia losy mieszkańców Nowego Orleanu, którzy ucierpieli w wyniku uderzenia słynnego huraganu Katrina w 2005 roku.