• Informacje na temat:

  ida film premiera

Artykuły na temat: ida film premiera
 • Film Agaty Trzebuchowskiej na festiwalu Rhode Island

  Krótkometrażowa fabuła ze Studia Munka SFP "Pustostan" zakwalifikowała się do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Rhode Island. Reżyserką filmu jest Agata Trzebuchowska, pamiętna Ida z filmu Pawła Pawlikowskiego.

 • "Ida": Sekret

  ...jednak postać Trzebuchowskiej wyznacza tematykę tego ascetycznego i pięknego filmu. "Ida" jest bowiem przede wszystkim opowieścią o wątpliwościach własnej wiary (w Boga, w siebie samego, w miłość(...)?". Z tym pytaniem towarzyszyć będziemy Idzie do samego końca filmu. 8/10 --------------------------------------------------------------------------------------- "Ida" , reż. Paweł Pawlikowski...

 • Joanna Szczepkowska w spektaklu "Ida Kamińska"

  ...- Jest uosobieniem teatru; była osobą, która naprawdę żyła dla teatru - powiedziała podczas próby medialnej Joanna Szczepkowska, kreująca tytułową rolę w spektaklu "Ida Kamińska". Premiera przedstawienia w reż. Gołdy Tencer - 15 marca w Teatrze Żydowskim.

 • "Ida": Pięć lat od premiery

  W czwartek, 25 października, mija pięć lat od premiery "Idy" Pawła Pawlikowskiego, pierwszej - i jak dotąd jedynej - polskiej produkcji wyróżnionej Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 • "Ida" polskim kandydatem do Oscara

  ..."Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego została polskim kandydatem do Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny" - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 • Oscary 2015: "Ida" z Oscarem!

  ..."Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Akademii w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"! Największym triumfatorem oscarowej gali okazał się "Birdman", który zdobył cztery statuetki.

 • "Ida" i "W ukryciu": Najlepsze polskie filmy sezonu?

  ...15 produkcji, w tym polskie - "Ida" Pawła Pawlikowskiego i thriller erotyczny Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu" - wystartuje w Konkursie Międzynarodowym na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF), który potrwa od 11 do 20 października - ogłosili organizatorzy.

 • "Ida" to nie film rozliczeniowy

  ..."To film, który można odrzucić. On dzieli - jak każdy inny. Ale oskarżenia o antysemityzm i nie tylko - słyszałam, że ten film jest antykatolicki - są dla mnie absurdalne" - mówi o "Idzie" Pawła Pawlikowskiego odtwórczyni tytułowej roli, Agata Trzebuchowska.

 • Weekend w kinie: Idą święta

  Sześć filmów wchodzi na ekrany polskich kin w piątek, 24 listopada. Najgłośniejsze z premier to z całą pewnością tegoroczny laureat gdyńskich Złotych Lwów "Cicha noc", "Coco" - nowa animacja studia Disney/Pixar oraz ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie".

 • „Idę swoją drogą”

  ...„Glina”, „Pensjonat pod różą”, czy „Egzamin z życia”. Aktorka zaczyna również poważną karierę w filmie. Jej kreacja w „Masz na imię Justine” Franco De Peny została już doceniona na międzynarodowym festiwalu filmowym w Belgi, a sam film jest kandydatem Luksemburga do Oscara. Anna Cieślak, która ceni sobie możliwość pracy zarówno w teatrze (na co dzień możemy ją spotkać w Teatrze Słowackiego), jak...