• Informacje na temat:

  imię męskie

Artykuły na temat: imię męskie
 • Hit z "Familiady"! Miał podać męskie imię na literę "O"

  Wpadki z "Familiady" nie przestają zaskakiwać. Tym razem uczestnicy musieli podać męskie imiona zaczynające się na literę "O". Jak się to skończyło?

 • Jan Frycz i Mirosław Baka w obsadzie "Psy 3. W imię zasad"

  Filmowe ścieżki tych wybitnych aktorów ponownie się przecięły. Po prostu dobre kino nie może się bez nich obejść. Jan Frycz i Mirosław Baka dołączyli do obsady filmu "Psy 3. W imię zasad".

 • Britney: Imię dla dziecka?

  Na informację o ciąży Britney Spears błyskawicznie zareagowali brytyjscy bukmacherzy. Przyjmowane są już zakłady na to, jakie imię będzie nosić pierwsze dziecko popularnej wokalistki. Jeśli chodzi o męskie imiona, to największe szanse mają William i Harry, takie same jakie noszą synowie brytyjskiego księcia Karola.

 • Jak dać na imię dziecku w Hollywood?

  ..., przejdzie do powszechnego użytku, będziemy musieli jednak poczekać parę lat. Paul JJ Payack, szef organizacji Global Language Monitor, twierdzi, że imię pary znanej pod medialnym przezwiskiem "Brangelina" jest niezwykłe z kilku względów. Po pierwsze to miejsce jednej z najkrwawszych bitew wojny secesyjnej, poza tym jest to imię męskie, a po trzecie - znaczy ono tyle co Mesjasz. "To naprawdę dość...

 • "Psy 3. W imię zasad": Artur Żmijewski ponownie jako Wolf

  ..."My, psy, musimy się trzymać razem". Ale czy na pewno? W filmie "Psy 3. W imię zasad" Artur Żmijewski powraca do roli Wolfa!

 • "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" z nagrodą Lux Parlamentu Europejskiego

  Macedoński komediodramat "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" otrzymał prestiżową nagrodę Lux, przyznawaną przez Parlament Europejski.

 • "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia": Kobieta w patriarchalnym świecie

  ..."Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" - film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej - trafi do polskich kin 25 października. Obraz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z 2014 r., które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i Kościele.

 • "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia": Głośny film w polskich kinach

  ...25 października na ekrany polskich kin trafi nowy film macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia". Obraz otrzymał Nagrodę Jury Ekumenicznego na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie.

 • Ekscentryczne imiona dzieci gwiazd

  ...popularnych imion. Jeszcze przed rokiem zajmowało natomiast... 34 pozycję. Córeczka aktorskiej pary Tori Spelling i Deana McDermotta ma dopiero 10 miesięcy, ale jej imię Hattie stało się wskaźnikiem trendu(...) Orlando Bloom dali swojemu synowi imię Flynn, zyskał on 181 procentowo większą popularność. Również Levi nie jest już tylko marką jeansów, ale również jednym z najbardziej popularnych imion w USA. To...

 • M. Jackson bardziej męski?

  Według Michaela C. Luckmana, amerykańskiego publicysty i autora książek, przebywający obecnie w Bahrajnie Michael Jackson nie tylko wypoczywa, ale opracowuje spektakularny powrót na scenę. Były Król Popu chce bowiem całkowicie odmienić swój wizerunek.

Wideo na temat: imię męskie
 • "Powiedz TAK!": Zwiastun 9. odcinka

  Odżywa długo tłumione uczucie i Basia dzwoni w środku nocy do Michała. Zofia (Maria Pakulnis) i Oskar (Cezary Pazura) martwią się o Basię, której życie, szczęście i miłość wypadły z rąk. Wiktor też martwi się o Basię. Odbywa poważną, męską rozmowę z Michałem. Basia idzie z Justyną do ginekologa. Justyna jest rozczarowana zachowaniem Bartka i zrywa z nim. Wpada do Basi, ale zastaje tylko Wiktora. Zachwyca ją muzyka, którą on gra. Basia zastaje w swoim łóżku śpiącą Justynę. Bartek nie daje za...

 • Krzysztof Rutkowski wyrzeknie się syna geja? "Tata też bawi się lalką"

  Krzysztof Rutkowski 3 grudnia po raz drugi został ojcem. Chłopiec będzie nosił imię po znanym tacie. Detektyw pragnie, by jego najmłodszy potomek w przyszłości przejął biznes detektywistyczny. Chłopiec ma być męski i twardo stąpający po ziemi. Rutkowski pytany jednak, co jeśli mały Krzysztof junior będzie wolał lalki od pistoletów, wpada w popłoch i, przytulając swoją partnerkę Maję Plich, mówi

Dyskusje na temat: imię męskie
 • Re: Nietypowe imiona gwiazd

  To imię męskie od Azalii:)

 • Re: Najdziwniejsze imiona polskich gwiazd

  Joachim – imię męskie pochodzenia biblijnego. Pierwotne znaczenie: "Jahwe pocieszy, pokrzepi, wywyższy". Poświadczone w Polsce od XIV wieku w formach Jachym, Jochym, Joachym, Achym. Forma żeńska: Joachima.

 • Re: Oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd

  A mi się podoba imię Roch ! Jest takie męskie! No a najważniejsze, że mój przyjaciel to właśnie Roch Boruch i jak pytają mnie czy jest u mnie Roch, to zawsze odpowiadam: " nie ma Rocha Borucha"

 • Re: Oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd

  Po wielu latach życia z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że Wacław jest to w Polsce najbardziej pijackie imię męskie. Na drugim miejscu Zbigniew, dalej Stanisław. Różnica taka, że jak ktoś się przedstawia, że Zbigniew, możesz od razu sięgnąć po kieliszek i mu nalać, a gdy ktoś powie, że Wacław, chowaj butelkę jak najdalej, bo jak zobaczy to się szykuje kilkudniówka.

 • Re: "M jak miłość": Iza wybierze... Jakuba?!

  Jakub to moje ulubione męskie imię,jest piękne.

 • Re: Co za obciach! Wpadki gwiazd na czerwonym dywanie

  Czy "Asik" to imię męskie czy żeńskie? Wiem, że jest imię Joanna i zdrobniałe Asia, ale o "Asiku" to pierwszy raz słyszę. Chyba, że imię "Asik" jest połączeniem właściwości żeńskich i męskich.

 • Re: "Na dobre i na złe": Emilia Komarnicka-Klynstra o powrocie do serialu

  Za Wikipedią: Kosma - imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa kosmos oznaczającego "porządek", "ład", "ozdobić". Nie wiem gdzie widzisz problem.

 • Re: Maciej Kozłowski: 40 lat od debiutu telewizyjnego

  Byliśmy z Maćkiem razem na roku. On, Marysia Probosz też nie żyje. Reszta jeszcze jakoś zipie. Był taki jeden gość, Sławek miał na imię - ewidentny esbek, nawet się z tym nie krył. Nie jest aktorem(...). I Maciek, w tych wojskowych "atramementach" jak stanął - całe męskie ozdoby wyszły mu na wierzch. Jedna z pań egzaminatorek zapiszczała radośnie na ten to widok "biorę pana, biorę pana". Stare dzieje

 • Re: Sesja w basenie? Czemu nie! Oni nie wstydzą się swoich ciał

  pasują nawet do menu na moim party: tu krewetki, wino rocznik 1755, bażanty w bakłażanie, kandelabry złote, a tu siedzi `takie coś'. Postanowiłem odbyć z tymi kolegami męskie rozmowy. Albo się chcą(...) mówię: Nie wiem Wincenty, jak ci to powiedzieć, ale dwie najważniejsze dla ciebie kobiety, zrobiły ci w życiu ogromną krzywdę. Matka, że dała ci takie imię na chrzcie i żona, ze cię `uszczęśliwiła' taką

 • Re: Pół roku czekała na... imię!

  a co sądzicie o tym: moim znajomym urodził sie synek i dali mu na imię Noe! Wszyscy pukają sie w głowę- jak mozna chłopcu nadać takie imię....Oni sa b. pobozni [kościelni działacze].I twierdzą ,ze chcieli nadac dziecku imię biblijne.Wszyscy sie dziwią,tyle w biblii ładnych imion,które mają rodzaj męski i brzmią jak imie męskie---Tobiasz czy nawet Jeremiasz....Noe jakieś bezosobowe.Co sadzicie