• Informacje na temat:

  ironia losu

Artykuły na temat: ironia losu
 • Roman Wilhelmi: Mężczyźni z kompleksami

  ..."Role teatralne pamiętam lata całe, filmowych wcale, z telewizyjnych - scenki" - mówił w 1984 roku jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Roman Wilhelmi. W czwartek, 3 listopada, mija 20 lat od śmierci odtwórcy roli Nikodema Dyzmy. Ironia losu, że największą popularność przyniosły mu właśnie serialowe kreacje?

 • Szkoła honoruje Randy'ego Bachmana

  Szkoła West Kildonan Collegiate w Winnipeg, w Kanadzie, nazwała jeden z budynków, w którym będą się odbywać zajęcia z różnych dziedzin sztuki, na cześć Randy'ego Bachmana, muzyka znanego z zespołu Bachman Turner Overdrive. Ironia losu jest taka, że muzyk kiedyś został z tejże szkoły wyrzucony.

 • Kacper Kuszewski: Więzień jednej postaci

  Swego rodzaju ironią losu jest, że Kacper Kuszewski, artysta grający w teatrze eksperymentalnym, śpiewający w spektaklach muzycznych czy znakomicie tańczący, znany jest głównie z roli w telenoweli. Jednak aktor bardzo lubi swego bohatera.

 • Małgorzata Szumowska: Wybieram czarny humor

  ...wyszłoby to na dobre. I taki jest mój film - Jacek wbrew przeciwnościom losu i zachowaniu bliskich nie traci pogody ducha. Widzę, co dzieje się w Polsce, martwi mnie to, boli i napawa lękiem, niepokojem...

 • "Neon Demon": Niebezpieczne piękno

  "Neon Demon" to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne. Nowy film Nicolasa Windiga Refna, z odważnymi rolami Elle Fanning i Keanu Reevesa, to hipnotyczny thriller dla dorosłych, przypominający klimatem "Mulholland Drive" Davida Lyncha.

 • Peter Frampton: Ciężka dola rockmana

  Angielski wokalista i gitarzysta Peter Frampton, w wywiadzie udzielonym INTERIA.PL powiedział, że w USA, gdzie od wielu lat mieszka, nie ma większego zainteresowania mediów artystami z jego pokolenia. Ironią losu jest fakt, iż jego słynna płyta koncertowa "Frampton Comes Alive", właśnie w Ameryce odniosła w połowie lat 70. wielki sukces komercyjny.

 • U2 na żywo: Kto da więcej?

  U2 są jednym z najlepszych koncertowych zespołów w historii rocka - trudno z tym stwierdzeniem polemizować. Przy okazji premiery DVD "U2 360° at the Rose Bowl" zastanawiamy się tylko, jak do tego doszło i czy balansowanie na cienkiej granicy pomiędzy ironią a megalomanią naprawdę się opłaca.

 • Sprawy kobiece na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Opowieści ze świata to stała sekcja pozakonkursowa Krakowskiego Festiwalu Filmowego, która przenosi widzów do najdalszych zakątków globu. W tym roku bohaterkami filmów dokumentalnych będą kobiety: matki, córki, żony i ich zmagania z często zagmatwanym losem. W historiach przebija się kobieca siła, a także niezastąpione solidarne wsparcie w walce z trudami świata.

 • "Swoje przeżyłem!"

  ...muzykiem. Jak wspominasz krótki epizod z Kerrym Kingiem? Greg był moim przyjacielem, wspólnie przeprowadziliśmy się do LA w 1983 roku. Z jego inicjatywy poszliśmy na próbę do Dave'a. Ironia losu, Greg...

 • Kenneth Branagh i jego wyzwolony Kopciuszek

  Kenneth Branagh podjął się niełatwego zadania - opowiedział o losach prześladowanej przez macochę i podłe siostry pięknej dziewczyny, zrywając z powszechnymi wyobrażeniami na temat Kopciuszka. Reżyser wyznał, że chciał nadać tej historii nowoczesny wyraz.

Zdjęcia na temat: ironia losu
Dyskusje na temat: ironia losu